Pierwsza sensacja, Niemoc Oranje

WP.PL | aktualizacja 2012-06-09 (19:51) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 35 minut temu | 78 opinii

Od sporej niespodzianki rozpoczęły się rozgrywki grupy B turnieju finałowego EURO 2012. W "grupie śmierci" Duńczycy pokonali w Charkowie srebrnych medalistów ostatniego mundialu - Holendrów 1:0.

Na początku meczu to Holendrzy przeważali i wydawało się, że gol dla "Pomarańczowych" jest kwestią czasu, jednak w 24. minucie to Duńczycy strzelili bramkę. Sensacyjne prowadzenie drużynie Mortena Olsena dał Mikael Krohn-Daehlie, który dostał piłkę przed polem karnym, ruszył do przodu, jednym zwodem minął dwóch rywali i strzelił między nogami interweniującego Maartena Stekelenburga.

Krótki strzał Babola: Holendrzy zatruci polskim jadem

Po stracie bramki zawodnicy trenera Berta van Marvijka stracili rezon i coraz częściej do głosu dochodzili Duńczycy. Jednak wkrótce Holendrzy otrząsnęli się i znów raz po raz gościli pod bramką Stephana Andersena.

Najlepszą okazję do wyrównania w tej części spotkania "Oranje" mieli w 35. minucie, gdy Arjen Robben po indywidualnej akcji uderzył w słupek. Pięć minut później dryblingu spróbował Ibrahim Affelay i zakończył swój popis strzałem, jednak strzelił nad poprzeczką.

Druga połowa to początkowo nieustanne ataki Holendrów i kontry Duńczyków. Po kwadransie oblężenie duńskiej bramki zdecydowanie osłabło. W 71. minucie trener Bert van Marwijk zdecydował się na podwójną zmianę. Boisko opuścili Nigel de Jong oraz Afellay, a pojawili się Klaas Jan Huntelaar i Rafael van der Vaart. Losów spotkania nie zdołali jednak odmienić.

Najlepszą okazję do doprowadzenia do wyrównania w 74. minucie miał Klaas-Jan Huntelaar. Snajper Schalke Gelsekirchen po świetnym podaniu Sneijdera znalazł się sam na sam z bramkarzem Danii, jednak przegrał ten pojedynek. Próbował jeszcze dobijać strzał, ale wcześniej Robin van Persie sfaulował golkipera Danii i sędzia odgwizdał faul.

W końcówce "Oranje" domagali się jeszcze rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z Duńczyków, jednak sędzia Primoż Arhar pozostał niewzruszony. Kilka chwil później zakończył spotkanie i wygrana Skandynawów, a zarazem pierwsza niespodzianka EURO, stała się faktem.

1
~doputamadre 2012-06-09 (19:00) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 9 godzin i 26 minut temu

jak nazywa sie piosenka która leciała na stadionie po strzelonej bramce przez duńczyków, taka basiasta;d?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

9
0
~Egon Olsen 2012-06-09 (20:41) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 45 minut temu

Miałem plan, ja zawsze mam jakiś plan!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
4
~samisport 2012-06-09 (23:07) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 5 godzin i 19 minut temu

Nie popieram zachowania kibiców Wisły w Krakowie ale wydaje mi się ,ze Holendrzy przyjechali do Polski udowodnić światu ,że Polacy to rasiści a nie grać w piłkę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
5
katr45inka 2012-06-09 (21:41) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 6 godzin i 45 minut temu

Odczepcie się od Holendrów do jasnego gwinta!!!! Każdy czasem może byc słabszy, a oni nie są złym zespołem i nie zadzierają nosa jak Niemcy, którzy zawsze są pewni siebie.

odpowiedz

8
3
~super 2012-06-09 (23:39) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 4 godziny i 47 minut temu

Świetnie, że ci zarozumialcy przegrali! Mam dość tych holenderskich bufonów robiących z wszystkich Polaków rasitsów - nie znoszę takich manipulacji i poczucia wyższości.

~prorok 2012-06-09 (21:48) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 6 godzin i 38 minut temu

cwiercfinał POLSKA-NIEMCY,półfinał POLSKA-ANGLIA,finał POLSKA-ROSJA!możliwe?

odpowiedz

5
8
katr45inka 2012-06-09 (20:57) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 29 minut temu

Już widze jak Portugalczycy wygrywają z Niemcami..... Szczególnie "Wielki Ronaldo" za miliard Euro

odpowiedz

5
3
katr45inka 2012-06-09 (20:58) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 28 minut temu

Roben jest przereklamowany. Albo się nie skupia albo nie wiem co. Ciągle przestrzelał bramki.

odpowiedz

19
15
~olaaa 2012-06-09 (19:55) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 31 minut temu

teraz jeszcze niech tylko Portugalia wygra z Niemcami :)

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

19
1
~kibicPL 2012-06-09 (20:40) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 46 minut temu

POLSKA remisuje z grecją na początek mamy jeden punkt i wszyscy mówią że jest źle Holandia przegrywa ma zero punktów a przed nią mecze z Portugalią i Niemcami. < jednak nie mamy najgorzej > :) walczymy do końca!!!!:)

odpowiedz

3
3
~jury 2012-06-09 (20:39) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 47 minut temu

Lugzie jakq sensacja ,to nie ta holandia zostały tylko wspomnienia [Johan Cruyif ) itd.

~patryk 2012-06-09 (20:37) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 49 minut temu

To jest przykład że drużyna średnia wygrywa z potęgą! Tak więc Polacy dokopcie ruskom i czechom!

3
~usatysfakcjonowany 2012-06-09 (20:28) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 7 godzin i 58 minut temu

van piersi i spółka nic nie wskórali, ha ha... DANIA RULES

odpowiedz

35
1
~crosen 2012-06-09 (19:56) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 30 minut temu

Niech nasi dokladnie przeanaliuja gre Dunczykow jak nalezy grac z lepszym rywalem. Tyle ze nasza obrona poza jednym zawodnikiem to porazka. Mam nadzieje ze to nie polska druzyna byla taka slaba ale ze Grecy byli tacy mocni. Z Rosja musza zagrac twardo, uruchamiac czesciej lewe skrzydlo. Atak musi isc skrzydlami szeroko, krotkie podania, pilka jak najdluzej przy nodze a nie na hurra w polskim stylu. Obrona cala druzyna 5-6 zawodnikow na polu karnym reszta przed 16 metrem i probowac przechwycic. Cos w stylu Chelsea przeciw Barcelonie. Pozdrawiam wszystkich ktorzy nie traca wiary i nadziei na korzystny rezultat.

odpowiedz

2
4
~bezmozgHoland 2012-06-09 (20:23) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 8 godzin i 3 minuty temu

Co za patalachy....400 zl w plecy

odpowiedz

14
19
~rakwicz 2012-06-09 (19:17) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 9 godzin i 9 minut temu

Nie oglądam meczów rozgrywanych na Ukrainie. Bojkotuję tę część mistrzostw, której gospodarzami są mordercy bezbronnych, bezdomnych zwierząt! Mam gdzieś taką brudną imprezę!