Reprezentacja Niemiec pierwszym ćwierćfinalistą

WP.PL | dodane 2013-01-20 (17:18) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 17 godzin i 33 minuty temu | 16 opinii

Reprezentacja Niemiec pokonała Macedonię 28:23 w pierwszym meczu 1/8 mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W walce o półfinał nasi zachodni sasiedzi zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Hiszpanii z Serbią.

Niemcy zaczęli niedzielne spotkanie bardzo uważnie w defensywie. W 8. minucie Steffen Weinhold pokonał Borko Ristovskiego i na tablicy wyników pojawił się rezultat 4:0. Po tym trafieniu Macedończycy poprosili o czas.

Pogromcy reprezentacji Francji kontynuowali dobrą grę i po kwadransie nadal prowadzili czterema trafieniami. Na 8:3 podwyższył Stefan Kneer. Do przerwy reprezentacja Niemiec prowadziła 13:9.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Po kolejnym trafieniu Kneera Niemcy w 36. minucie objęli prowadzenie 17:11. Macedończycy mimo dużej straty nie zamierzali się poddawać. Po trafieniach Manaskova i Lazarova przegrywali już "tylko" 13:17. Chwilę później Ristovski zatrzymał wykonującego rzut karny Kevina Schmidta.

W 45. minucie Schmidt już pokonał Ristovskiego, dając swojej drużynie prowadzenie 20:16. Po tej sytuacji trener Macedonii poprosił o czas.

Po kapitalnym kolejnym golu Stefana Kneera Niemcy objęli prowadzenie 23:18. Po chwili trafienie dodał Weinhold, a następnie Strobel, zwiększając prowadzenie swojej drużyny do siedmiu bramek.

Ostatecznie reprezentacja Niemiec wygrała 28:23 i w bardzo dobrym stylu awansowała do ćwierćfinału. W walce o strefę medalową Niemcy zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Hiszpanii z Serbią.

~jaaa 2013-01-20 (19:29) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 15 godzin i 22 minuty temu

kiedy i o której gramy mecz z Węgrami ?? :)

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
2
~mori76 2013-01-20 (20:50) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 14 godzin i 1 minutę temu

21:15, 21.01.2013 mecz z Węgrami, a Niemcy na ćwierćfinale kończą na pewno swoja przygodę w MŚ.

odpowiedz

1
1
~jones 2013-01-20 (19:52) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 14 godzin i 59 minut temu

Gdzie jest ta Macedonia co Nas lała jak chciała?....

1
~Azerbejdżańczyk 2013-01-20 (18:43) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 16 godzin i 8 minut temu

14
~oko demona 2013-01-20 (17:49) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 17 godzin i 2 minuty temu

gratulacje dla kraju dzięki któremu możemy się cieszyć piłką ręczną .jutro my staniemy przed szansą

odpowiedz

24
4
Generau 2013-01-20 (17:36) 1 rok 10 miesięcy 5 dni 17 godzin i 15 minut temu

E, to niemiaszki mają lipę. Zauważyłem że kiedy Niemcom źle idzie to mistrzostwa są bez jaj. To dotyczy wszystkich dyscyplin. Może jest to spowodowane tym że każdy chce bić Niemca albo co?