Logo dostawcy Soczi: kadra Danii to dwie drużyny curlingu i dwóch narciarzy

PAP | dodane 2014-01-21 (06:25) 1 rok 7 miesięcy 12 dni 6 godzin i 6 minut temu | 1 opinia
 
Reprezentacja Danii na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi składa się z 10 zawodników curlingu, jednego narciarza alpejskiego i jednego biegacza narciarskiego.

Męska i kobieca drużyna w curlingu mają, zdaniem duńskiego komitetu olimpijskiego, medalowe szanse. W ostatniej chwili do reprezentacji włączono alpejczyka i biegacza ze względu na to, że "nie wypada jechać na zimową olimpiadę bez narciarzy".

- Curling to nasza specjalność i składy drużyn zostały ustalone dużo wcześniej. W weekend dołączyliśmy jednak do reprezentacji dwóch narciarzy - powiedział kierownik olimpijskiej reprezentacji Danii Morten Rodvwitt.

Podkreślił, że Dania jest dumna z tego, że wysyła narciarzy, lecz oczekiwania, co do ich wyników nie są wysokie, a raczej symboliczne: "naszym olimpijskim celem są dwa miejsca w czołowej szóstce w curlingu. Dla narciarzy wyznaczyliśmy nieco niższe. Martin Moeller powinien zmieścić się w 40. w biegu na 50 kilometrów, a Christoffer Faarup w 50. slalomu".

Chorążym Danii będzie 27-letnia kapitan kobiecej drużyny curlingu Lene Nielsen, dla której będą to trzecie zimowe igrzyska olimpijskie.

Polub WP Sport na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
czesuaf lol 2014-02-11 (07:29) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 5 godzin i 2 minuty temu

Czyli mało działaczy mogą wysłać. Idioci.

odpowiedz