Logo dostawcy Soczi: Pluszczenko wycofał się z powodu kontuzji

PAP | dodane 2014-02-13 (17:40) 2 miesiące 10 dni 4 godziny i 39 minut temu | 9 opinii

Utytułowany rosyjski łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko wycofał się z rywalizacji solistów tuż przed startem w czwartkowym programie krótkim podczas igrzysk w Soczi. Przyczyną rezygnacji czterokrotnego medalisty olimpijskiego była kontuzja pleców.

Pluszczenko pod koniec ubiegłego roku wrócił do rywalizacji po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej styczniową operacją kręgosłupa. Podczas czwartkowej rozgrzewki, po jednym ze skoków, 31-letni Rosjanin poczuł ból w plecach i wyraźnie się skrzywił. Tuż przed rozpoczęciem zmagań ogłosił, że rezygnuje ze startu.

Udział w imprezie w Soczi zakończy ze złotym krążkiem zdobytym w debiutującej w programie igrzysk rywalizacji drużynowej. Dostał w niej najwyższą notę za program dowolny, a w krótkim był drugi.

W Turynie wywalczył tytuł mistrza olimpijskiego, a z Salt Lake City i Vancouver wrócił ze srebrem. Ma także w dorobku pięć medali mistrzostw świata (w tym trzy złote), a na podium ME stanął 10 razy (siedmiokrotnie na najwyższym stopniu).

Kontrowersje wzbudzał sposób zakwalifikowania się Pluszczenki do składu "Sbornej" na igrzyska w Soczi. Doświadczony łyżwiarz w mistrzostwach kraju zajął drugie miejsce za Maksymem Kowtunem i wydawało się, że to 18-letni zawodnik będzie reprezentował Rosję. Decyzją tamtejszego komitetu olimpijskiego to jednak starszy z nich dostał szansę.

~yaya 2014-02-13 (21:12) 2 miesiące 10 dni 1 godzinę i 7 minut temu

moim zdaniem niepotrzebnie się pchał na tą olimpiade. mógł odejść kiedy był czas skoro wiedział, że nie zdoła sobie poradzić:/ odebrał szansę młodemu dobrze się zapowiadającemu łyżwiarzowi tylko po to by nie wystąpić w konkursie indywidualnym? był moim ukochanym łyżwiarzem i uważałam go za prawdziwego sportowca i artystę, a teraz jestem zawiedziona jego postawą. czegoś takiego się nie spodziewałam, lepiej niech idzie i zarabia na reklamach. end of story

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
1
~moniaxxx 2014-02-19 (15:00) 2 miesiące 4 dni 7 godzin i 19 minut temu

Teraz wiem czemu drużynowo wprowadzono jakieś kosmiczne wyliczenia!!! Rosjanie wiedzieli ,że wsród par tanecznych i solistów nie mają szans,więc o medalu mogliby zapomnieć.Atu złoto w prezencie mają,ukradzione myślę kosztem Canady lub USA

odpowiedz

2
0
~lizbet 2014-02-14 (22:30) 2 miesiące 8 dni 23 godziny i 49 minut temu

I szlusznie ze wybrano Pluszczenko i wcale sie nie pchal, a mlodzian ma jeszcze czas!.... Pluszczenko to wspanialy zawodnik i nie jest jego wina ze kontuzja sie odnowila... chyba wazniejsze jest zdrowie....a w swojej karierze sportowej osiagnal wszysko co bylo mozliwe i jest najbardzie utytulowanym zawodniekiem, w jezdzie figurowej na lodzie mezczyzna... wielkie brawa dla niego.

odpowiedz

4
1
~sylbowia 2014-02-14 (20:42) 2 miesiące 9 dni 1 godzinę i 37 minut temu

Otóż ten co wygrał mistrzostwa Rosji i miał wziąć udział w Igrzyskach w międzyczasie zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Europy! Więc dlatego zamiast Kowtuna, dopuszczono Pluszczenkę dotąd był zawsze niezawodny. Zawsze zdobywał medale. Pluszczenko miał w zeszłym roku operację kręgosłupa, dlatego choć bardzo żałuję bo czekałam na jego występy, rozumiem decyzję. Z bólem kręgosłupa nie był wstanie pojechać w swoim stylu. ZRESZTĄ na tych IGRZYSKACH JUŻ ZDOBYŁ - ZŁOTY MEDAL w konkurencji GRUPOWEJ. WIĘC MA JUŻ 4 MEDAL zdobyty na IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH!

odpowiedz

10
0
~aaaa 2014-02-13 (19:44) 2 miesiące 10 dni 2 godziny i 35 minut temu

Bardzo żałuję, bo to doskonały zawodnik. Trzymałam kciuki, żeby zdobył kolejny tytuł mistrza olimpijskiego. A poza tym tylko dla Jewgienija Pluszczenko oglądałam łyżwiarstwo figurowe.