Wenta: zostałem zbluzgany przez przeciwnika

WP | dodane 2012-01-26 (07:41) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 13 godzin i 33 minuty temu | 412 opinii

Końcówka meczu Polska - Niemcy (33:32) na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej była niesamowicie nerwowa. Gdy broniący jednobramkowego prowadzenia nasi zawodnicy przechwycili piłkę na kilka sekund przed końcem, trener Bogdan Wenta poprosił o przerwę. - Zostałem za to zbluzgany przez niemieckiego trenera - powiedział po meczu zdumiony polski szkoleniowiec.

W swoim ostatnim na spotkaniu na turnieju o mistrzostwo Europy Polacy znów zgotowali swoim kibicom emocjonującą końcówkę. Choć jeszcze na kilkanaście minut przed końcem spotkania prowadzi z Niemcami czterema bramkami, to w końcówce pozwolili się dopaść rywalom i wypuścili z rąk prowadzenie.

Na szczęście w ostatnich dwóch minutach nasi zawodnicy obudzili się. Na kilkanaście sekund przed końcem, przy wyniku 33:32 dla Polski akcję przeprowadzali Niemcy. Rozegrali jednak niedokładnie piłkę i przechwycił ją Piotr Wyszomirski. Wtedy o czas poprosił Bogdan Wenta. Wielkie pretensje miał o to do niego trener rywali, Martin Heuberger.

Gdy po zakończeniu spotkania Polak podszedł do Niemca i chciał uścisnąć mu rękę, ten zignorował go i machnął w jego kierunku ręką cały czas mówiąc coś do siebie. Jak się okazało, miał on za złe Wencie, że ten wziął przerwę w takim momencie.

- Mecz był bardzo nerwowy, to normalne w takim meczu. Szkoda tylko, że zostałem zbluzgany przez przeciwnika za wzięcie przerwy. Myślę, że postąpiłem słusznie. Bałem się, że możemy stracić piłkę w głupi sposób. Niemcy? Oni zawsze mają do nas pretensje gdy z nimi wygrywamy - przyznał polski trener na antenie "TVP SPORT".

Obaj panowie wszystko wyjaśnili sobie ponoć na pomeczowej konferencji prasowej.

Wygrana z Niemcami nie dała Polakom awansu do półfinału mistrzostw Europy. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w turnieju 9. miejsce.

WP.PL
POLECAMY
Już 29 sierpnia mecz Vive Tauron Kielce - Paris Saint Germain w Krakowie! TU KUPISZ BILETY

~archas21 2012-01-26 (15:26) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 5 godzin i 48 minut temu

Niemiec zbluzgał Niemca "Pochodzę z Pomorza, a tam chyba każdy ma jakieś związki z Niemcami. Oczywiście, że miałem rozterki. Tym bardziej że ja nie przyjąłem podwójnego obywatelstwa, tylko zmieniłem polskie na niemieckie. Tak mi to wytłumaczono w ambasadzie. Teraz nie mam polskiego paszportu. To była trudna decyzja, ale musiałem ją podjąć. Urodziło mi się dziecko, chciałem pozostać w Niemczech – powiedział Wenta"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

53
6
~tornero 2012-01-26 (10:15) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 10 godzin i 59 minut temu

niemiecki trener to cham, jak większość zawodników, którzy nie podali reki, bo przegrać dla Niemca to hańba a z Polakami to koniec świata. Nie wiem co by się stało, gdyby nożni wygrali ze szwabami, chyba wojna.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
3
~Robert 2012-01-26 (18:45) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 29 minut temu

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Grzegorz 2012-01-26 (20:45) 5 lat 7 miesięcy 29 dni i 29 minut temu

panie redaktorze - pan znać polski? bo ja się uwsteczniać czytając te teksty. proszę mi napisać po polsku to zdanie zaczynające się od "W swoim ostatnim na spotkaniu ..." . całe zdanie jakieś z kosmosu i grom wie co ty człowieku w nim chcesz przekazać. kogo wy w tej wp zatrudniacie?? takie i gorsze błędy na pożądku dziennym. jak ktos jak ja z dyslekją ma sobie utrwalać pisownie skoro takie redaktorki maniane odwalają. oile moje błedy są zrozumiałem o tyle wasze to zgroza

~der 2012-01-26 (19:03) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 11 minut temu

co sie dziwic...zajęli 11 miejsce i odpadli z olimpiady a my mamy szanse!!!

odpowiedz

0
0
~aj waj 2012-01-26 (18:58) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 16 minut temu

No, w końcu jest to rasa panów a nie jakieś tam.....

odpowiedz

11
4
~~DOJSZLAND SZWAJE 2012-01-26 (18:31) 5 lat 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 43 minuty temu

nie bedzie niemiec plul nam w twarz. Nastepnym razem Wenta powinien mu pokazac srodkowy palec temu szkopowi.