Mistrzostwa świata

19:45 Grędziński: na 400 m z mocarzy staliśmy się kopciuszkami

Grędziński: na 400 m z mocarzy staliśmy się kopciuszkami 0 opinii

Podwójny - indywidualnie i w sztafecie - mistrz Europy w biegu na 400 m z Budapesztu (1966) Stanisław Grędziński jest zawiedziony wynikami Polaków na tym dystansie w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. "Z mocarzy staliśmy się kopciuszkami" - podkreślił.czytaj

Podsumowanie MŚ: osiem medali Polaków, rekord Eatona, popis Bolta

18:50 Podsumowanie MŚ: osiem medali Polaków, rekord Eatona, popis Bolta

Podsumowanie MŚ: osiem medali Polaków, rekord Eatona, popis Bolta 2 opinie

Polscy lekkoatleci z Pekinu wracają pełni optymizmu. Osiem medali, w tym trzy złote - to najlepszy bilans w historii występów w mistrzostwach świata. Królem sprintu pozostał Usain Bolt. W ciągu dziewięciu dni rywalizacji padł jeden rekord globu - Ashtona Eatona w dziesięcioboju.czytaj

Lekkoatletyczne MŚ: Ashton Eaton - jedyny, który poprawił rekord globu

18:05 Lekkoatletyczne MŚ: Ashton Eaton - jedyny, który poprawił rekord globu

Lekkoatletyczne MŚ: Ashton Eaton - jedyny, który poprawił rekord globu 0 opinii

Ashton Eaton był jedynym lekkoatletą, któremu udało się w zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Pekinie poprawić rekord globu. "Wychodzę na stadion to po, by sam siebie pokonać" - przyznał amerykański dziesięcioboista.czytaj

17:35 Lekkoatletyczne MŚ: coraz słabsza Rosja, rosną potęgi Kanady i Chin

Lekkoatletyczne MŚ: coraz słabsza Rosja, rosną potęgi Kanady i Chin 0 opinii

Zakończone w niedzielę mistrzostwa świata w Pekinie pokazały, że układ sił w lekkoatletyce się zmienia. Zaskakująco słabo wypadła reprezentacja Rosji. Na plus zaskoczyli Kanadyjczycy, Chińczycy i... Polacy.czytaj

"Bild": Harting okradziony z brązowego medalu?

17:24 "Bild": Harting okradziony z brązowego medalu?

"Bild": Harting okradziony z brązowego medalu? 18 opinii

Christoph Harting zajął ósme miejsce w finale rzutu dyskiem na mistrzostwach świata w Pekinie. Wynik 24-letniego reprezentanta Niemiec mógł być dużo lepszy, ale sędziowie nie zaliczyli mu ostatniej próby. "Harting został okradziony z brązowego medalu?" - pyta niemiecki…czytaj

Polacy zarobili w Pekinie ponad 1,1 miliona złotych

16:50 Polacy zarobili w Pekinie ponad 1,1 miliona złotych

Polacy zarobili w Pekinie ponad 1,1 miliona złotych 0 opinii

Polscy lekkoatleci zarobili w mistrzostwach świata w Pekinie - w przeliczeniu na złotówki - ponad 1,1 miliona. Najwięcej IAAF wypłaci rekordziście globu w dziesięcioboju Amerykaninowi Ashtonowi Eatonowi - ok. 600 tys. złotych.czytaj

Biało-Czerwony Pekin – najlepsze momenty!

16:16 Biało-Czerwony Pekin – najlepsze momenty!

Biało-Czerwony Pekin – najlepsze momenty! 0 opinii

Polscy lekkoatleci zdobyli w mistrzostwach świata osiem medali. Te najcenniejsze – Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Piotr Małachowski.czytaj

MŚ: Jamajki ze złotem w sztafecie 4x400 m

15:25 MŚ: Jamajki ze złotem w sztafecie 4x400 m

MŚ: Jamajki ze złotem w sztafecie 4x400 m 2 opinie

Kobieca sztafeta Jamajki 4x400 m, z najlepszym w tym sezonie wynikiem na świecie 3.19,13, zdobyła w Pekinie złoty medal mistrzostw globu. Srebro dla USA, brąz dla Wielkiej Brytanii, a na czwartej pozycji uplasowały się broniące tytułu z Moskwy Rosjanki.czytaj

MŚ: amerykańska sztafeta 4x400 m najszybsza

15:10 MŚ: amerykańska sztafeta 4x400 m najszybsza

MŚ: amerykańska sztafeta 4x400 m najszybsza 0 opinii

Amerykańska sztafeta 4x400 m w składzie: David Verburg, Tony McQuay, Bryshon Nellum i LaShawn Merritt zdobyła w Pekinie złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata z najlepszym w tym roku wynikiem 2.57,82. Srebro dla Trynidadu i Tobago, brąz dla Wielkiej Brytanii.czytaj

14:50 MŚ: Niemka Molitor najlepsza w rzucie oszczepem

MŚ: Niemka Molitor najlepsza w rzucie oszczepem 0 opinii

Niemka Kathrina Molitor wynikiem 67,69 m w rzucie oszczepem zdobyła w Pekinie złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. Drugie miejsce zajęła Chinka Lu Huihui - 66,13, a trzecie reprezentantka RPA Sunette Viljoen - 65,79.czytaj

Prezes PZLA: występ lepszy niż się spodziewałem

13:40 Prezes PZLA: występ lepszy niż się spodziewałem

Prezes PZLA: występ lepszy niż się spodziewałem 1 opinia

Prezes PZLA Jerzy Skucha bardzo wysoko ocenił występ 50-osobowej reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Pekinie. "Wypadliśmy lepiej niż się spodziewałem" - przyznał. Biało-czerwoni do kraju wrócą z dorobkiem ośmiu medali, w tym trzech złotych.czytaj

MŚ: Etiopka Mare Dibaba najszybsza w maratonie

06:00 MŚ: Etiopka Mare Dibaba najszybsza w maratonie

MŚ: Etiopka Mare Dibaba najszybsza w maratonie 0 opinii

Etiopka Mare Dibaba została w Pekinie mistrzynią świata w maratonie. Dystans 42 km i 195 m pokonała w 2:27.35, a drugą na mecie Kenijkę Helah Kiprop wyprzedziła zaledwie o sekundę. Trzecia była reprezentantka Bahrajnu Eunice Kirwa - 2:27.39. Polki nie startowały.czytaj

WCZORAJ Robert Urbanek: taki stres, że masakra

Robert Urbanek: taki stres, że masakra 0 opinii

- Taki stres, że masakra. Sam sobie zaimponowałem - przyznał po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw świata w rzucie dyskiem Robert Urbanek. W Pekinie konkurs nie układał się po jego myśli. Niewiele brakowało i nie byłby w ścisłym finale. Złoto wywalczył Piotr Małachowski.czytaj

Piotr Małachowski: jestem zmęczony psychicznie

WCZORAJ Piotr Małachowski: jestem zmęczony psychicznie

Piotr Małachowski: jestem zmęczony psychicznie 1 opinia

Piotr Małachowski po raz pierwszy w karierze został w Pekinie mistrzem świata w rzucie dyskiem. Po zwycięstwie opowiadał o psychicznym zmęczeniu, wewnętrznym spokoju, Edmundzie Piątkowskim i ochocie na... placki ziemniaczane.czytaj

Bolt poprowadził do złota jamajską sztafetę

WCZORAJ Bolt poprowadził do złota jamajską sztafetę

Bolt poprowadził do złota jamajską sztafetę 0 opinii

Usain Bolt zrealizował w pełni cel, z jakim przyjechał do Pekinu i zdobył trzeci złoty medal mistrzostw globu. W sobotę poprowadził do zwycięstwa jamajską sztafetę 4x100 m z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 37,36. Srebro dla Chińczyków po dyskwalifikacji Amerykanów.czytaj

MŚ: złoto jamajskiej sztafety 4x100 m kobiet

WCZORAJ MŚ: złoto jamajskiej sztafety 4x100 m kobiet

MŚ: złoto jamajskiej sztafety 4x100 m kobiet 0 opinii

Sprinterki z Jamajki z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 41,07 w sztafecie 4x100 m zdobyły w Pekinie złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw globu. Wyprzedziły zespoły USA - 41,68 oraz Trynidadu i Tobago - 42,03.czytaj

MŚ: Jamajczycy ze złotem, katastrofa USA

WCZORAJ MŚ: Jamajczycy ze złotem, katastrofa USA

MŚ: Jamajczycy ze złotem, katastrofa USA 31 opinii

Reprezentacja Jamajki w składzie Nesta Carter, Asafa Powell, Nickel Ashmeade, Usain Bolt zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100m na mistrzostwach świata w Pekinie. Fatalna ostatnia zmiana zabrała złoto Amerykanom, którzy zostali ostatecznie zdyskwalifikowani. Srebro dla Chin, brąz dla Kanady.czytaj

MŚ: rekord świata i triumf Eatona w dziesięcioboju

WCZORAJ MŚ: rekord świata i triumf Eatona w dziesięcioboju

MŚ: rekord świata i triumf Eatona w dziesięcioboju 1 opinia

Amerykanin Ashton Eaton wynikiem 9045 punktów poprawił własny rekord globu i został w Pekinie mistrzem świata w dziesięcioboju. Mistrz olimpijski z Londynu przed dwoma laty w Moskwie triumfował z wynikiem 8809 pkt.czytaj

Piotr Małachowski mistrzem świata, Urbanek trzeci!

WCZORAJ Piotr Małachowski mistrzem świata, Urbanek trzeci!

Piotr Małachowski mistrzem świata, Urbanek trzeci! 188 opinii

Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem na lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Reprezentant Polski sięgnął po złoto dzięki rzutowi na 67,40. Trzecie miejsce wywalczył Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki). czytaj

MŚ: Mo Farah po raz trzeci triumfatorem biegu na 5000 m

WCZORAJ MŚ: Mo Farah po raz trzeci triumfatorem biegu na 5000 m

MŚ: Mo Farah po raz trzeci triumfatorem biegu na 5000 m 1 opinia

Reprezentant Wielkiej Brytanii Mo Farah wynikiem 13.50,38 po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata w biegu na 5 000 m. Mistrz olimpijski z Londynu jest pierwszym lekkoatletą, który w Pekinie obronił tytuły na 5000 m i 10 000 m.czytaj