MP w taekwondo: AZS Warszawa najlepszy

PAP | dodane 2009-06-08 (21:25) 5 lat 4 miesiące 23 dni 1 godzinę i 35 minut temu
 
AZS AWF Warszawa zajął pierwsze miejsce, AZS UWM Olsztyn drugie, a Grunwald Poznań trzecie w klasyfikacji klubowej 28. mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim, które odbyły się we Wrocławiu.

Zgodnie z przewidywaniami, czołowe pozycje w poszczególnych kategoriach wagowych zajęli zawodnicy kadry narodowej. Jedyną niespodzianką były złote medale zdobyte przez juniorkę Agnieszkę Benedict (AZS UWM Olsztyn, 62 kg) oraz juniora Eryka Rodzika (Andros Puławy, 58 kg).

Medaliści 28. mistrzostw Polski seniorów w taekwondo olimpijskim:

M Ę Ż C Z Y Ź N I
54 kg
1. Arkadiusz Mazur (Pegaz Końskie)
2. Karol Włodarczak (AZS AWF Poznań)
3. Damian Domagała (BKS Centrum Bydgoszcz)

58 kg
1. Eryk Rodzik (Andros Puławy)
2. Grzegorz Babynko (AZS UWM Olsztyn)
3. Łukasz Walkowiak (Grunwald Poznań)
. Michał Górski (AZS AWF Warszawa)

63 kg
1. Maciej Ruta (AZS UWM Olsztyn)
2. Dariusz Sędzicki (Promyk Ciechanów)
3. Łukasz Zauder (AZS OŚ Łódź)
. Michał Fink (AZS OŚ Poznań)

68 kg
1. Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa)
2. Michał Sońdka (AZS AWF Warszawa)
3. Mateusz Lasek (AZS UWM Olsztyn)
. Karol Wielgosz (AZS UWM Olsztyn)

74 kg
1. Kamil Gołosiński (AZS UWM Olsztyn)
2. Damian Skiba (ULKS Borne Sulinowo)
3. Maciej Dąbrowski (AZS OŚ Poznań)
. Paweł Grużewski (AZS AWF Warszawa)

80 kg
1. Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa)
2. Kamil Kołodziejczyk (AZS AWF Warszawa)
3. Kamil Krakowski (Dragon Długie Stare)
. Przemysław Jurewicz (AZS OŚ Łódź)

87 kg
1. Łukasz Śmigaj (UKS Tkd. Środa Wlkp.)
2. Kamil Chwesiuk (AZS UWM Olsztyn)
3. Piotr Hatowski (AZS UWM Olsztyn)

+87 kg
1. Aleksander Rychlik (AZS UWM Olsztyn)
2. Maciej Kaczorowski (AZS AWF Warszawa)
3. Marcin Chołajda (AZS OŚ Łódź)
. Konrad Jastrzębowski (AZS UWM Olsztyn)

K O B I E T Y

49 kg
1. Klaudia Wicik (AZS UWM Olsztyn)
2. Beata Przewłocka (AZS UWM Olsztyn)
3. Marta Wiśniewska (AZS OŚ Poznań)

53 kg
1. Aleksandra Uścińska (Grunwald Poznań)
2. Alicja Podchul (AZS AWF Warszawa)
3. Agata Jackiewicz (Victoria Morąg)
. Agata Ćwiakowska (AZS AWF Warszawa)

57 kg
1. Katarzyna Wieczorek (AZS AWF Warszawa)
2. Emilia Dąbrowska (AZS AWF Warszawa)
3. Anna Pepłowska (Promyk Ciechanów)
. Agnieszka Frankiewicz (Sokół Kościan)

62 kg
1. Agnieszka Benedict (AZS UWM Olsztyn)
2. Magdalena Markiewicz (AZS UWM Olsztyn)
3. Julita Jaworska (ULKS Borne Sulinowo)
. Klaudia Prusaczyk (Wikingowie Pisz)

67 kg
1. Natalia Rybarczyk (Grunwald Poznań)
2. Katarzyna Kubacka (Sokół Kościan)
3. Ewelina Swojak (Skorpion Czempiń)

73 kg
1. Katarzyna Kalinowska (AZS UWM Olsztyn)
2. Małgorzata Kochańska (AZS AWF Wrocław)
3. Anna Misterska (UKS Tkd. Środa Wlkp.)

+73 kg
1. Iwona Kosiorek (Grunwald Poznań)
2. Emilia Szypulska Emilia (ULKS Borne Sulinowo)
3. Natalia Skwarek (Czerwony Smok Poznań)

Klasyfikacja klubowa:
 1. AZS AWF Warszawa    98,5 pkt
 2. AZS UWM Olsztyn     93,5 
 3. Grunwald Poznań     24,5 
 4. AZS OŚ Łódź         19 
 5. AZS OŚ Poznań       18,5 
 6. ULKS Borne Sulinowo 15,5 
 7. Promyk Ciechanów    12,5 
 8. AZS AWF Wrocław     10,5 
 9. Dragon Długie Stare 10 
10. Sokół Kościan        9,5

Polub sport.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!