PŚ paraolimpijczyków: Rogowiec pierwsza w biegu na 15 km

PAP | dodane 2011-12-15 (22:40) 5 lat 11 miesięcy 8 dni 22 godziny i 40 minut temu

Medalistka igrzysk paraolimpijskich Katarzyna Rogowiec zwyciężyła w norweskim Sjusjoen w biegu narciarskim Pucharu Świata na dystansie 15 km techniką dowolną. W gronie mężczyzn Kamil Rosiek zajął piąte miejsce, a Robert Wątor (wszyscy Start Nowy Sącz) 12.

Delegat techniczny Norweskiego Związku Narciarskiego, który był sędzią, pogratulował Polce sukcesu, podkreślając ogromną przewagę nad rywalkami na bardzo trudnej trasie. Druga na mecie Ukrainka Julia Batenkowa miała czas gorszy o blisko 50 sekund, a trzecia Finka Maija Jaervelae o 2 minuty 38 sekund.

Rogowiec powiedziała PAP, że na ostatnim, trzecim okrążeniu było jej najtrudniej biec. "Ale płyny energetyczne podawane przez trenera Stanisława Ślęzaka, a zwłaszcza świetne przygotowanie nart przez Witolda Koperniaka były nieocenione! Wszystko to przyczyniło się do zwycięstwa. W dzisiejszych warunkach, przy temperaturze zera stopni i +wolnym+ śniegu narty niosły mnie doskonale".

Wcześniej odbyły się biegi biathlonowe. Rogowiec wygrała na dystansie 7,5 km, a na dochodzenie na 12,5 km oraz na 15 km była druga i prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

"Chciałabym tu jeszcze wystartować, ale mam ostry przebieg opryszczki, zaś lekarz nakazał mi odpoczynek i kurację, bo mogą nastąpić powikłania. Trochę mnie przestraszył, ale ... zobaczymy" - dodała.