Hajto: to będzie kara za moją głupotę

Przegląd Sportowy | dodane 2003-09-16 (12:34) 14 lat 2 miesiące 8 dni 8 godzin i 54 minuty temu
 


W Essen rozpoczął się proces sześcioosobowej bandy, która zajmowała się szmuglowaniem papierosów z Polski do Niemiec. W kontekście całej afery pojawia się również nazwisko Tomasza Hajty, który zaopatrywał się w przemycane papierosy. Cała sprawa wyszła na jaw na początku marca, kiedy niemiecka policja wpadła w Duisburgu na trop przestępstwa. Błyskawicznie zdecydowano się na przeszukanie domu Gianniego. Piłkarz w tym czasie przebywał na zgrupowaniu przed spotkaniem z Borussią Moenchengladbach, w domu została tylko żona Renata i syn Mateusz. Polak mimo to zachował zimną krew i w meczu z Borussią strzelił bramkę – pisze Przegląd Sportowy.

Wyrok w procesie przeciwko szmuglerom papierosów spodziewany jest w najbliższych dniach. Prawie pewne jest, że ukarany zostanie również Hajto. Chodzi jednak o bardzo wysoką grzywnę, kara więzienia nie wchodzi w rachubę. O wysokości grzywny trudno na razie mówić, będzie to jednak kara, którą polski zawodnik bardzo odczuje. Jedynym zarzutem stawianym polskiemu piłkarzowi jest zaopatrywanie się w papierosy pochodzące z nielegalnego źródła.

- Co pan na to? - zapytaliśmy kapitana reprezentacji Polski.

- Jestem spokojny - już się pogodziłem, że jestem osobą publiczną. Mówi się o mnie, czy pisze, ponieważ jestem znany. Jeśli chodzi o informację DPA, to dotyczy ona szajki, której proces rozpocznie się za kilka dni. Przy tej okazji wspomniano moje nazwisko. Chciałbym zaznaczyć, że pojawiam się w tej sprawie tylko i wyłącznie dlatego, że odkupiłem trochę tych papierosów i to wcale nie tak znowu dużo. Popełniłem życiowy błąd. I za ten błąd przychodzi mi słono zapłacić. Czy to wymienianiem mojego nazwiska w kontekście tej sprawy, czy też przyjdzie mi zapłacić grzywnę.

- Jak wysoką?

- Nie wiem - wiem jedno, to będzie kara za głupotę. Nie będę tego jednak przeżywał do końca życia. Najważniejsze, że moi najbliżsi są zdrowi, że ja sam jestem zdrowy, że jeszcze mam kilka lat grania w piłkę przed sobą.

Źródło: Przegląd Sportowy


Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 2 50%
nie 2 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!