19. kolejka: Śląsk, Legia, Polonia...

WP.PL | aktualizacja 2012-02-27 (20:26) 2 lata 7 miesięcy 26 dni 17 godzin i 33 minuty temu | 163 opinie

W meczu kończącym 19. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasa GKS zremisował z Górnikiem 1:1. Liderem tabeli pozostaje Śląsk, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad goniącą go Legią. Trzecia w tabeli Polonia ma cztery punkty straty.

PGE GKS BEŁCHATÓWGÓRNIK ZABRZE

W 59. minucie Dawid Nowak dał gospodarzom prowadzenie. Po wrzucie z autu Kosowskiego popularny "Dawidek" minął w polu karnym Szeweluchina i pokonał Skorupskiego strzałem w krótki róg. Górnik ruszył do odrabiania strat i udało mu się to w 74. minuty. Na strzał z ok. 30 metrów zdecydował się kapitan drużyny Michał Pazdan i piłka wpadła do bramki Sapeli tuż przy słupku.

DATA:27 lutego, godz. 18.30
TYP WP: ? Twój typ >>
1:1 - CZYTAJ WIĘCEJ
GKS BEŁCHATÓW - GÓRNIK ZABRZE NA ŻYWO!

WISŁA KRAKÓWKORONA KIELCE

W Krakowie byliśmy świadkami bardzo przeciętnego widowiska ze szczęśliwym zakończeniem dla gości, którzy do autokaru wsiedli bogatsi o trzy punkty. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 69. minucie. Po dwójkowej akcji Sobolewskiego z Kiełbem ten drugi pokonał Pareikę strzałem po ziemi w dalszy róg bramki. Wisła od 48. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą zobaczył Michał Czekaj.

DATA:26 lutego, godz. 17.00
TYP WP: 1X Twój typ >>
0:1 - CZYTAJ WIĘCEJ
WISŁA KRAKÓW - KORONA KIELCE NA ŻYWO!

ŚLĄSK WROCŁAWLEGIA WARSZAWA

Cztery do zera trafiła Legia lidera! Strzelanie zaczęło się już w 1. minucie. Po błędzie Pietrasiaka gola zdobył Janusz Gol. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 dwanaście minut później. Od 34. minuty Śląsk grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dariusza Pietrasiaka. Po jego zejściu z boiska Danijel Ljuboja zdobył trzecią bramkę, fantastycznie wykonując rzut wolny z 28. metrów. Wynik spotkania na 4:0 ustalił już w drugiej połowie Inaki Astiz, który skutecznie uderzył głową po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego.

DATA:26 lutego, godz. 14.30
TYP WP: X Twój typ >>
0:4 - CZYTAJ WIĘCEJ
ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA NA ŻYWO!

POLONIA WARSZAWAWIDZEW ŁÓDŹ

Miało być piąte zwycięstwo z rzędu i umocnienie się na pudle. Tymczasem Polonia będąc drużyną słabszą (!) od Widzewa przegrała z łodzianami 1:2. Wejścia smoka zaliczył Tunezyjczyk Mehdi Ben Dhifallah, który po kwadransie pobytu na naszych boiskach miał już na koncie gola. Zresztą, cały Widzew zagrał znakomite zawody. Brawo!

DATA:25 lutego, godz. 18.00
TYP WP: 1 Twój typ >>
1:2 - CZYTAJ WIĘCEJ
POLONIA WARSZAWA - WIDZEW ŁÓDŹ NA ŻYWO!

CRACOVIAJAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Było dużo sytuacji, dużo emocji, ale bramki w Krakowie nie padły. Przez większą część meczu Jaga dominowała nad Cracovią, ale pod koniec go gospodarze przycisnęli. Bardzo dobre zawody rozegrał Nika Dzalamidze. Zawiódł Grzegorz Rasiak, który zmarnował piłkę meczową. Ciekawostka. Cracovia zagrała w sobotę w barwach błękitno-czarnych.

DATA:25 lutego, godz. 15.45
0:0 - CZYTAJ WIĘCEJ
CRACOVIA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK NA ŻYWO!

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁAZAGŁĘBIE LUBIN

Idzie, idzie Podbeskidzie! Górale wygrali czwarty mecz z rzędu i w tabeli wyprzedzili już Lecha Poznań. Mecz z Zagłębiem nie był wielkim widowiskiem. Gospodarzom wystarczył jeden gol. Miedziowi wyglądali, jakby w ogóle im nie zależało na zdobyczy punktowej.

DATA:25 lutego, godz. 13.30
1:0 - CZYTAJ WIĘCEJ
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ZAGŁĘBIE LUBIN NA ŻYWO!

RUCH CHORZÓWLECH POZNAŃ

W 14. minucie po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu wolnego i strzale głową Piecha Kotorowski odbił piłkę prosto w nogi Wołąkiewicza i futbolówka wpadła do bramki. Cztery minuty przed przerwą Ruch dołożył kolejnego gola. Marek Zieńczuk popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z 34 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki w samym oknie bramki Kotorowskiego i przekroczyła linię bramkową. W 51. minucie padł trzeci gol. Zieńczuk dośrodkował w pole karne, Janoszka zgrał piłkę głową do Jankowskiego a ten umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości.

DATA:24 lutego, godz. 20.30
3:0 - CZYTAJ WIĘCEJ
RUCH CHORZÓW - LECH POZNAŃ NA ŻYWO!

ŁKS ŁÓDŹLECHIA GDAŃSK

Od 38. minuty ŁKS grał z przewagą jednego piłkarza po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Andriuskevicius. Pomimo to łodzianom nie udało się zdobyć choćby jednego gola, który pozwoliłby im dopisać sobie komplet punktów. A że Lechia też specjalnie groźna tego dnia nie była, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

DATA:24 lutego, godz. 18.00
TYP WP: X2 Twój typ >>