Borussia wygrywa mecz sezonu, "Lewy" bohater!

WP.PL | aktualizacja 2012-04-11 (21:54) 2 lata 4 miesiące 21 dni 5 godzin i 53 minuty temu | 225 opinii

Borussia Dortmund wygrała mecz sezonu z Bayernem Monachium 1:0 i ma w tabeli Bundesligi już sześć punktów przewagi nad "Bawarczykami". Bohaterem całej Westfalii został Robert Lewandowski, który zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny!

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium.

Pierwsza połowa meczu na Signal-Iduna Park stała na bardzo wysokim poziomie. Już w 3. minucie znakomite prostopadłe podanie od Gundogana otrzymał Błaszczykowski, jednak strzelał z bardzo ostrego kąta i choć piłka minęła Manuela Neuera, to przeleciała wzdłuż bramki.

Zobacz bramkę Lewandowskiego w serwisie Babol.pl

Trzy minuty później gospodarze mieli jeszcze lepszą szansę do objęcia prowadzenia. Gracze Borussii znakomicie rozegrali piłkę w polu karnym Bayernu i w znakomitej sytuacji znalazł się Kevin Grosskreutz, jednak fantastycznie interweniował Neuer. Bramkarz "Bawarczyków" po chwili obronił też dobitkę Roberta Lewandowskiego.

Bayern nie ograniczał się tylko do obrony i groźnie atakował. Strzał Ribery'ego łatwo złapał Weidenfeller, a uderzenie Toniego Kroosa przeszło minimalnie obok bramki. Borussia ponownie groźnie zatakowała w 25. minucie, ale będący w dogodnej sytuacji Kagawa został zablokowany.

W 34. minucie pokazał się bardzo aktywny i dobrze grający Błaszczykowski, jednak jego płaski strzał złapał Neuer. Po trzech minutach kapitan reprezentacji Polski idealnie zacentrował z boku pola karnego prosto na głowę Lewandowskiego. Napastnik Borussii mocno uderzył z 10 metrów, ale piłka trafiła w słupek!

Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza część gry. Po przerwie zaatakowali ponownie gospodarze. W 49. minucie mocno zza pola karnego uderzył Łukasz Piszczek, ale uderzenie obronił Neuer. Dwie minuty później po akcji Lewandowskiego i Błaszczykowskiego bramkarza Bayernu próbował pokonać Kagawa, ale Niemiec obronił jego strzał głową.

W 60. minucie bardzo groźną akcję przeprowadzili goście. Ribery zwiódł w polu karnym Piszczka, jednak z ostrego kąta strzelił niecelnie. Kilka ostatnich minut to odważniejsze ataki Bayernu, jednak ich zawodnikom brakowało zdecydowania w polu karnym.

W 73. minucie odgryzła się Borussia, ale Kagawa uderzył niecelnie z 10 metrów. W 77. minucie gospodarze dopięli swego. Wybitą z pola karnego piłkę uderzył w kierunku bramki Grosskreutz, znakomicie zmienił jej lot Lewandowski i piłka wpadła do bramki Bayernu, a Polak utonął w objęciach kolegów.

W 85. minucie szybko piłkę wymienili goście w polu karnym Borussii i w dogodnej sytuacji znalazł się Arjen Robben, którego powalił interweniujący Weidenfeller. Niemiec nie trafił w piłkę i sędzia podyktował rzut karny. Przed znakomitą szansą na doprowadzenie do remisu stanął Robben, jednak jego strzał fantastycznie odbił bramkarz Borusssii!

Do końca meczu gracze Bayernu szaleńczo atakowali bramkę BVB. W 90 minucie po centrze w pole karne gospodarzy piłkę odbił Subotić, ta trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Robbena, jednak ten fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości.

W odpowiedzi szansę miał Lewandowski, który w sytuacji "sam na sam" przerzucił piłkę nad Neuerem, ale ta trafiła w poprzeczkę. Po kilkunastu sekundach sędzia zakończył spotkanie.

Borussia przerwała serię pięciu ligowych zwycięstw drużyny z Monachium, a sama nie przegrała 24. spotkania z rzędu. Ostatni raz w Bundeslidze podopieczni trenera Juergena Kloppa zostali pokonani 18 września 2011 roku przez Hannover 96.

Po zwycięstwie nad Bawarczykami przewaga zespołu Jurgena Kloppa nad drużyną z Monachium wynosi już sześć punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki. Drugi tytuł dla Borussii Dortmund jest już bardzo blisko.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 1:0 (0:0)

~rzezuch 2012-04-12 (07:35) 2 lata 4 miesiące 20 dni 20 godzin i 12 minut temu

widac ze opisujacy ten mecz go nie ogladał waidenfeler zlapałó pilke po karnym robena

odpowiedz

192
15
~lider 2012-04-11 (22:36) 2 lata 4 miesiące 21 dni 5 godzin i 11 minut temu

Lider Borussi, wziął odpowiedzialność na swoje barki i wygrał mecz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
3
~PiotrAWF 2012-04-12 (07:26) 2 lata 4 miesiące 20 dni 20 godzin i 21 minut temu

BAYERN MUNCHEN !!! i pozdrawiam sezonowych "fanów" "polskiego" BVB żen.....

odpowiedz

1
2
~...piotr 2012-04-12 (07:25) 2 lata 4 miesiące 20 dni 20 godzin i 22 minuty temu

A na Euro będzie kontuzja albo spadek formy

odpowiedz

3
1
~fdd 2012-04-12 (07:18) 2 lata 4 miesiące 20 dni 20 godzin i 29 minut temu

Mowi o nim caly siwat. Wczoraj bylem w Burkina FAso i tam o nim mowili wiec mowie sobie, ciekawe jak wsiade w samolot i polece do Mongolii , tam nie wiedza co to pilka. Polecialem tam a tam pytaja sie mnie czy ja lewandowski i czy strzelilem ta bramke. Pozniej zawitalem do Birmy a tam wszystkie gazety pisza o lewandowskim , matki mowia swoim dzieciom, w kuwejcie tez lewandowski jest najlepszym pilkarzem, ogolnie mowi caly swiat.

odpowiedz

3
22
~pawel 2012-04-12 (04:25) 2 lata 4 miesiące 20 dni 23 godziny i 22 minuty temu

ach joj 22 pajacyków biegało za jedną piłką...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~starszy64 2012-04-12 (07:03) 2 lata 4 miesiące 20 dni 20 godzin i 44 minuty temu

redaktorku złapał a nie odbił

odpowiedz

1
0
~orzełek 2012-04-12 (06:59) 2 lata 4 miesiące 20 dni 20 godzin i 48 minut temu

...ciekawe ,że broniąc karnego odbił piłkę ... to ja chyba inny mecz oglądałem ... Fajnie nasze chłopaki zagrały :)

odpowiedz

5
7
~zenua 2012-04-12 (02:17) 2 lata 4 miesiące 21 dni 1 godzinę i 30 minut temu

gola moze strzelil ale nzeby byl piekny to przesada, gdyby nie trafil w poprzeczke to moglby byc ladny ale cuz nie ten poziom,a co do subotica tez sie usmialem jak karnego nie wykorzystal robben to pewnie pocisk poszedl

odpowiedz

0
0
~POdu szPEK 2012-04-12 (06:44) 2 lata 4 miesiące 20 dni 21 godzin i 3 minuty temu

a Niemcy tak niechętnie przyznają dominację w BORUSSI Polakom a my ich jeszcze w obydwa POłdupki całujem

odpowiedz

14
4
~Michu 2012-04-12 (05:30) 2 lata 4 miesiące 20 dni 22 godziny i 17 minut temu

Robert, trzymaj tak dalej. Normalna część narodu trzyma za Ciebie kciuki!

~goovnoh 2012-04-12 (02:51) 2 lata 4 miesiące 21 dni i 56 minut temu

moze dzieki; Podolskiemu, Klose, Kubie, Piszczkowi, Peszce, Waldochowi, Wichniarkowi wielu innym swietnie grajacym w gale Polakom, wreszcie te bufony zmienia swoje stereotypowe zapatrywanie na nasz kraj.

odpowiedz

4
1
~arek80 2012-04-12 (02:00) 2 lata 4 miesiące 21 dni 1 godzinę i 47 minut temu

ludzie ale wy piszecie glupoty! mi sie mecz podobal a co do Roberta to tylko pogratulowac a to ze zyczycie mu najgorzej to zwykle swinstwo i zazdrosc! Dobre spotkanie tylko te wasze opinie doluja! kibice hahaha...Gratuluje Borussi to duzy krok i pozdrawiam wszystkich normalnych kibicow

odpowiedz

5
2
~cripl 2012-04-12 (01:54) 2 lata 4 miesiące 21 dni 1 godzinę i 53 minuty temu

Sprawdzilem You Tube .W niemieckich linkach nikt nie napisal Lewandowski(komentarze),tak nienawidza Polakow. I wice wersa.

odpowiedz

62
9
~AleTakSzczerze 2012-04-11 (22:13) 2 lata 4 miesiące 21 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Kto z Was teraz siedzi i przeżywa, że Lewy strzelił "tylko" jedną bramkę a mógł aż 3 ubić? :D Mnie to bardzo męczy.

odpowiedz

3
9
~Lewy = Rasiak 2012-04-11 (22:54) 2 lata 4 miesiące 21 dni 4 godziny i 53 minuty temu

No brawo, brawo Lewus. Drugi dobry mecz w tym roku. Gratki! Gdybyś jeszcze trafił do bramki te dwa razy - zamiast w słupek i poprzeczkę - to zostałbym twoim fanem. Za pierwszym razem wyszło jak wyszło: słupek ale ta poprzeczka w końcówce: to trzeba wykorzystywać. No ale i tak było bardzo dobrze. Tak trzymaj a wkrótce zmienię se nicka ;)

odpowiedz

3
0
~Soczi 2012-04-12 (01:34) 2 lata 4 miesiące 21 dni 2 godziny i 13 minut temu

Poszukiwany świetny napastnik Gomez stop zaginął w trakcie 1 minuty meczu BVB-Bayern stop ponoć super snajper stop Lewy miał mu buty wiązać i ręcznik podawać stop. Z ostatniej chwili - odnaleziony w 75 minucie przez trenera Heynckesa na placu zmieniony przez Olicia.