Borussia wygrywa mecz sezonu, "Lewy" bohater!

WP | aktualizacja 2012-04-11 (21:54) 3 lata 4 miesiące 20 dni 22 godziny i 14 minut temu | 225 opinii

Borussia Dortmund wygrała mecz sezonu z Bayernem Monachium 1:0 i ma w tabeli Bundesligi już sześć punktów przewagi nad "Bawarczykami". Bohaterem całej Westfalii został Robert Lewandowski, który zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny!

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium.

Pierwsza połowa meczu na Signal-Iduna Park stała na bardzo wysokim poziomie. Już w 3. minucie znakomite prostopadłe podanie od Gundogana otrzymał Błaszczykowski, jednak strzelał z bardzo ostrego kąta i choć piłka minęła Manuela Neuera, to przeleciała wzdłuż bramki.

Zobacz bramkę Lewandowskiego w serwisie Babol.pl

Trzy minuty później gospodarze mieli jeszcze lepszą szansę do objęcia prowadzenia. Gracze Borussii znakomicie rozegrali piłkę w polu karnym Bayernu i w znakomitej sytuacji znalazł się Kevin Grosskreutz, jednak fantastycznie interweniował Neuer. Bramkarz "Bawarczyków" po chwili obronił też dobitkę Roberta Lewandowskiego.

Bayern nie ograniczał się tylko do obrony i groźnie atakował. Strzał Ribery'ego łatwo złapał Weidenfeller, a uderzenie Toniego Kroosa przeszło minimalnie obok bramki. Borussia ponownie groźnie zatakowała w 25. minucie, ale będący w dogodnej sytuacji Kagawa został zablokowany.

W 34. minucie pokazał się bardzo aktywny i dobrze grający Błaszczykowski, jednak jego płaski strzał złapał Neuer. Po trzech minutach kapitan reprezentacji Polski idealnie zacentrował z boku pola karnego prosto na głowę Lewandowskiego. Napastnik Borussii mocno uderzył z 10 metrów, ale piłka trafiła w słupek!

Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza część gry. Po przerwie zaatakowali ponownie gospodarze. W 49. minucie mocno zza pola karnego uderzył Łukasz Piszczek, ale uderzenie obronił Neuer. Dwie minuty później po akcji Lewandowskiego i Błaszczykowskiego bramkarza Bayernu próbował pokonać Kagawa, ale Niemiec obronił jego strzał głową.

W 60. minucie bardzo groźną akcję przeprowadzili goście. Ribery zwiódł w polu karnym Piszczka, jednak z ostrego kąta strzelił niecelnie. Kilka ostatnich minut to odważniejsze ataki Bayernu, jednak ich zawodnikom brakowało zdecydowania w polu karnym.

W 73. minucie odgryzła się Borussia, ale Kagawa uderzył niecelnie z 10 metrów. W 77. minucie gospodarze dopięli swego. Wybitą z pola karnego piłkę uderzył w kierunku bramki Grosskreutz, znakomicie zmienił jej lot Lewandowski i piłka wpadła do bramki Bayernu, a Polak utonął w objęciach kolegów.

W 85. minucie szybko piłkę wymienili goście w polu karnym Borussii i w dogodnej sytuacji znalazł się Arjen Robben, którego powalił interweniujący Weidenfeller. Niemiec nie trafił w piłkę i sędzia podyktował rzut karny. Przed znakomitą szansą na doprowadzenie do remisu stanął Robben, jednak jego strzał fantastycznie odbił bramkarz Borusssii!

Do końca meczu gracze Bayernu szaleńczo atakowali bramkę BVB. W 90 minucie po centrze w pole karne gospodarzy piłkę odbił Subotić, ta trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Robbena, jednak ten fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości.

W odpowiedzi szansę miał Lewandowski, który w sytuacji "sam na sam" przerzucił piłkę nad Neuerem, ale ta trafiła w poprzeczkę. Po kilkunastu sekundach sędzia zakończył spotkanie.

Borussia przerwała serię pięciu ligowych zwycięstw drużyny z Monachium, a sama nie przegrała 24. spotkania z rzędu. Ostatni raz w Bundeslidze podopieczni trenera Juergena Kloppa zostali pokonani 18 września 2011 roku przez Hannover 96.

Po zwycięstwie nad Bawarczykami przewaga zespołu Jurgena Kloppa nad drużyną z Monachium wynosi już sześć punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko cztery kolejki. Drugi tytuł dla Borussii Dortmund jest już bardzo blisko.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 1:0 (0:0)

~Dawid 2012-04-11 (22:59) 3 lata 4 miesiące 20 dni 21 godzin i 9 minut temu

Borussia nie dorasta Bayernowi do pięt! A wy wszyscy się podniecacie nimi po tam grają polacy... Mecz to wielka przewaga Bayernu.. w prowadzeniu piłki, odbiorach, indywidualnościach i akcjach które stwarzali goście... A z tego co czytam powyżej jest na odwrót!! I Lewandowski strzelił pięknego gola? haha. Parodia!

odpowiedz

pokaż 25 ukrytych odpowiedzi

11
0
~ringoman 2012-04-12 (08:04) 3 lata 4 miesiące 20 dni 12 godzin i 4 minuty temu

Jeżeli mowa o bohaterach to należy dodać że przynajmniej drugim był bramkarz Roman Weidenfeller.

odpowiedz

6
12
~Vader 2012-04-12 (07:05) 3 lata 4 miesiące 20 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Lewy wystrzela się u "Nimców", a na Euro nie strzeli dla nas ani jednej bramki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~oshi 2012-04-12 (07:55) 3 lata 4 miesiące 20 dni 12 godzin i 13 minut temu

Dawid'ku mówisz wielka przewagaga bayernu. ale nie zapomnij kto mecz wygrał. Bayern nawet karnego nie potrafił wykorzystać. Bayern owszem jest lepszy ale jakoś 4 ostatnie mecze wygrał dortmund i zasłużenie zmieża po 2 tytuł z rzędu. Wkońcu jest drużyna w niemczech która potrafi ich pokonać.

odpowiedz

0
0
~nvhg 2012-04-12 (07:53) 3 lata 4 miesiące 20 dni 12 godzin i 15 minut temu

Ja zawsze rano przed pracą czytam solidną porcję mocnego czarnego dowcipu. Chcesz także spróbować i mieć cały dzień mieć uśmiech na twarzy? Wyszukaj na google "najlepsze betony w sieci" i poznaj świat czarnego humoru!

odpowiedz

2
1
~skopiuj 2012-04-12 (07:52) 3 lata 4 miesiące 20 dni 12 godzin i 16 minut temu

a dlaczego nie tak?!!!! -podatek liniowy 10 proc (Nie wiecej ani pkt procentowy!!!) dla WSZYSTKICH (tak jest sprawiedliwie,nie inaczej- o pracodawcow nalezy dbac jak o zloto narodu-za ich pomysly, za ich kreatywnosc za miejsca pracy,za dalszy rozwoj i pamietac,ze ten co placi miesiecznie 10 proc podatku ze swoich zarobionych 100 tys -placi tyle samo co kowalski 10 proc ze swoich zarobionych 2 tys i jak ktos tego nie rozumie, to niech zrezygnuje z polityki), ZUS zrownac z krusem, wysrodkowac, np skladka dla wszystkich 200zl/mc. Przybedzie 10 mln samozatudniajacych sie, wrócą miliony ludzi z zagranicy,przedsiebiorcow kazdej masci, wroca miliardy z cypru, przybedzie innych inwestorow swiata, zniknie do zera szara strefa, nie bedzie sie oplacac nie placic podatkow, nie bedzie sie oplacac zatrudnic na czarno, rozliczac ZUS ze skladek, a nie maltretowac przedsiebiorcow. Byc dla Nich. Wzrosna wydatki spoleczenstwa na uzywki, paliwa, odziez, zywnosc. Ludzie zaczna chciec i miec dzieci!!!!!!(wg popaprancow z dyplomami w Polsce za 150 lat wogole nie bedzie ludzi), znikna umowy smieciowe, gdyz beda kontrakty pomiedzy pracodawca a pracownikiem. Zadnych ulg, zadnej biurokracji niepotrzebnej juz wtedy. Vat dla drobnych obowiazkowy od 1 mln zl, lub bez vatu dla nie chcacych wogole, a nieudaczniki w UE pieknie by sie uczyly, dziekuje-skonczylem.

~ubek 2012-04-12 (07:42) 3 lata 4 miesiące 20 dni 12 godzin i 26 minut temu

ciekawe czy dla reprezentacji też bramki będzie strzelał i się tak poświęcał - wątpię

odpowiedz

1
1
~BOROKLEWANDOWSKI 2012-04-12 (07:36) 3 lata 4 miesiące 20 dni 12 godzin i 32 minuty temu