Zadyma przed meczem Borussii Dortmund

WP.PL | dodane 2011-10-26 (09:43) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 22 godziny i 30 minut temu | 44 opinie

Do starć chuliganów z policją doszło przed meczem Borussii Dortmund z Dynamem Drezno w ramach rozgrywek o Puchar Niemiec. Także z powodu rzucania rac na murawę przez kibiców gości mecz był kilkakrotnie przerywany. Fani Dynama obrzucili także zapalniczkami Mario Gotze, kiedy chciał wykonać rzut rożny.

Na mecz do Dortmundu przybyło aż 13 000 fanów Dynama. Okazało się jednak, że grupka z nich pojawiła się w Westfalii po to, by wywołać zadymę. Do starcia grupki chuliganów z policją doszło już przed meczem. Piętnastu pseudokibiców zostało aresztowanych. Z tego też powodu spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem.

Spokojniej nie było na trybunach. Mecz był kilka razy przerywany z powodu rzucania rac przez fanów Dynama. Do skandalu doszło tuż po przerwie, kiedy Mario Gotze pojawił się w narożniku boiska, w pobliżu kibiców gości w celu wykonania rzutu rożnego. Ci obrzucili reprezentanta Niemiec zapalniczkami.

(fot. Bild.de)

Kibice z Drezna palili także flagi i szaliki w barwach Borussii oraz odpalali petardy. Musiała interweniować policja. - Nie byliśmy na to przygotowani - powiedział dziennikowi "Bild" jeden z policjantów. - To była totalna katastrofa - przyznał po meczu Hans-Joachim Watzke, prezes klubu z Signal-Iduna Park.

Borussia pokonała Dynamo 2:0 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. W pamięci kibiców obecnych tego dnia na stadionie w Dortmundzie bardziej zapadnie jednak zachowanie "kibiców" z Drezna.

~;-)))))) 2011-10-26 (15:26) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 16 godzin i 47 minut temu

Dobrze że ME nie odbywają się w Niemczech - ci miejscowi kibole!

odpowiedz

1
0
~roko 2011-10-26 (14:44) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 17 godzin i 29 minut temu

No donald ty już wiesz co teraz musisz zrobić!!! Nie zwlekaj tylko ZAMKNIJ!!!

~polak 2011-10-26 (14:51) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 17 godzin i 22 minuty temu

ale na zachodzie nie ma takich scen, tak mi mówili w telewizji ze to tylko u nas. KTOŚ KŁAMIE POMYŚL KTO

~pyn 2011-10-26 (10:44) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 21 godzin i 29 minut temu

A przecież premier Tusk powiedział, że wybryki na stadionach w cywilizowanych krajach są nie do pomyślenia. Czyżby premier nie miał racji albo nie uważa Niemiec za cywilizowany kraj??

odpowiedz

14
0
~L. 2011-10-26 (13:47) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 18 godzin i 26 minut temu

Ukarać reprezentację Niemiec i wyrzucić z EURO. W Polsce bardzo boimy się tych Chuliganów.

odpowiedz

3
2
~Kania G. 2011-10-26 (13:40) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 18 godzin i 33 minuty temu

tam na wyjezdzie 13tysiecy ludzi a u nas na meczach wiekszosc zespolow nie ma takiej liczby w czasie meczow u siebie !!!!!!!!!

odpowiedz

13
7
~widzTVN24 2011-10-26 (12:47) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 19 godzin i 26 minut temu

Ten artukul to prowokacja. W NIemczech nie ma zadym. Wiem bo ogladalem program Moniki Olejnik i ona sama muwila, ze chcialaby zeby wPolsce bylo tak jak w Niemczech na stadionach. SKandal redakcjo!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
4
~wolf 2011-10-26 (13:19) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 18 godzin i 54 minuty temu

Każdy kibic to bandzior jak sie okazja trafi. To jest część subkultury piłki nożnej.

odpowiedz

33
1
~hehe 2011-10-26 (11:27) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 20 godzin i 46 minut temu

Aż strach pomyśleć, że ci niemieccy pseudokibice przyjadą na nasze Ojro 2012.

~otw 2011-10-26 (10:48) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 21 godzin i 25 minut temu

13 000 tysia na wyjeździe to jest dopiero liczba!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
4
~symbol 2011-10-26 (10:54) 3 lata 1 miesiąc 21 dni 21 godzin i 19 minut temu

oglądałem ten mecz na ZDF i widziałem co tam było,jedna dzicz jak często nasi kibice,dlatego uważam że i tam nie rozwiązano w pełni tego jak mówią