Alves... zjadł banana, którym w niego rzucono

WP.PL | dodane 2014-04-28 (07:44) 4 lata 2 miesiące 23 dni 21 godzin i 10 minut temu | 89 opinii

Dani Alves nietypowo zareagował na rasistowską akcję, która miała miejsce podczas meczu Villarrealu z Barceloną. W 75. minucie, kiedy Brazylijczyk wykonywał rzut rożny, ktoś rzucił w jego kierunku bananem. Piłkarz "Blaugrany" podniósł owoc, szybko go obrał i po prostu zjadł.

W ten sposób Alves najlepiej jak to było możliwe odpowiedział na idiotyczne zachowanie trybun. Brazylijczyk słusznie uznał, że głupotę najlepiej wyszydzić. - Nic się nie zmieniło. Od 11 lat mieszkam w Hiszpanii i od 11 lat śmieję się z idiotów-rasistów - powiedział piłkarz Barcy po ostatnim gwizdku sędziego.

- Nie wiem, kto tego banana rzucił, ale mu dziękuję. Dał mi energię na dwa dośrodkowania, które zakończyły się bramkami dla nas - dodał prawy obrońca.

Gdy banan leciał na murawę pod nogi Alvesa Barcelona przegrywała z Villarrealem 1:2. Ostatecznie wygrała 3:2, a piłkarz popisał się dwoma dośrodkowaniami, dzięki którym padły gole.

Po meczu Alves jeszcze raz zabrał głos w sprawie, publikując na Instagramie filmik z całego wydarzenia i opisując go wymownie: "Mój ojciec zawsze mówił mi: synu, jedz banany, to unikniesz skurczów. Jak oni to zgadli? Haha".

W podobny sposób zareagował inny Brazylijczyk z Barcelony - Neymar. Były gwiazdor Santosu wrzucił do sieci zdjęcie, na którym - wraz z małym synkiem - zjada banana.

Polub Sportowybar na Facebooku

tak 337 97.12%
nie 10 2.88%

Opinie (89)

3
0
~Banan-Alves 2014-04-29 (17:06) 4 lata 2 miesiące 22 dni 11 godzin i 48 minut temu

Ja też bym tego owoca zjadł jak by mi go rzucono i kocham tego piłkarza <3

odpowiedz

1
0
~anonim... 2014-04-29 (00:08) 4 lata 2 miesiące 23 dni 4 godziny i 46 minut temu

Dobrze, że go zjadł, nie dał się skompromitować.

3
piotruspan661 2014-04-28 (12:14) 4 lata 2 miesiące 23 dni 16 godzin i 40 minut temu

Jeśli małpa ma zbyt dużo bananów, to nimi rzuca.

~delasoul 2014-04-28 (09:35) 4 lata 2 miesiące 23 dni 19 godzin i 19 minut temu

spoko zrobił. Dzisiaj media na całym świecie pewnie o tym napiszą, a jeszcze jak wygrali mecz to pięknie się to złożyło :) i półmózgim rasistą się oberwało w jakiś tam symboliczny sposób. Rasiści mają mentalność 10 latka, który podśmiewa się z przekrzywionego nosa kolegi. Miejmy nadzieję, że świat kiedyś dorośnie przynajmniej w tych cywilizowanych krajach

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

10
0
~Profesor Darwin 2014-04-28 (17:09) 4 lata 2 miesiące 23 dni 11 godzin i 45 minut temu

Nie pojmuje dlaczego mnie wszyscy kojarza z rasizmem!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
6
~smacznego 2014-04-28 (17:00) 4 lata 2 miesiące 23 dni 11 godzin i 54 minuty temu

Genialne! A swoja droga, co ma banan do rasizmu?