Puchar Króla: Barcelona w półfinale

WP.PL | aktualizacja 2013-01-24 (23:39) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 15 godzin i 42 minuty temu | 60 opinii

Barcelona awansowała do półfinału Pucharu Króla, w którym zmierzy się z Realem Madryt. W czwartkowy wieczór "Duma Katalonii" pokonała po bardzo emocjonującym spotkaniu Malagą na wyjeździe 4:2 (1:1). Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Pierwszy mecz na Camp Nou zakończył się remisem 2:2 i aby awansować do półfinału Barcelona musiała albo wygrać na wyjeździe, albo zremisować co najmniej 2:2. I mecz rozpoczął się od ataków gości.

W 9. minucie świetnie w akcję ofensywną Barcelony włączył się Dani Alves, który dośrodkował przed bramkę wprost na głowę Pedro Rodrigueza, a ten popisał się celnym strzałem i było 1:0 dla gości. Malaga wyrównała jednak bardzo szybko.

Już w 12. minucie gospodarze przeprowadzili szybko kontratak. Na jego końcu piłka dotarła do Joaquina, który uderzył tuż przy słupku zza pola karnego. W tym momencie w półfinale Pucharu Hiszpanii znów była Malaga.

Kolejną dobrą okazję Barcelona stworzyła sobie w 24. minucie, jednak Kameni wygrał pojedynek sam na sam z Leo Messim. Malaga odpowiedziała bardzo groźnym strzałem Iturry, po którym Pinto musiał się mocno napocić, aby złapać piłkę.

Przed przerwą goście mieli jeszcze jedną znakomitą okazję, ale świetnej szansy nie wykorzystał Andres Iniesta, który trafił w poprzeczkę. Do przerwy wynik brzmiał 1:1.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, od ataków rozpoczęli goście. Szybko znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. W 49. minucie świetne podanie za linię obrony Malagi posłał Iniesta, przejął ją Gerard Pique i pokonał Kameniego strzałem w krótki róg.

Od tego momentu Barcelona przejęła zdecydowaną inicjatywę. W 67. minucie podopieczni Tito Vilanovy stworzyli sobie znakomitą okazję do zdobycia gola, ale sytuacji sam na sam znów nie wykorzystał Messi. Kontrę przeprowadziła Malaga - piłkę w polu karnym otrzymał Roque Santa Cruz i płaskim strzałem pokonał Pinto. Była to pierwsza okazja gospodarzy w drugiej części gry.

Gdyby takim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, to sędzia zarządziłby dogrywkę. Barcelona postanowiła jednak jeszcze zaatakować. W 76. minucie wspaniałą, dwójkową akcję przeprowadzili Fabregas i Iniesta i ten drugi pokonał Kameniego.

Jednak nie był to koniec bramek, bo w 80. minucie wicemistrzowie Hiszpanii zadali decydujący cios. Goście w swoim stylu wymienili piłkę w środku boiska, po chwili trafiła ona do Alvesa na prawą stronę, który idealnie dośrodkował w pole karne do Messiego, a ten nie zmarnował okazji.

FC Barcelona pokonała w rewanżowym meczu Malagę 4:2 i awansowała do półfinału Pucharu Króla. Tam zmierzy się z Realem Madryt. Tak więc kolejne Gran Derbi przed nami.

Malaga - FC Barcelona 2:4 (1:1)
Bramki: Joaquin 12, Roque Santa Cruz 68 - Pedro Rodriguez 9, Gerard Pique 49, Andres Iniesta 76, Lionel Messi 80

~mati 2013-01-28 (00:11) 1 rok 10 miesięcy 23 dni 15 godzin i 10 minut temu

Przychodzi kibic barcelony do sklepu z koszulkami i prosi o koszulke barcy, na to ekspedientka: ale piłkarza czy sędziego? Mam nadzieje ze ten dowcip wyjasni cala prawde o sposobie wygrywania pilkarzy barcelony

odpowiedz

6
4
~brawo 2013-01-25 (15:40) 1 rok 10 miesięcy 25 dni 23 godziny i 41 minut temu

barca mistrz, to prawdziwa druzyna a nei te dziewczynki z realu co sie klucą bo chcą sie na boisku pokazac i kase zarabiac, i oni za akse by wszystko zrobili a xavi i messi zostali w barcelonie chociaz ruskie im duzo kasy dawali, z realu by kazdego wykupili bo tam kazdy na kase leci ale dlaczego ruskie nie chcą kupować piłkarzy realu ? wiedzą ze piłkarze barcy są lepsi ale niestety dla nich, barca nie jest na sprzedaz, ruskie b kupili piłkarzy realu to juz by sie klótnie w szatni zaczęły... taka jest prawda i dzieci( wiekszosc kibicow realu to niestety dzieci) z madryty minusami tego nie zmienią a tylko pokazą jacy są żałosni, czekam

~fan 2013-01-25 (07:41) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 7 godzin i 40 minut temu

Wlasnie redaktor dobrze napisal.. bo przy remisie 1:1 przechodzi Malaga, bo wiecej bramek na wyjezdzie. Przy remisie 2:2 dogrywka, a przy wiekszym przechodzi Barca, bo wtedy ona ma wiecej bramek na wyjezdzie..

~Jac 2013-01-25 (09:08) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 6 godzin i 13 minut temu

Tak jak pisałem po pierwszym meczu na Camp Nou i remisie 2-2 ,że antyfani Dumy Katalonii niech wymyślają kolejne spiskowe teorie -dlaczego Barca awansuje do finału i proszę !? Sędziowanie już było ,symulowanie już było ,słabo przygotowane boisko już było -co teraz. Piszecie o spalonym przy bramce Pedro -ani jednego komentarza na temat bramki zdobytej przez Malagę na 1-1 ,piłka ewidentnie przejęta zagraniem ręką -poszła konta i gol -dlaczego nikt o tym nie napisał ??!-( podobała mi się realizacja powtórek -każda pomyłka analizowana kilkukrotnie ). Czyżby nie pasowało do tezy ,że sędzia myli się także na korzyść Malagi ? Druga bramka podobnie -obrońca przechodzi korkami po Fabregasie -sędzia nie reaguje i po kontrze pada druga bramka dla Malagi -wielki szacun za fair -play dla Andazulyjczyków. I tak tej najlepszej obronie w Hiszpanii nic nie dało -4 gole w sieci.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
5
~FuckligaEspanola 2013-01-25 (11:21) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 4 godziny i 1 minutę temu

"duma eufy & fify" a nie duma katalonii.... co za pech ;/

odpowiedz

3
1
~damianoo 2013-01-25 (11:19) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 4 godziny i 2 minuty temu

I kolejny raz musiałem ogladac mecz z wyłączonym głosem. Panie Szpakowski,psuje Pan wielkie widowiska swoimi pomyłkami,opowieściami i przekręcaniem nazwisk!.kto to jest Cesk???Jakis nowy zawodnik Barcelony?A może Pana koleś od piwa, skoro przez cały mecz, tak Pan nazywał zawodnika grającego z nr 4 czyli Fabregasa.

odpowiedz

22
27
~Bardok 2013-01-24 (23:59) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 15 godzin i 22 minuty temu

do uśpienia jest ta Farca ... nie mogę oglądać ich meczy, usypiają tylko, człowiek się męczy widząc grę tych karłów i mutanta Lessiego

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

14
17
~tytus 2013-01-25 (01:38) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 13 godzin i 43 minuty temu

Czerwona kartka dla Fabregasa i dwie żółte dla Mascherano. Dziękuję, dobranoc.

odpowiedz

10
5
~tmianek 2013-01-25 (09:30) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 5 godzin i 51 minut temu

"wielcy kibicy realu" wiecie może chociaż kto wygrał pierwsze gran derbi ?? bo wątpie żeby wszyscy wiedzieli visca el barca

odpowiedz

5
2
~memento_mori 2013-01-25 (07:18) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 8 godzin i 3 minuty temu

A ja uważam, że największym zwycięzcą jest Szpaku: Serżi Busquets, Demiczelis i Sawo Fernandes. Temu Panu już podziękujemy... :/

odpowiedz

10
3
~sdsdsd 2013-01-25 (08:42) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 6 godzin i 39 minut temu

mam rade dla wszystkich fanow realu wciaz krytykujacych barcelone - nie udzielajcie sie i tak prawdziwego fana ch*j obchodzi co piszecie

odpowiedz

5
0
pionow0685 2013-01-25 (08:04) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 7 godzin i 17 minut temu

A Real bez Ramosa, Pepe, Coentrao, Di Marii i przede wszystkim - bez Casillasa... :/

odpowiedz

5
0
~marek 2013-01-25 (08:30) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 6 godzin i 51 minut temu

Alves chyba wraca do formy. dwie asysty, no prosze prosze :)

odpowiedz

9
0
~ojoj 2013-01-25 (08:29) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 6 godzin i 52 minuty temu

a wszyscy mówią, że Messi nie umie strzelać głową.

odpowiedz

4
9
~barcelonista 2013-01-25 (08:24) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 6 godzin i 57 minut temu

Bramka Pedro ze spalonego...ale tego przeciez nikt nie widział...:)

~Raphael 2013-01-25 (08:16) 1 rok 10 miesięcy 26 dni 7 godzin i 5 minut temu

Niestety do finału awansuje Real,bo pewnie przeciw Barsie,która jest dla niego rywalem numer jeden,bedzie na maxa zmobilizowany.Nawet ich ostatni pogrom Valencji na ich terenie,byl pewnie po części spowodowany radochą po porażce Barcy,a chyba nic tak nie mobilizuje Realowców jak właśnie porażka Barcelony.Gdyby Barca wygrała,to jakoś trudno mi uwierzyć w to 5:0.Natomiast dla Katalończyków,Real po tym co ostatnio prezentuje,nie jest właściwie godnym siebie rywalem i boje się,że niedocenienie przeciwnika może się dla nich okazać zgubne.Obym się mylił.