• Clippers
  • Bucks
poprzednia następna

Puchar Króla: Real - Barcelona na żywo!

WP.PL | dodane 2011-04-20 (20:15) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 13 godzin i 23 minuty temu | 52 opinie

Cztery "Grand Derbi" w ciągu zaledwie dwóch tygodni to prezent, jaki los zgotował w kwietniu kibicom piłki nożnej na całym świecie. W środowy wieczór druga futbolowa bitwa z zawodnikami Realu Madryt i FC Barcelona w rolach głównych. Stawką jest Puchar Króla.

Wirtualna Polska zaprasza na relację na żywo z finałowego spotkania Pucharu Króla Real - Barcelona. Początek o godzinie 21:30

W finale Copa del Rey "Królewscy" zmierzą się z "Duma Katalonii" po raz szósty. Ostatni raz doszło do tego w 1990 roku. Barcelona wygrała wówczas 2:0. Do tej pory dwa razy górą był Real, a trzykrotnie triumfowała Barca.

Real Madryt nie wygrał ze swoim odwiecznym rywalem od blisko trzech lat. Po raz ostatni "Królewscy" pokonali "Blaugranę" w sezonie 2007/2008. W spotkaniu 36. kolejki La Ligi rozbili Katalończyków 4:1, pieczętując 31. tytuł mistrzów Hiszpanii. Trzech spośród czterech graczy, którzy wówczas trafiali dla ekipy z Madrytu, nie ma już w zespole (Raul, Arjen Robben, Ruud van Nistelrooy). Nie ma także trenera Bernda Schustera.

Pięć kolejnych starć z Barcą Real przegrał. Zdobył w tych spotkaniach zaledwie dwa gole, a stracił aż 16! Jednak w pierwszej kwietniowej wojnie Kastylijczyków z Katalończykami tym pierwszym w końcu udało się zatrzymać ekipę trenera Josepa Guardioli. Na Estadio Santiago Bernabeu po golach Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo padł remis 1:1.

Real zdobył punkt, ale naraził się na ostrą krytykę. Trenerowi "Królewskich", słynnemu Portugalczykowi Jose Mourinho, oberwało się za defensywną taktykę i oddanie pola rywalom. Jednak taki sposób gry okazał się skuteczny. Choć przez 3/4 spotkania Barca była przy piłce, to Real stworzył sobie lepsze sytuacje do zdobycia gole. Tyle, że ich nie wykorzystał.

Kluczem do zatrzymania drużyny jeszcze bardziej galaktycznej niż Real z początku XXI wieku okazało się przesunięcie do pomocy nominalnego środkowego obrońcy - Pepe. Reprezentant Portugalii wraz z Samim Khedirą i Xabim Alonso na tyle uprzykrzyli życie Xaviemu, Andresowi Inieście i Leo Messiemu, że ci nie mogli grać tak, jak potrafią najlepiej - szybko, płynnie i efektownie.

Tym razem Mourinho najprawdopodobniej zastosuje podobny manewr, choć nieco go udoskonali. Przed trójką defensywnych pomocników ma ustawić niemieckiego rozgrywającego Mesuta Oezila. Ma on być odpowiedzią Realu na bajecznych techników Barcy i wspomagać fenomenalnego, choć dość chimerycznego Cristiano Ronaldo.

Barcelona w swoim stylu gry zapewnie nie zmieni nic - po co zmieniać coś, co od tak długiego czasu funkcjonuje wręcz kosmicznie.

Za faworyta spotkania uchodzi ekipa z Katalonii. Dlaczego? Wielu ekspertów twierdzi, że w meczu ligowym Barca nie musiała rzucać wszystkich sił na szalę, bo i bez względu na wynik tego spotkania jest już prawie pewna mistrzostwa. A w finale Pucharu Króla będzie inaczej.

Czy piłkarze Barcelony znów upokorzą niezwykle pewnego siebie Mourinho, pogardliwie nazywanego przez kibiców "Blaugrany" tłumaczem? Czy też tym razem to "The Special One" będzie górą? Wszystko powinno być jasne kilkadziesiąt minut przed północą.

Finał Puchar Króla, Estadio Mestalla, Walencja
Real Madryt - FC Barcelona

Real: Iker Casillas - Marcelo, Ricardo Carvalho, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa - Xabi Alonso, Pepe, Sami Khedira - Mesut Oezil, Angel Di Maria - Cristiano Ronaldo.

Barcelona: Jose Pinto - Adriano, Gerard Pique, Carles Puyol, Dani Alves - Seydou Keita, Javier Mascherano, Xavi - Andres Iniesta, Lionel Messi, David Villa.

Taktyka
Denerwuje mnie mówienie, że Mourinho znalazł taktykę na Barcę. Ludzie, faulowania za każdym razem, gdy Barca dojdzie do piłki nie można nazwać taktyką...

odpowiedz

0
0
~kunta 2011-04-20 (23:34) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 10 godzin i 4 minuty temu

oglądam
od drugiej połowy ten mecz prowadzony przez nędznego sędziego,który nie wie,że atak na nogi powyżej kolana z tyłu,to czerwona kartka a nie żółta,który pozwala """gwiazdeczkom ""z Madrytu na wszystko,a barcelończykom wszystko gwiżdże,gdzie sędzia liniowy żle ocenia sytuację po której pada gol,gdzie widać jak malutki real nie umie przegrywać

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Barsol 2011-04-21 (09:45) 3 lata 7 miesięcy 28 dni 23 godziny i 53 minuty temu

Przez 80 % spotkania Real gral jak cienias razem z Krystyna k
Jak mozna swietowac cos czego nie powinniscie miec. Przez 80 % spotkania Real gral jak cienias razem z Krystyna ktoremu jak slepej kurze udalo sie strzelic glowa gola .gdyby na bramce byl Vadi to na pewno nie byloby gola. Zreszta sedzie nuie uznal prawidlowo zdobytego gola dla Barcy przez Padro . Jestem zadowolony z Gry BARCY ,z Realui nie . Bo ci z madrytu niczego nie pokazali . Njagorsze jest to ze teraz beda sie chelpic tacy jak Muriniuo i Krystiano (ktory jest cienias .) Messi gral 100 razy lepiej od calej ekipy z realu .. Kiwal ich jak chclopcow. Niestety jak Messiego pilnowali po 5 zawodnikow to co mial zrobic.... Mam nadzieje ze w LM Barca sobie odbije ta pzregrana z Pucharu krola . Viva Barca , Messi ( geniusz pilki noznej ) .gdyby nie Kasijas ,to Barca roznioslaby Realik w 3 d--y

odpowiedz

0
0
~ad 2011-04-20 (22:24) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 11 godzin i 14 minut temu

TVP HD
Oglądam mecz w 42 calowym telewizorze na TVP HD. Miodzio.

odpowiedz

0
0
~jw 2011-04-21 (00:12) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 26 minut temu

aa
wychwąłąny pod niebiosa ubustwiany. Faworyzowany przez wszystkich zwłaszcze przerw szpakowicza messi przegrał... B. Dobrze źe Cris strzelił... Ciekawe co powiedzą kibice barcelony. I Ci wszyscy ktłrzy mu zazdroszczą.. Pierwszy raz w źyciu się cieszę źe Real wygrał mecz... A komentatorzy . Jedno słowo.. Żenada

odpowiedz

0
0
~Janusz 2011-04-20 (21:30) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 12 godzin i 8 minut temu

Tragedia
Szkoda, że taki świetny mecz, takich dobrych drużyn prowadzi najsłabszy komentator w kraju /no może poza p. Babiarzem/ Chodzi oczywiście o Darka Szpakowskiego. Zawsze popsuje mi widowisko, wiecznie myli nazwiska a jego powiedzenie "pokazuje - jestem ;) wzbudza u mnie litość. Nie wiem od kogo zależy typowanie komentatorów na mecz ale ta osoba zapewne również nie za bardzo zna się na futbolu. Znów będę wyciszać tv i będę ogląał bez dzwięku. Janusz

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Patryk 2011-04-21 (00:09) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 29 minut temu

Neutralne boisko
Do twojej wiadomości. Mecz jest rozgrywany na neutralnym boisku,czyli ani na stadionie barcelony ani Realu.

0
~Gościu meczu 2011-04-21 (00:06) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 32 minuty temu

GRAN DERBI
REAL BYŁ LEPSZY, WYGLĄDAŁ JAKBY PUCHAR HISZPANII TO BYŁ DLA NICH JAK MISTRZOSTWO ŚWIATA. SZKODA ŻE MOURINHO ZABIJA PIŁKĘ NOŻNĄ. KIBIC BARCY. POZDRAWIA M I GRATULUJĘ REALOWI.

wkoncu
barca przegra z kretesem ale i tak dostanie ten puchar krola bo prowadzi 8 punktami wiec czy przegra czy wygra na jedno wyjdzie

odpowiedz

0
0
~bien 2011-04-20 (23:57) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 41 minut temu

Jak jakiś śmieszny trzeciak może krytykować ktoregokolwiek...
...piłkarza z tego meczu?? ciagle jezdzi po ronaldo a wychwala messiego,choc on oprocz jednego podania nic nie pokazał...Boże, wydzisz i pewnie tylko się smiejesz....

odpowiedz

0
0
~IR 2011-04-20 (23:50) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 48 minut temu

Szpaku ma
najlepszy glos do komentowania, zaraz obok niego Strejlal. A to ze Szpaku nie ma za duzo pojecia o komentowaniu to inna sprawa ;)

odpowiedz

0
0
~gosc123456 2011-04-20 (23:46) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 9 godzin i 52 minuty temu

czy mozna cos zmienic...
pisze, ale nie wiem, czy cokolwiek mozna zmienic w polskiej TVP. Komentarz jest skandaliczny, nie wiem , czy wiem za co place. Pan Szpakowski, jest lekkp "piszac" stronniczy. Mam wielki zal, do ... wlasnie kogo?

odpowiedz

0
0
~hala madryt 2011-04-20 (22:23) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 11 godzin i 15 minut temu