Puchar Króla: pewne zwycięstwo Barcelony

WP.PL | aktualizacja 2012-10-30 (23:46) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 20 godzin i 30 minut temu | 5 opinii

FC Barcelona pewnie pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. Podopieczni Tito Vilanovy, choć grali bez m.in. Xaviego i Lionela Messiego, wygrali 3:0.

Tito Vilanova nie skorzystał we wtorek z usług Victora Valdésa, Lionela Messiego, Jordiego Alby, Pedro Rodrigueza i Xaviego, którzy w ogóle nie znaleźli się w składzie na mecz z drużyną Deportivo Alaves.

To jednak goście od początku narzucili swój styl gry i praktycznie nie opuszczali pola karnego gospodarzy. Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Estadio Mendizorroza musieli poczekać do 40. minuty, kiedy David Villa wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem miejscowych.

Tuż po zmianie stron drugiego gola dla "Dumy Katalonii" zdobył Andres Iniesta, który popisał się cudownym uderzeniem zza pola karnego. Dodajmy, że to właśnie strzelec gola z finału MŚ z 2010 roku asystował przy bramce Villi z pierwszej połowy meczu.

Trzecia bramka dla gości padła w 88. minucie - z prawej strony dośrodkował wracający do składu po kontuzji Dani Alves a centrę wykorzystał Cesc Fabregas, który w ostatnich tygodniach imponuje skutecznością.

Mecz rewanżowy na Camp Nou zostanie rozegrany 28 listopada.

Deportivo Alaves - FC Barcelona 0:3 (0:1)

~BARCA! 2012-11-01 (16:59) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 3 godziny i 17 minut temu

-Kris Ty nie oglądałeś meczu, Xavi nie grał w tym meczu. Strona wp.pl dobrze napisała !

odpowiedz

0
2
~Kris 2012-11-01 (13:33) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 6 godzin i 43 minuty temu

ehhh aż szkoda tego czytać, po co piszecie artykuły o czymś, czego nie oglądaliście? Xavi grał, wyszedł nawet w pierwszym składzie ...

odpowiedz

3
8
~Juventino 2012-10-31 (00:29) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 19 godzin i 47 minut temu

Może zamiast kolejnym nudnym zwycięstwie Barcelony, napisalibyście coś o meczu Reading-Arsenal gdzie działy się niesamowite rzeczy