Skandaliczna końcówka finału Pucharu Króla

WP.PL | aktualizacja 2013-05-18 (00:09) 1 rok 2 miesiące 11 dni 4 godziny i 25 minut temu | 450 opinii

Atletico Madryt po dogrywce pokonało w finale Pucharu Króla Hiszpanii Real Madryt 2:1. Końcówka meczu miała skandaliczny przebieg. Jeszcze w regulaminowym czasie gry na trybuny został odesłany Jose Mourinho, a w dogrywce czerwoną kartkę obejrzał Cristiano Ronaldo. Nie brakowało także bójki pomiędzy zawodnikami rezerwowymi.

Pierwsze minuty spotkania należały do "Królewskich", chociaż z przewagi gospodarzy praktycznie nic nie wynikało. Dopiero w 14. minucie dał o sobie znać "czynnik Ronaldo". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego CR7 wystrzelił w górę i precyzyjną główką nie dał żadnych szans Thibaut Courtoisowi.

Po stracie gola podopieczni Diego Simeone ruszyli do ataku, spychając Real do głębokiej obrony. Piłkarze w białych koszulkach mieli duże kłopoty z wyjściem z własnej połowy. W końcu coraz groźniejsze akcje Atletico przyniosły efekt w 35. minucie. Falcao z dziecinną łatwością ograł Raula Albiola, odegrał do wbiegającego Diego Costy, a ten kapitalnym strzałem z 16 metrów doprowadził do wyrównania.

W końcówce pierwszej połowy Real się przebudził. Strzał Mesuta Oezila sprzed pola karnego trafił jednak w słupek.

Po zmianie stron stroną dominującą byli "Królewscy". Najbliżej zdobycia bramki byli w 60. minucie, kiedy zakotłowało się pod bramką Atletico. Ronaldo wyłożył Karimowi Benzemie piłkę na siódmy metr, ale Francuza trafił w słupek. Dobitkę Oezila z linii bramkowej wybił z kolei Juanfran, próbował jeszcze Ronaldo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Gospodarze niemiłosiernie obstrzeliwali słupek bramki strzeżonej przez Courtois. Tym razem pechowcem był Ronaldo. Kilka minut później na trybuny odesłany został Jose Mourinho. Portugalczyk został ukarany przez głównego arbitra po kłótni z sędzią technicznym.

W ostatnich minutach presji zaczął nie wytrzymywać także Ronaldo, który przy jednej akcji kopnął Juanfrana w łydkę, czego nie zauważył sędzia. Chwilę później twierdził, że jeden z rywali źle wyrzucił piłkę z autu. Za zbyt sugestywne okazywanie niezadowolenia obejrzał żółtą kartkę. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Pierwszą groźną akcję w dogrywce stworzyli zawodnicy Atletico. Diego Costa znalazł się sam na sam z Diego Lopezem, jednak nie potrafił pokonać świetnie ustawionego bramkarza Realu. To co nie udało się Brazylijczykowi udało się Mirandzie. W ósmej minucie dogrywki Coke dośrodkował w pole karne, środkowy obrońca "Rojiblancos" znakomicie wyszedł w powietrze i dał prowadzenie Atletico.

W 104. minucie po błędzie obrony gości świetną okazję miał Gonzalo Higuain. Argentyńczyk uderzył z woleja, ale kapitalną interwencją popisał się Courtois. To jednak nic przy paradzie jaką popisał się cztery minuty później. Angel Di Maria perfekcyjnie podał wzdłuż bramki do Oezila, Niemcowi praktycznie pozostało wpakować piłkę do pustej bramki, ale Courtois nie dał za wygraną, rzucił się rozpaczliwie i w fenomenalny sposób odbił futbolówkę. Ta interwencja śmiało może kandydować do parady sezonu.

Czara goryczy przelała się w 114. minucie. Ronaldo nie wytrzymał po kolejnym ostrym faulu i upadając kopnął Gabiego w głowę. Portugalczyk zobaczył czerwoną kartkę, a na ławkach rezerwowych rozpoczęła się regularna bitwa. Żeby tego było mało z trybun trafiony czymś w głowę został Courtois.

Skandaliczna końcówka dobiegła końca i cała drużyna Atletico wraz ze swoimi kibicami mogła rozpocząć świętowanie tytułu Pucharu Króla na stadionie odwiecznego rywala. To pierwsza wygrana Atletico nad Realem od 14 lat.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:2
Bramki: Cristiano Ronaldo 14 - Diego Costa 35, Joao Miranda 98
SUPER MECZ
Już 16 sierpnia Super mecz Real - Fiorentina w Warszawie! Kup bilety w promocyjnej cenie

~asd 2013-05-19 (22:35) 1 rok 2 miesiące 9 dni 5 godzin i 59 minut temu

real dostał chyba 10 żółtych kartek w meczu z atletico, mourinho jak zawsze chamsko i wyleciał, ronaldo też wyleciał z boiska, widać że ronaldo też nie potrafi przegrywać i zapracował na 2 czerwone kartki i brakuje mu dużo do dobrego piłkarza , znowu real pokazał że nie zasługuje by nazywać go drużyną ,i pewnie po tym meczu real stracił 50% swoich kibiców...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
12
~1910 2013-05-18 (13:48) 1 rok 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 46 minut temu

Atletico, Ruch, Widzew, I srodkowy ppalec dla hejterów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
4
~Pejsak 2013-05-19 (11:22) 1 rok 2 miesiące 9 dni 17 godzin i 12 minut temu

A ja staję w obronie CR7. Nie to, że nie zasługiwał na czerwo. Jak najbardziej zasługiwał. Ale pomyślcie, co by było, gdyby nie kopnął w twarz przeciwnika? Otóż Mou na pierwszej konferencji powiedziałby, że przegrana to przegrana trenera. Ale już na drugiej konferencji wskazałby palcem na takich, co to przeciwników po mordzie nie kopali. Takiego trenera ma Real. Ot, taki Maciarewicz piłki nożnej. Hańba mu. Hańba.

odpowiedz

8
14
~Fan Realu 2013-05-19 (08:21) 1 rok 2 miesiące 9 dni 20 godzin i 13 minut temu

Tak ... Tak. Spinacze Barcy , jeśli myślicie ,że "era" Realu się skończyła to się ostro mylicie... Real od kilku lat nie może się dostać do finału i to kilka lat z rzędu . Zawsze zabraknie czasu . A Barcelona co..? 0:7 z Bayernem w pucharze Króla 3:1 z Realem ... i wy myślicie , że Real to "cieniasy" spójrzcie na waszą "Barse"... HALA MADRID !

odpowiedz

13
5
magik20031 2013-05-18 (17:24) 1 rok 2 miesiące 10 dni 11 godzin i 10 minut temu

dobra szkoda ze nie powiedział ze to wina Barcelony jego chamstwo przeszlo na zawodnikow ktorzy zamiast dawac przyklad to poprostu placza idz Pan w h.. z takim Realem zmarnowal taki klub

odpowiedz

67
31
~Nie ładnie 2013-05-18 (06:25) 1 rok 2 miesiące 10 dni 22 godziny i 9 minut temu

Ronaldo to jednak cham teraz to prawdziwych kibiców realu nie lubicie messiego bo kiedyś kopnoł w trybuny realu jako 20 latek była gówniarzem do wychowania przeciwieństwie do ronaldo który już powinien zachowywać się jak profesjonalista a nie z nerwów kopać po głowie.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

147
37
~SSJ 2013-05-18 (09:24) 1 rok 2 miesiące 10 dni 19 godzin i 10 minut temu

Już dzisiaj wiemy, że Cristiano Ronaldo nie będzie liczył się w walce o Złotą Piłkę.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

55
106
~kibic realu 2013-05-18 (10:11) 1 rok 2 miesiące 10 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Napinacze z barcy jesteście śmieszni. To jest piłka, nie można wiecznie wygrywac. Real zagrał tragicznie a Atletico jeszcze gorzej. Uważam, że najgorszy na boisku był sędzia, który pozwalał na wszystko a co do Ronaldo najlepszy piłkarz świata. Jedyny, który walczył i się sfrustrował. Tak bywa i tyle, nie ma co płakac. Kibice barcy natomiast powinni nabrac pokory bo po 7:0 z bayernem i porażkach z realem w półfinale powinnieście czekac na kolejny mecz sweojej drużyny.

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

34
20
~Kibic 2013-05-18 (12:59) 1 rok 2 miesiące 10 dni 15 godzin i 35 minut temu

Ten mecz to typowa hiszpańska wiocha. Niestety ale Real i Barca są siebie warci. W Hiszpanii nie istnieje coś takiego jak szacunek dla rywala. Nie ma tam dżentelmenów tylko napinacze i wiochmeni. Lipa straszna. Niech biorą przykład z Anglii. Manchester United przyjechał na stadion wielkiego rywala (Arsenalu) jako mistrz Anglii i co? Arsenal zrobił ManU szpaler honorowy. Jestem przekonany że to samo dla Arsenalu zrobiłby Manchester United i każdy inny klub. Po takim czymś widać klasę. W Anglii nie ma wiochy, jest pełna kultura i szacunek dla rywala. Dlatego jestem dumny będąc kibicem Arsenalu. Jestem dumny że jestem kibicem klubu z klasą. I to samo czuja kibice Chelsea, Manchesteru United, Liverpoolu, Tottenhamu, Evertonu, City itd. To wielkie kluby i należy być dumnym będąc kibicem jednego z nich. Pozdrawiam kibiców Premier League :)

15
~AntyMurarz 2013-05-18 (10:41) 1 rok 2 miesiące 10 dni 17 godzin i 53 minuty temu

Portugalski Smuda znowu pokazał klasę. Mają dużo wspólnego. Gdy sędzia wygra mu mecz to pęknie potrafi wymądrzać się na konferencji. Jednak jak coś nie idzie to już jest gorzej, Ten mecz był odzwierciedleniem całej pracy Murarza w Realu. Pokłócił wszystkich ze wszystkimi. Z najdroższej drużyny świata zrobił coś bez wyrazu i bez stylu. Może można się zachwycać szybkim kontratakiem, ale chyba to byłoby to dość dla drużyny Polski w meczu z Anglią w 1974. Od takiej drużyny i trenera, którego zarobki przewyższa tylko jego własne ego można oczekiwać więcej. Jednak to nie cudowna taktyka Special One ani geniusz Kryśki nie spowodowały, że Real i tak doszedł tak daleko w tym sezonie. Najlepszą pracę dla Realu zrobili sędziowie. Wystarczy wspomnieć mecz a United, z Galatasaray też normalnie by nie wygrali. Wydrukowali im też sędziowie Puchar Króla. Najpierw z Celtą Vigo, potem z Barceloną. W lidze też ich holowali sędziowie. Gdyby mieli takie sędziowanie jak Barcelona to by z tej ligi spadli. Ten mecz był konfrontacją czegoś co prawie na całym świecie nazywa się chamstwem, a w Madrycie ... inteligencją. Serie prowokacji, brutalnych fauli, symulacji. W to się tu grało i wygrał lepszy. Sędzia i tak oszczędzał bandytów Murarza już w pierwszej połowie powinni wylecieć Ramos i Coentrão, podobnie jak Diego Costa. Kryśka też dopiero za trzecim razem dostał to na co cały mecz pracował. Miejmy nadzieją, że w Realu znajdą w końcu normalnego trenera i będziemy się znowu zachwycać rywalizacją z Barceloną z aspekcie piłkarskim a nie rywalizacją FCB z sędziami.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

32
94
~szp 2013-05-18 (11:01) 1 rok 2 miesiące 10 dni 17 godzin i 33 minuty temu

Atletico niech się cieszy póki może bo przed nimi znowu 14lat upokorzeń,fuksem zdobyli ten puchar mega pecha miał wczoraj Real dwa słupki i niesamowity bramkarz Atletico dla którego wielki szacun,no ale trudno Real kończy sezon z jednym trofeum (Super Puchar Hiszpanii),a porażkę przyjmujemy na klatę i liczymy na lepszy sezon 2013\14 Hala Madrit!!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

33
12
~maciej 2013-05-18 (13:59) 1 rok 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 35 minut temu

To co wczoraj pkazał C. Ronaldo to chuligaństwo niespotykane. Szumowina bez klasy. Umysłowe kalectwo taknikczemne dla innych i zgrażające zdrowiu i życiu ,że powinien zostać odesłany do kamieniłomów albo na galery. Bydlak!

odpowiedz

10
4
~Tylo 2013-05-18 (14:34) 1 rok 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 1 minutę temu

Dodając coś od siebie do kibicków z sekty HAHA madrid, to powiem żę na boisku bylą mgła, odkryto slady trotylu, sędzia miał pradziadka pochądzącego z Rosji, a kibice byli agentami, słupki miały natomiast magnsy ale to inteigentne słupki i sciągły tylko strzały piłkarzyn z Realiku. A prawda jest taka że mądrzej i ODPOWIEDZIALNEJ grał zespół gości, że byli lepiej ustawieni taktcznie, że mieli większą wole wygranej, a taki farbowny niemiec Ozil jak mial przed sobą bramkę i Courtisa strzeil tak nonszalancko że nie trafił... nawet w ten wasz słupek... Zenada. Mając WSZYSTKIE agrumenty po swojej stronie przegrac drugą niby 'wygraną' rywalizacje to jest wstyd. Jak zapytali preztdenta Atletico jaka jest największa różnica między nimi a Realem odpowieidział żę 400 mln euro w budżecie i tym bardziej żal patrzec na zespół który ma możliwosći a od 10 lat cieszą się jak dzieci z jednego mistrzostwa i pucharu, kóre innym klubą udaje się zdobyć kilkukrotnie mniejszym nakladem sił. Już w lutym powiedziałem że Real jest jak Arsenal i że dla nich ten sezon skończył się już dawno temu. Mieli tylko fuksa że niesprawiedliwie ograli MU i udało się im wygrać z Barcą która była rozbita, ale oni przynajmniej BEZAPELACYJNIE wygrali ligie. A Real co wygrał? :) NIC

odpowiedz

72
17
~TheEnd 2013-05-18 (09:39) 1 rok 2 miesiące 10 dni 18 godzin i 55 minut temu

Przegrana Liga, przegrany Puchar Króla, przegrana Liga Mistrzów. Przegrany Real, przegrany Ronaldo i Mourinho. Przegrani kibice, przegrany klub. Czas Realu dobiegł końca.

odpowiedz

4
16
~thomasek 2013-05-18 (14:05) 1 rok 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 29 minut temu

Mesuta Oezila?? mamy jakiegoś nowego gracza Realu? z tego co kojarzę to jest Özil, a nie Oezil. przeżyję fakt, iż nie ma przegłosu (umlaut) nad O, ale mimum szacunku dla potencjalnego czytelnika wymaga w razie braku pewności, co do pisowni, interpunkcji, itp. weryfikacji swojej wiedzy, tudzież informacji. Ubolewam na prostytuowaniem i wulgaryzowaniem języka w tak szerokiej skali.

odpowiedz

7
14
~Robert 2013-05-18 (14:02) 1 rok 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 32 minuty temu

Większość z Was nie zdaje sobie sprawy, że taki piłkarz jak CR nie da się łatwo sprowokować.. niestety został on prowokowany i po prostu wybuchł.. nie dziwię się bo sam bym tak zrobił. Nie wiemy co tak na prawdę się działo mogło dojść do jakiś wyzwisk lub coś w tym rodzaju.. Nie wierzę w to, że Ronaldo od tak faulował. Co do meczu ? Real zagrał tragicznie.. ale każdy zespół ma wzloty i upadki. Mam nadzieję, że kolejny sezon wypadnie lepiej :)) Pozdrawiam prawdziwych kibiców :)

odpowiedz

46
14
~eda 2013-05-18 (12:58) 1 rok 2 miesiące 10 dni 15 godzin i 36 minut temu

Ronaldo zasługiwał wczesniej na czerwoną kartkę ! Świetnie że tego "żelka" wyżucili z boiska- szkoda, że tak późno :)

odpowiedz

13
2
~Kostuch 2013-05-18 (13:43) 1 rok 2 miesiące 10 dni 14 godzin i 51 minut temu

Porażki w futbolu są normalnością, ale z taką "klasą" z jaką przegrywa Real Madryt to nikt już nie przegrywa.