Inter czy Bayern? Kto wygra Ligę Mistrzów?

WP.PL | dodane 2010-05-22 (18:46) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 1 minutę temu | 46 opinii

Nie tak miał wyglądać skład finału Ligi Mistrzów. Eksperci spodziewali się zobaczyć w meczu na Santiago Bernabeu Real Madryt, który przed sezonem wydał wielkie pieniądze na wzmocnienia składu, grającą nieziemski futbol FC Barcelonę, bądź którąś z potęg angielskiej piłki. Tymczasem, na przekór wszystkim, w finale zobaczymy drużyny Interu Mediolan i Bayernu Monachium.

Wirtualna Polska zaprasza na relację na żywo z meczu Inter - Bayern od 20:45.

Bawarczycy rzutem na taśmę wyszli z grupy A Ligi Mistrzów. Trafili w niej na drużyny Juventusu Turyn, Maccabi Hajfa i Bordeaux. Przed ostatnią kolejką ich sytuacja była nie do pozazdroszczenia. Bordeaux było pewne awansu z pierwszego miejsca, Maccabi było zdecydowanym outsiderem grupy, a Bayern zajmował trzecie miejsce ze stratą punktu do Juventusu.

Mecz na stadionie w Turynie miał zadecydować o awansie. "Stara Dama" do awansu potrzebowała remisu, Bayern musiał wygrać. Mało kto wierzył w zwycięstwo gości, biorąc pod uwagę ich średnią wówczas formę w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Po 19 minutach Juventus prowadził 1:0 po bramce Trezegueta i był jedną nogą w fazie pucharowej. Monachijczycy odpowiedzieli w piorunującym stylu. Bramki Butta (z karnego), Olica, Gomeza i Tymoszczuka dało zwycięstwo 4:1 i awans do dalszej fazy rozgrywek.

Inter trafił na Barcelonę, Dynamo Kijów i Rubin Kazań. Drużyny ze wschodniej Europy pokazały się z bardzo dobrej strony, ale nie potrafiły wyeliminować faworytów. Barcelona awansowała z pierwszego miejsca, Inter z drugiego. W spotkaniach gigantów lepiej wypadła Barca - zremisowała na wyjeździe 0:0 i wygrała u siebie 2:0.

W 1/8 finału Bayern dzięki większej liczbie zdobytych bramek wyjazdowych wyeliminował Fiorentinę. Inter niespodziewanie dwukrotnie pokonał Chelsea Londyn i awansował do ćwierćfinału.

W tej fazie Monachijczycy po dramatycznym meczu na Old Trafford wyeliminowali Manchester United, Inter dwukrotnie ograł CSKA Moskwa. W półfinale rozpędzony Bayern ograł 1:0 i 3:0 Olympique Lyon, a Inter, świetnie ustawiony przez Jose Mourinho, pokonał FC Barcelonę.

W finale czas na spotkanie Interu z Bayernem. Obie drużyny w drodze do Madrytu eliminowały z rozgrywek znakomite kluby. Skład finału jest wprawdzie zaskakujący, ale obie drużyny zrobiły wszystko, aby się w nim znaleźć. I każda z tych drużyn zasługuje na to, by późnym sobotnim wieczorem unieść w geście triumfu Puchar Mistrzów.

Sędzią głównym spotkania będzie dobrze nam znany Howard Webb. Firmy bukmacherskie przyjmują zakłady, czy kontrowersyjny sędzia odeśle na trybuny Jose Mourinho.

Badania angielskiego naukowca Simona Chadwicka wykazały, że zwycięzca może liczyć na zysk w wysokości 120 mln euro, a pokonany zarobi na udziale w finale 70 mln (niezależnie od premii z UEFA).

- Tegoroczny finał ma zdecydowanie największą wartość w historii Ligi Mistrzów. Zdecydował o tym przede wszystkim sobotni termin meczu oraz fakt, że po raz pierwszy od pięciu lat w decydującej rozgrywce nie ma zespołu z Anglii bądź Hiszpanii. To już robiło się nudne - uzasadnił Chadwick, cytowany przez niemiecką agencję prasową SID.

Oprócz 190 mln dla uczestników, miasto Madryt zarobi 17,5 mln, właściciele i operatorzy stadionu Santiago Bernabeu mogą liczyć na 50 mln euro, a kolejne 94 mln to zysk europejskiej gospodarki.

Polub sport.wp.pl na Facebooku

tak 2 100%
nie 0 0%

Opinie (46)

0
0
~Luca Toni z NORDHORN 2010-05-22 (19:41) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 8 godzin i 6 minut temu

We Are The Champions ? ITALIAAAAAAAAAAAAA
Obie druzyny niczego sobie , ale licze na INTER

odpowiedz

0
0
~pocahontas. 2010-05-22 (19:40) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 8 godzin i 7 minut temu

Inter GÓRĄ.! xDD
Jestem za Interem! Choć z jednej strony nie lubie tego klubu, bo wyeliminował on Mój ukochany klub Barcę.!

odpowiedz

0
0
~gosciuu 2010-05-22 (19:39) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 8 godzin i 8 minut temu

mecz bedzie na pewno dostepny tez do obejrzenia w internecie wystarczy zapytac wujka google o mecze online i tyle;] tylko trzeba miec szybkie łłącze;]