Kapitalny mecz w Londynie, triumf Chelsea

WP | aktualizacja 2012-03-14 (23:17) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 20 godzin i 13 minut temu | 67 opinii

Znakomite widowisko obejrzeli kibice, którzy w środowy wieczór wybrali się na Stamford Bridge w Londynie. Chelsea pokonała po dogrywce Napoli 4:1 (1:0)(3:1) i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Decydującą o awansie bramkę dla gospodarzy zdobył w 105. minucie Branislav Ivanović.

Pierwsze kilka minut meczu to napór Chelsea. Jednak Ci, którym wydawało się, że to zapowiedź dominacji gospodarzy, srodze się w pierwszej połowie zawiedli. Napoli po kilku minutach zaczęło dominować na boisku.

Najpierw, w 10. minucie strzał Hamsika instynktownie nogami odbił Cech. Po chwili z najbliższej odległości piłki do bramki Chelsea nie zdołał wbić Cavani, który trafił w boczną siatkę. W 15. minucie strzelał groźnie Lavezzi, ale znów lepszy okazał się czeski bramkarz "The Blues".

Gdy wydawało się, że akcje Napoli wreszcie przyniosą skutek, gola zdobyła Chelsea. W 29. minucie świetnie w pole karne gości dośrodkował Ramires, a jego centrę wykorzystał Drogba, który pokonał De Sanctisa świetnym uderzeniem głową.

Dwie minuty później w ostatniej chwili Drogbę uprzedził Maggio. W odpowiedzi kontrę przeprowadził Cavani, ale jego strzał minął bramkę Cecha. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część gry.

Druga połowa zaczęła się kapitalnie dla gospodarzy. W 48 minucie rzut rożny wykonał Lampard, a jego centra trafiła w głowę Terry'ego, który pięknym strzałem pokonał De Sanctisa. Napoli odpowiedziało jednak bardzo szybko, bo już po siedmiu minutach. Pięknym strzałem z woleja, zza pola karnego popisał się Gokhan Inler i było 2:1!

Chelsea ruszyła znów do przodu. W 65 minucie mocny strzał Ivanovica obronił De Sanctis. Po chwili włoski bramkarz popisał się kapitalną interwencją po pięknym uderzeniu Drogby z półobrotu. W odpowiedzi w idealnej sytuacji spudłował Zuniga.

To jednak akcje "The Blues" przyniosły skutek. W 75 minucie ręką w polu karnym zagrał Dossena, a rzut karny za to zagranie pewnie wykorzystał Lampard i było 3:1!

Do końca regulaminowego czasu gry nic się nie zmieniło i do wyłonienia ćwierćfinalisty LM potrzebna była dogrywka.

W 100. minucie fatalny błąd popełnił De Sanctis, który minął się z piłkę we własnym polu karnym. Torres jednak nie potrafił z ostrego kąta trafić do pustej już bramki! Pięć minut później oszalało Stamford Bridge. Wzdłuż pola karnego piłkę posłał Drogba, dopadł do niej Ivanović i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał Chelsea czwartą bramkę!

Druga część dogrywki to przewaga gości i kontrataki Chelsea. Atakom Napoli brakowało jednak dokładności i gospodarze "dowieźli" korzystny wynik do końca. Drużyna prowadzona przez Roberto di Matteo awansowała więc do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, jednak brawa należą się obu zespołom, które stworzyły fantastyczne widowisko.

Chelsea Londyn - Napoli 4:1 (1:0)
Bramki: Drogba 29, Terry 48, Lampard 75, Ivanović 105 - Inler 55

Chelsea: Petr Cech; Branislav Ivanovic, David Luiz, John Terry (98-Jose Bosingwa), Ashley Cole; Ramires, Michael Essien, Frank Lampard; Daniel Sturridge (63-Fernando Torres), Juan Mata (95-Florent Malouda); Didier Drogba.

Napoli: Morgan De Sanctis; Hugo Campagnaro, Paolo Cannavaro, Salvatore Aronica (110-Eduardo Vargas); Christian Maggio (37-Andrea Dossena), Walter Gargano, Gokhan Inler, Juan Zuniga; Marek Hamsik (106-Goran Pandev), Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi.

~CFC 2012-03-15 (07:05) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 12 godzin i 25 minut temu

CHELSEA!!!! to jest gra na wyspach a nie zalosne mecze w hiszpanskiej czy tam innych ligach

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
8
~Harry 2012-03-16 (23:31) 5 lat 8 miesięcy 29 dni 19 godzin i 59 minut temu

LIGA ANGIELSKA JEST TERAZ ZEREM WIDAĆ TO EWIDENTNIE, CHELSEA MĘCZY SIĘ Z NAPOLI MANCHESTERY POODPADAŁY Z LE, ARSENAL TEŻ ODPADŁ A LIVERPOOLU W OGÓLE NIE MA W PUCHARACH PODCZAS GDY W 2007 W LM OGLĄDALIŚMY 4 ANGIELSKIE EKIPY NA ETAPIE PÓŁFINAŁÓW.... NIE ZDZIWIĘ SIĘ JAK CHELSEA Z BENFICĄ ODPADNĄ. DOMINACJA HISZPAŃSKICH DRUŻYN W EUROPIE 2 KLUBY W LM I 3 W LE PROSTE.....

odpowiedz

2
0
~the blues 2012-03-15 (22:32) 5 lat 9 miesięcy 20 godzin i 58 minut temu

brawo. warto było czekać na takie chwilę. podczas tego sezonu okazało się kto jest prawdziwym kibicem. A co do Torresa to może nie strzela bramek ale jego praca na boisku dużo wnosi w grę zespołu. klasa zawodnika to nie tylko piękne bramki ale też praca w polu, gdzie Torres bardzo duzo robi.

~redboy 2012-03-15 (18:21) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 9 minut temu

BRAWO CHELSEA !!! CZAPKI Z GŁÓW !!! Mimo że jestem wiernym kibicem Manchesteru United i średnio przepadam za Chelsea, to muszę przyznać, że pokazaliście wielką klasę. Ratujecie honor angielskiej piłce w LM. Byłem za wami w tym meczu. Pozdro dla fanów The Blues

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~luk 2012-03-15 (21:40) 5 lat 9 miesięcy 21 godzin i 50 minut temu

No dokłądnie kto wybral w polsacie mecz real cska wiadomo ze CHESLEA napoli to musi byc lepsze widowisko bo to gra klub z Angli wkoncu

odpowiedz

0
4
~er 2012-03-15 (21:10) 5 lat 9 miesięcy 22 godziny i 20 minut temu

Stare pryki uratowaly mecz dla chelsea. zapowiedzi sie sprawdzily. dla mnie bomba !!!

odpowiedz

15
0
~CFC FAN 2012-03-15 (18:12) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 18 minut temu

Chelsea zmiażdżyła Napoli. I gdzie teraz Ci wszyscy napinacze z Włoch i krytyce, którzy po pierwszym meczu postawili krzyżyk na angielskiej drużynie i śmiali się jeszcze chełpić że Seria A jest lepsza od Premier League!!! Gdzie ??? Tacy byliście pewni że będziecie mieli w następnej rundzie 3 włoskie drużyny a tu proszę 1 Arsenal który to także miał szczęście że Arsenal nie grał w drugiej połowie tak jak w pierwszej na Emirates!!! Jestem dumny z Chelsea. Pokazali jak grają w Anglii!!! GO GO GO THE BLUES !!!

~assd 2012-03-15 (08:58) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 32 minuty temu

polsat pokazuje tylko mecze Barcelony, Realu albo Bayernu, ostatni mecz chelsea puszczony w w normalnej tv był ze 2 lata temu