LM: Arsenal wygrał, ale cudu nie było

WP.PL | aktualizacja 2012-03-06 (22:36) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 7 godzin i 59 minut temu | 108 opinii

Arsenal Londyn pokonał na własnym terenie AC Milan 3:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednak "Kanonierzy" nie zagrają w ćwierćfinale, bo nie zdołali odrobić strat z pierwszego spotkania. W Mediolanie Milan wygrał 4:0 i to podopieczni Massimiliano Allegriego mogą się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

Zobacz zdjęcia z meczu Arsenal Londyn - AC Milan

Gospodarze już na początku spotkania pokazali, że wierzą w odrobienie tak dużej straty. W 6. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Alex Oxlade-Chamberlain, a uderzeniem głową Christiana Abbiatiego pokonał Laurent Koscielny.

Dwadzieścia minut później Arsenal prowadził już 2:0. Prawą stroną boiska z piłką popędził Theo Walcott i dośrodkował w pole karne. Dośrodkowanie Anglika wybił Thiago Silva, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Tomasa Rosicky'ego, który uderzył bez namysłu i podwyższył wynik.

Niespełna pięć minut przed końcem pierwszej połowy Oxlade-Chamberlain został sfaulowany w polu karnym gości przez Abbiatiego i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Robin van Persie i "Kanonierzy" schodzili na przerwę prowadząc 3:0.

Niespełna piętnaście minut przed końcem meczu Wojciech Szczęsny dwukrotnie bardzo dobrze obronił strzały rywali. Najpierw zatrzymał Zlatana Ibrahimovicia, a chwile później obronił uderzenie z bliskiej odległości Alberto Aquilaniego.

Do końca spotkania nie padła już żadna bramka i mimo szalonej pogoni Arsenalu to Milan awansował do ćwierćfinału, gdyż wygrał pierwsze spotkanie 4:0.

W historii wszystkich rozgrywek pod egidą UEFA czterobramkową stratę odrobiły tylko trzy zespoły: Real Madryt, portugalski Leixoes SC i Partizan Belgrad. "Królewscy" w trzeciej rundzie Pucharu UEFA w sezonie 1985/86 zmierzyli się z Borussią Moenchengladbach i po przegranej w Niemczech 1:5, wygrali w Madrycie 4:0. Leixoes w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów (sezon 1961/62) przegrał ze szwajcarskim FC La Chaux-de-Fonds 2:6, ale w rewanżu zagrał fantastycznie, demolując rywali aż 5:0. Partizan przegrał w Pucharze UEFA 1984/85 z Queens Park Rangers aż 2:6, ale piłkarze z Belgradu nie załamali się i w rewanżu wygrali 4:0, zapewniając sobie tym samym awans.

Arsenal Londyn - AC Milan 3:0 (3:0)
Bramki: Laurent Koscielny 6, Tomas Rosicky 26, Robin van Persie 43-karny

Arsenal Londyn: Wojciech Szczęsny - Kieran Gibbs, Thomas Vermaelen, Laurent Koscielny, Bacary Sagna, Alex Oxlade-Chamberlain (75-Marouane Chamakh), Alexandre Song, Tomas Rosicky, Gervinho, Theo Walcott (84-Park Chu-Young), Robin van Persie.

AC Milan: Christian Abbiati - Djamel Mesbah (89-Daniele Bonera), Thiago Silva, Philippe Mexes, Ignazio Abate, Urby Emanuelson, Mark van Bommel, Antonio Nocerino, Stephan El Shaarawy (69-Alberto Aquilani), Robinho, Zlatan Ibrahimović.

~konan222 2012-03-06 (23:57) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 6 godzin i 38 minut temu

Pamiętacie sezon 2003/2004 Milan wygrał 4:1 później przegrał 4:0 z Deportivo i na pewno starsi kibice pamiętają mecz puchar UEFA 2001/2002 Borussia Dortmund Milan 4:0 pierwszy mecz drugi do przerwy Milan prowadził 3:0 ale w końcowych minutach strzelił bramkę Tomasson na 3:1 i Milan odpadł . Milan ma jednak mały problem z koncentracją gdy prowadzi wieloma bramkami. Do sisiaj nie mogę zrozumieć jak Milan przegrał w finale LM z Liverpoolem prowadząc do przerwy 3:0.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Barsolis 2012-03-08 (11:15) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 19 godzin i 20 minut temu

L. Messi to geniusz plki noznej , Gra w najlepszym klubie swiata i to tyle. nic dodac nic ujac... ciekaw jestem co na to MULrinio i jego CENIASY z realu , oczywiscie znowu bedzie cos nie tak . azeby tak ruskie dokopali wam do tylka w rewanzu ,byloby smieszniej ..

odpowiedz

1
1
~forza inter 2012-03-07 (21:04) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 9 godzin i 31 minut temu

hahaha !!! , jak może milan być cienki skoro wygrał w 1 meczu 4:0 ?? a w drugim przegrał 3:0 ???? no to chyba logiczne ze arsenal był gorszy skoro odpadł co nie ?!! więc nie gadajcie bzdur !

odpowiedz

3
0
~Zuzka Sz. ;** 2012-03-07 (16:50) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 13 godzin i 45 minut temu

Kurde całe to sędziowanie było jedną wielką porażką .!! Zawodnicy Milanu potykali się o własne nogi i za to dostawali wolne. !! W ostatnich minutach sfaulowali Chamberlina w polu karnym, karnego nie było. !! W jednej akcji dopatrzyli się spalonego Walcotta, którego nie było, a jestem pewna, że była by z tego bramka. !! Arsenal zagrał świetny mecz naprawdę. !! I kiedy wszyscy wątpili, że tego nie odrobi, ja wiedziałam, że to zrobią. !! London is Red. !! ;**

odpowiedz

36
103
~Greg 2012-03-06 (23:06) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 7 godzin i 29 minut temu

Niech Arsenal "podziękuje" Szczęsnemu za puszczenie 4 goli w pierwszym meczu.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

5
20
~Janik 2012-03-07 (05:34) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

..ze jeszcze ktos to czuje w 21-szym wieku?.. sport to dla mnie jedna wielka DZIECINADA dla durnych kibicow!....popatrz lepiej ile ludzi gloduje w Afryce i nie tylko..!!!

~eyte 2012-03-07 (07:50) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 22 godziny i 45 minut temu

ogląda ktoś MOTD ? A jeśli tak o co chodziło w dowcipie z Mancinim na końcu sobotniego odcinka?Bo ja słabo znam angielski.Z góry dzięki za pomoc

odpowiedz

14
26
~Asd 2012-03-06 (23:49) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 6 godzin i 46 minut temu

Arsenal moze miec pretensje tylko do siebie trzeba bylo grac na San Siro a nie patrzec jak to robi Milan po za tym widac ze Arsenal to nie druzyna na 1/4 LM chodz dzisiaj pokazali dobra pilke to i tak nie potrafili ograc bardzo oslabionego Milanu bez kilku podstawowych graczy takich jak Pato Boateng Gatusso Seedorf... tylko mi nei wyskakujcie ze Arsenal tez nie mial kilku podstawowych graczy bo widzialem co Milan pelnym skladem zrobil z pierwsza druzyna Arsenalu we Wloszech a po za tym tacy pilkarze jak Arteta Wilshere czy Ramsey moga buty czyscic wyze jwymienionym zawodnikom Milanu...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
81
~ludziska 2012-03-07 (00:43) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Milan nad wszystkim kontrolował , Milan grał przez całe spodkanie na 60 % wystarczyła by mu jedna bramka i po zawodach by miał szczęsny :) Jesteście systematycznie ogłupiani przez fife , Otwurzcie oczy wkońcu !!!

odpowiedz

16
1
~Tomek 2012-03-07 (07:05) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 30 minut temu

Dziękuje Arsenalowi.Pokazali klase nikt w nich nie wierzył ale pokazali ze sa w elicie europejskich klubow

~fa 2012-03-07 (06:57) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 38 minut temu

Niespełna pięć minut przed końcem pierwszej połowy Oxlade-Chamberlain został sfaulowany w polu karnym gości przez Abbiatiego - ktos tu meczu nie ogladal chyba ?

odpowiedz

6
1
~Ryba 2012-03-07 (06:50) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 45 minut temu

Kto napisał ten skrót meczu? Skąd wiesz, że Rosicky uderzał bez namysłu "Dośrodkowanie Anglika wybił Thiago Silva, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Tomasa Rosicky'ego, który uderzył bez namysłu i podwyższył wynik." ????????? Drugej połowy to nie było, bo wspomniałeś tylko o interwencjach Szczęsnego. W Milanie, w drugiej połowie świetnie bronił Abbiati, strzał Gervinho i dobitkę Van Persi'ego. I Szczęsny nie obronil strzału Aquilaniego tylko Antonio Nocerino.

odpowiedz

9
0
~MILAN 2012-03-06 (23:28) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 7 godzin i 7 minut temu

Milan idzie na finał,tak samo wyglądały mecze Milanu w latach kiedy zdobywali Champions League.Wystarczy przypomnieć szaloną rywalizację z PSV,gdzie Milan w drugim meczu praktycznie był już po za burtą,a ostatecznie wygrał puchar :)

odpowiedz

10
13
~Lol 2012-03-06 (22:52) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Jakby Wenger nie zmienił Chamberleina na tego Shamaka i nie kontuzja Walcotta to by Arsenal wygrał

odpowiedz

5
0
~Soplica 2012-03-07 (06:17) 2 lata 8 miesięcy 21 dni i 18 minut temu

Przeczytałem parę opinii i myślę sobie że wielu piszę tylko po to żeby cokolwiek napisać Chciałbym zobaczyć tak grający polski zespół po słabym meczu w Mediolanie pełna determinacja obiecali kibicom walkę do końca dotrzymali słowa za to szacun . Szkoda że nie doprowadzili do dogrywki. Jeśli chodzi o bramki w Mediolanie to nie padły one po błędach bramkarza tylko obrony

odpowiedz

1
11
~gazik 2012-03-07 (06:08) 2 lata 8 miesięcy 21 dni i 27 minut temu

na tym poziomie ,wyniki 4 ,czy 3 do zera mowia o przepasci miedzy druzynami!!!Jedno jest pewne-spotkaly sie dwie szmacianki,ktore w niezrozumialy sposob znalazly sie tak wysoko!!!!Dzieki takim "artystom " ta pilka ginie!!!Tylko calkowity idiot uwierzy w taka roznice klas,ze tam przegrywa sie wysoko,by prawie odrobic to u siebie!!! Pecunia non olet!!!

odpowiedz

65
23
~snake3231 2012-03-06 (22:42) 2 lata 8 miesięcy 21 dni 7 godzin i 53 minuty temu

Pozdro dla autora. "Real Madryt, portugalski Leixoes SC i Partizan Belgrad. "Królewscy" w trzeciej rundzie Pucharu UEFA w sezonie 1985/86 zmierzyli się z Borussią Moenchengladbach i po przegranej w Niemczech 1:5, wygrali w Madrycie 4:", a dlaczego nie opisałeś wszystkich trzech przypadków? Mały szczegół, ale boli.