LM: pewny awans "Królewskich"

WP | aktualizacja 2012-03-14 (22:35) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 20 godzin i 56 minut temu | 76 opinii

Real Madryt pokonał CSKA Moskwa 4:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i pewnie awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1.

Gospodarze weszli w mecz bardzo niemrawo i kilka razy nacięli się na groźne kontrataki CSKA. Nie przyniosły one jednak bramkowego rezultatu a z czasem, wraz z nerwową gestykulacją i krzykami Jose Mourinho, nasilał się napór "Królewskich".

Szyki obronne gości nie wytrzymały w 26. minucie. W polu karnym gości Khedira znakomitym, technicznym podaniem znalazł Kakę, a ten wstrzelił piłkę na szósty metr, skąd Higuain wbił ją do siatki.

Dziesięć minut po przerwie Real zdobył drugiego gola. Ronaldo uderzył w dystansu w kierunku dalszego rogu. Piłka skozłowała tuż przed bramkarzem i wpadła do bramki.

W 66. minucie CSKA miało znakomitą okazję do zdobycia kontaktowego gola. Doumbia wpadł w pole karne i minął Casillasa, ale przy strzale piłka kompletnie mu "zeszła" i zamiast do bramki, poszybowała w kierunku linii autowej.

Zaprzepaszczona okazja zemściła się w 70. minucie. Po znakomitym podaniu od Oezila sytuację sam na sam z bramkarzem gości "na raty" wykorzystał Benzema. Na tego gola CSKA odpowiedziało kapitalnym uderzeniem Tosicia z dystansu, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Wynik spotkania na 4:1 ustalił w czwartej minucie doliczonego czasu gry Ronaldo, który otrzymał znakomite podanie od Benzemy i wbił piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości.

Real Madryt - CSKA Moskwa 4:1 (1:0)
Gonzalo Higuain 26, Cristiano Ronaldo 55, 90+4, Karim Benzema 70 - Zoran Tosić

Real: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Sami Khedira, Xabi Alonso; Mesut Oezil (88-Lassana Diarra), Kaka (76-Esteban Granero), Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuain (69-Karim Benzema).

CSKA: Siergiej Czepczugow; Aleksiej Berezucki, Wasyl Berezucki, Siergiej Ignaszewicz, Gieorgij Szczennikow; Ahmed Musa (60-Sekou Oliseh), Pontus Wernbloom, Jewgienij Ałdonin (46-Paweł Mamajew), Zoran Tosic (81-Tomas Necid); Alan Dżagojew, Seydou Doumbia.

Polub Sportowybar na Facebooku

tak 78 82.11%
nie 17 17.89%

Opinie (76)

1
3
~Madrista 2012-03-14 (23:59) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 19 godzin i 32 minuty temu

hah też widziałem za Bramką tego Ruska flage ŁKS Łódź Polska ;)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
4
~fanaticos 2012-03-15 (06:35) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 12 godzin i 56 minut temu

jak dla mnie ten real wczorajszy byl jakis "ociezaly" ...tak szczerze real dostanie od barcy wiec oby na nich nie trafil w nastepnej rundzie....troche to przykre jak dla mnie bo kibicuje realowi juz ok.14 lat,a dokladnie od gola R.C. w meczu z Teneryfa:)...i nie mowcie o realu "my" bo zadnymi udzialowcami tego klubu nie jestescie:)a i na mecze realu tez nie chodzicie :) kupienie koszulki na targu i obejrzenie meczu realu dwa trzy razy do roku jak polsat pozwoli czy tvp nie czyni was kibicami:)i to samo sie tyczy fanow barcy:)elllllooooo!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
3
~Z Józefa 2012-03-15 (12:43) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 6 godzin i 48 minut temu

Camp Nou czeka na real już teraz,to będzie egzekucja,rozstrzelanie.Tosič pokazał jaki"znakomity"jest Pepe,biorąc go na zamach z podstawówki,a Iker wogóle nie wiedział co się dzieje jak piłka poszła w same widły jego bramki.Barca powtórzy zagranie Tosića ok.10 razy w dwumeczu nie tracąc żadnej i real znów z podkulonym ogonem do domu:)

odpowiedz

4
13
~volt 2012-03-15 (07:37) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 54 minuty temu

haha wielkie zwyciestwo? Ludzie sedzia gwizdal dla realu w pierwszej polowie dwa wolne praed samym polem karnym dla csk. 1gol po spalonym

odpowiedz

7
12
~barca 2012-03-15 (07:41) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 50 minut temu

oj panowie, tylko 4-1? a barca 7-1 i to z lepszym rywalem...porównajcie sobie csk a bayer, bayer lepszy o klase

odpowiedz

8
15
~BARCA MISTRZ 2012-03-15 (06:55) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 12 godzin i 36 minut temu

Jeżeli barca spotka się w finale z ralem a messi nie odniesie żadnej kontuzji to cienko real widze i powtażam barca drugi raz z rzędu zostanie najlepszym klubem w lidze mistrzów.MESSI GÓRĄ:-)

odpowiedz

5
0
~Q100sz 2012-03-15 (08:46) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 45 minut temu

Wie ktoś co robiła flaga ŁKSu pod młynem Realu? Mają jakąś zgodę?:)

odpowiedz

5
1
~enden 2012-03-15 (08:17) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 14 minut temu

CR7.128 meczów,128 bramek.Liczby mowia same za siebie. Do BarcaFc:Real jest w tej samej lidze co Barcelona tylko ze Real jest na pierwszym miejscu.

odpowiedz

3
15
~BarcaFc 2012-03-14 (23:06) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 20 godzin i 25 minut temu

a która to liga ten real madryt ??? i w których koszulkach real ??? ja pamiętam kiedyś graliśmy z realem 5:0 dla BARCY