LE: Śląsk Wrocław w III rundzie!

WP.PL | aktualizacja 2011-07-21 (22:33) 3 lata 2 miesiące 8 dni 13 godzin i 14 minut temu | 698 opinii

Śląsk Wrocław w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej! W rewanżowym meczu II rundy "Wojskowi" przegrali z Dundee 2:3, ale dzięki zwycięstwu 1:0 w pierwszym spotkaniu awansowali dalej.

Twórzcie drużyny marzeń, rywalizujcie i zgarniajcie prawdziwą kasę. Fantasy Liga. II Edycja na Start!

Zobacz zdjęcia z meczu Dundee - Śląsk.

Dundee błyskawicznie odrobiło straty z pierwszego meczu. Już w 2. minucie Kelemena pokonał Russell, który oddał bardzo mocny strzał z jedenastu metrów. Trzy minuty później Szkoci zdobyli drugiego gola. W sytuacji sam na sam bramkarza Śląska pokonał Goodwillie.

W 15. minucie gola zdobył Śląsk. Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego piłkę strzałem głową do bramki skierował Elsner.

Szkoci mogli zdobyć trzeciego gola w 29. minucie. W polu karnym z piłką minął się Kelemen i jeden z zawodników Dundee kopnął ją w kierunku bramki. Na szczęście swojego bramkarza dobrze zaasekurował któryś z obrońców Śląska, wybijając piłkę z linii bramkowej.

W samej końcówce pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla Dundee po głupim faulu Kelemena na Goodwillie'm. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Daly, który strzałem pod poprzeczkę pewnie umieścił piłkę w bramce.

Od początku drugiej połowy Śląsk starał się przedrzeć przed mur obronny gospodarzy, ale udało mu się to dopiero w 74. minucie. Na strzał z około 23. metrów zdecydował się Dudek i piłka po rękawicy interweniującego golkipera ugrzęzła w górnym rogu bramki. Jak się później okazało, był to gol na wagę awansu.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Dundee - Śląsk w serwisie Babol.pl

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2 (3:1)
Johnny Russell 2, David Goodwillie 5, Jonathan Daly 44-k. - Rok Elsner 15, Sebastian Dudek 74

Żółte kartki: Paul Dixon, Jonathan Russell, Willo Flood - Marian Kelemen.
Sędzia: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania). Widzów: 12000.

Dundee United: Dusan Pernis - Keith Watson, Sean Dillon, Gary Kenneth, Paul Dixon - Jonathan Russell (81. Gary Mackay Steven), John Rankin, Scott Severin (79. Danny Swanson), Willo Flood, Jonathan Daly - David Goodwillie.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Amir Spahic - Sebastian Dudek (88. Mateusz Cetnarski), Dariusz Sztylka, Rok Elsner - Marek Gancarczyk (62. Waldemar Sobota), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (34. Johan Voskamp).

~faint85 2011-07-22 (10:12) 3 lata 2 miesiące 8 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Kibicuję Lechowi ale jeśli jakiś klub reprezentuję Polskę na arenie międzynarodowej wtedy nie liczy się dla mnie co to za zespół. GRATULACJE !!! dla WKS:) Powodzenia w następnej rundzie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
robert1514 2011-07-22 (09:33) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 14 minut temu

Celeban najsłabszy w obu meczach. Jak go Orest nie zmieni to daleko Śląsk nie zajdzie.

odpowiedz

1
15
dance macabre 2011-07-22 (02:19) 3 lata 2 miesiące 8 dni 9 godzin i 28 minut temu

Śląsk to marna ekipa kopaczy, nie mają co myśleć o liczeniu się pucharach. To przypadek, że jeszcze nie odpadli. Niech brudni ślązacy grają w 4.Bundeslidze, to ich prawdziwy kraj i liga.

5
~stalówka38 2011-07-22 (00:19) 3 lata 2 miesiące 8 dni 11 godzin i 28 minut temu

w kolejnej rundzie sląsk padnie jak zawsze, takich cieci nam nie tzeba

odpowiedz

1
1
~krettrans 2011-07-22 (12:09) 3 lata 2 miesiące 7 dni 23 godziny i 38 minut temu

bramki liczą się podwójnie w momencie jednakowej liczby strzelonych bramek anie w dowolnej chwili. przy 1:1, 2:2 itd bramki są liczone podwójnie ale przy 3:1 czy 3:2 nie ma co liczyć bo ktoś ma więcej:) Śląsk awansował bo przy stanie 3:3 miał 1gola u siebie + 2 x 2 = 5 a dundee 3 u siebie. Proste liczenie

odpowiedz

4
1
~Jarni 2011-07-22 (11:16) 3 lata 2 miesiące 8 dni i 31 minut temu

Brawo!!!
Gratuluję Śląskowi zwycięstwa i awansu.Kibic Dumy Podlasia.

odpowiedz

0
8
~lk 2011-07-22 (08:25) 3 lata 2 miesiące 8 dni 3 godziny i 22 minuty temu

mam pytanie jak liczone są te bramki ponieważ przy stanie 3-1 dla dundee komentator mówił że w tym momencie awans mają szkoci a przecież bramki na wyjeździe liczą się podwójnie więc było by 33 i dogrywka ktoś umie to wyjaśnić?

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

4
0
~Rincewind 2011-07-22 (10:29) 3 lata 2 miesiące 8 dni 1 godzinę i 18 minut temu

cała Szkocja w cieniu Śląska!XD wielkie brawa dla piłkarzy za ambicję i walkę do końca. no i za awans też tak przy okazji. ale największe brawa dla kibiców. to "WKS! WKS!" kiedy Śląsk w pierwsze 5 minut zdążył stracić 2 gole jak gdyby nic się nie stało... zresztą nawet w drugiej połowie przegrywając 3:1 gdy czasu było coraz mniej a nie udawało się oddać strzału...

odpowiedz

0
0
~Pelo 2011-07-22 (09:31) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 16 minut temu

To proste, ale mało kto jest w stanie to zrozumieć! Bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie, ALE TYLKO WÓWCZAS, GDY BILANS PUNKTÓW I BRAMEK PO DWÓCH MECZACH U OBU DRUZYN JEST IDENTYCZNY!!! W tym wypadku akurat: punkty 3:3 i bramki 3:3. TYLKO I TYLKO w takiej sytuacji bramki zdobyte na wyjeździe liczy się podwójnie! Więc tak wychodzi: punkty 3:3, bramki (po przeliczeniu) 5:3 dla Śląska i Śląsk awansuje. Ale gdyby np. Śląsk wygrał u siebie 3:2 i przegrał na wyjeździe 1:2, to awansowałoby Dundee. Jeśli np. Śląsk by u siebie zremisował 2:2 i na wyjeździe przegrał 7:8 to bilans bramek w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia, bo pierwszeństwo ma bilans punktów!

1
~Lech Poznań 2011-07-22 (09:52) 3 lata 2 miesiące 8 dni 1 godzinę i 55 minut temu

Gratki z Poznania ;D

odpowiedz

4
1
~WROCŁAW 2011-07-22 (09:00) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 47 minut temu

A od rana: W K S Śląsk lalalalalala lalalalalala......!!!!!!!!!!!!!

Gratulacje za postawę Śląska, będzie dobrze;
teraz wiem, że w lidze kłopoty będziemy mieli z Wisłą, Śląskiem i Podbeskidziem.

odpowiedz

4
0
~WKS !!! 2011-07-22 (09:05) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 42 minuty temu

Śląsk pokazał jak się gra! Gdzie są teraz Ci którzy przed meczę pisali, że Dundee zmiecie Śląsk ? Czekamy fujary.

odpowiedz

3
0
~Mrgo(L) 2011-07-22 (09:02) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 45 minut temu

Gratulacje także od kibica Legii.Powodzenia w dalszych grach.

odpowiedz

5
1
szczebel5 2011-07-22 (08:51) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 56 minut temu

Witam wszystkich. Jestem kibicem RTS ale wielkie gratulacje dla WKS Śląsk. Życzę powodzenia w dalszych meczach.