Kolega Pistoriusa: prawie mnie postrzelił

WP | dodane 2013-02-18 (16:13) 4 lata 7 miesięcy 28 dni 13 godzin i 57 minut temu | 3 opinie
 
Pojawiają się coraz to nowe informacje dotyczące Oscara Pistoriusa i jego przeszłości. Południowoafrykański dziennik "Beeld" rozmawiał z kolegą biegacza Kevinem Lereną. Zdradził on, że w styczniu Pistorius o mało nie postrzelił go, strzelając z broni w jednej z restauracji w Johannesburgu.

Oscar Pistorius jest oskarżony o zabójstwo swojej dziewczyny Reevy Steenkamp. Do tragicznego zdarzenia doszło 14 lutego - Steenkamp została postrzelona przez swojego chłopaka czterokrotnie. Kule przeszły przez zamknięte drzwi łazienki i trafiły kobietę w głowę, klatkę piersiową i rękę. Oddano je z pistoletu kaliber 9 milimetrów.

Nie wiadomo jeszcze, czy był to tragiczny wypadek, czy zaplanowane działanie. Decyzję podejmie sąd. Wiadomo natomiast, że już wcześniej Pistorius miał do czynienia z bronią. Często bywał na strzelnicy i nie krył się z tym, że trzyma w domu broń.

W rozmowie z południowoafrykańskim dziennikiem "Beeld" kolega Pistoriusa, Kevin Lerena wyznał, że w styczniu tego roku lekkoatleta omal nie postrzelił go w jednej z restauracji w Johannesburgu.

- To nie była jego broń, należała do jednego z naszych kolegów, który także siedział przy stoliku. Oscar chciał ją tylko obejrzeć, jednak w pewnym momencie przypadkowo broń wystrzeliła. Kula trafiła w podłogę, kilka centymetrów od mojej stopy. To był jednak przypadek - zdradził Lerena.

Całe zdarzenie nie zostało zgłoszone na policję, choć o wszystkim wiedział szef restauracji Jason Loupis. Wszystko dlatego, że znajomi Pistoriusa wszystkiemu zaprzeczyli, a także byli częstymi gośćmi tego miejsca.

Oscar Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich (w Pekinie i Londynie). Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami. W 2008 roku Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) uznał, że może brać udział w igrzyskach olimpijskich.

Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 1 25%
nie 3 75%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
0
~PijakAleNieZłodziej 2013-02-18 (18:22) 4 lata 7 miesięcy 28 dni 11 godzin i 48 minut temu

W RP mamy Katarzynę, w RP(A) mają Oscara. Media już zacierają ręce!

odpowiedz

5
8
~PaniczPawełek007 2013-02-18 (16:58) 4 lata 7 miesięcy 28 dni 13 godzin i 12 minut temu

Ja mam o wiele gorszy newsik. Trio z Dortmundu ponoć aresztowane i siedzi na dołku ! Dortmundzka drogówka zatrzymała opelka sedana do kontroli i okazało się, że Lewy, Piszczu i Błaszczu jeżdżą bez pasów i gaśnicy. Powodem aresztu jednak nie gaśnica, jeno pewna propozycja Piszcza względem mundurowych...

odpowiedz

2
1
~Wieczór 2013-02-18 (16:47) 4 lata 7 miesięcy 28 dni 13 godzin i 23 minuty temu

"Steenkamp została postrzelona przez swojego chłopaka czterokrotnie. Kule przeszły przez zamknięte drzwi łazienki i trafiły kobietę w głowę, klatkę piersiową i rękę. Oddano je z pistoletu kaliber 9 milimetrów. Nie wiadomo jeszcze, czy był to tragiczny wypadek, czy zaplanowane działanie." No... 4-krotnie przypadkowo do niej strzelił...

odpowiedz