PŚ: Katarzyna Rogowiec na podium

PAP | dodane 2012-04-02 (20:45) 5 lat 7 miesięcy 22 dni i 34 minuty temu | 1 opinia

Katarzyna Rogowiec zajęła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie osób niepełnosprawnych. Ostatnie zawody odbyły się w fińskim Vuokatti, gdzie wcześniej zawodniczka Startu Nowy Sącz zdobyła Kryształową Kulę w biegach narciarskich.

Pochodząca z Rabki-Zdroju, a mieszkająca i pracująca w Krakowie zawodniczka jako trzyletnie dziecko straciła obie ręce w wypadku ze sprzętem żniwnym.

- Trochę się już przyzwyczaiłam, że dostosowanie wiatrówki do stopnia inwalidztwa sprawia, że już na starcie mam nierówne szanse. Straty ponoszone na strzelnicy nadrabiam wprawdzie biegiem, ale w biathlonie to nie wystarczy. Nie chcę mówić o szczegółach, ale jestem rozgoryczona tym, co działo się z moją bronią na strzelnicy - powiedziała Rogowiec.

Puchar zdobyła Finka Maija Yarvela, a na trzeciej pozycji uplasowała się Japonka Momoko Dekijima.

W gronie zawodników Kamil Rosiek, który w biegach narciarskich sklasyfikowany został na szóstej pozycji, w biathlonie zajął ósme miejsce w końcowej punktacji Pucharu Świata. Trofeum wywalczył Rosjanin Roman Pietuszkow.

- To był bardzo dobry sezon Kamila, najlepszy w jego dotychczasowej karierze - podkreśliła 34-letnia Rogowiec, jego klubowa koleżanka.

W igrzyskach paraolimpijskich zdobyła trzy medale w biegach: złote w Turynie (2006) na 5 i 15 km oraz brązowy w Vancouver (2010) na 15 km. W dorobku ma też 13 medali mistrzostw świata w biegach i biathlonie.
Końcowa klasyfikacja Pucharu Świata osób niepełnosprawnych w biathlonie:

kobiety - grupa LW 2-9 1. Maija Jarvela (Finlandia) 705 pkt 2. Katarzyna Rogowiec (Polska) 535 3. Momoko Dekijima (Japonia) 525

mężczyźni - grupa LW 10-12 1. Roman Pietuszkow (Rosja) 600 2. Kubo Kozo (Japonia) 510 3. Aleksiej Byczenok (Rosja) 405 ... 8. Kamil Rosiek (Polska) 263

~Zosia 2012-04-03 (19:06) 5 lat 7 miesięcy 21 dni 2 godziny i 13 minut temu

Gratuluję pani Kasiu tego podium w biathlonie i kuli w biegach. Jest pani wybitnym sportowcem.