Polska Liga Koszykówki Mężczyzn

14:55 Chyliński: o złoto powalczymy ze Stelmetem

Chyliński: o złoto powalczymy ze Stelmetem 0 opinii

"Na pewno o mistrzostwo będziemy walczyli ze Stelmetem Zielona Góra. Liga wydaje się jednak bardziej wyrównana i może jeszcze ktoś zaskoczyć" - powiedział PAP kapitan mistrza Polski koszykarzy PGE Turowa Zgorzelec Michał Chyliński.czytaj

Cel Turowa: obrona mistrzowskiej korony

06:10 Cel Turowa: obrona mistrzowskiej korony

Cel Turowa: obrona mistrzowskiej korony 1 opinia

Cel PGE Turowa Zgorzelec w ekstraklasie koszykarzy jest jasny - ponowne zdobycie mistrzowskiej korony. Włodarze klubu są optymistami, bo specjalizują się w powtórkach. - Cztery razy obroniliśmy tytuł wicemistrza Polski - zauważył prezes Waldemar Łuczak. Turów już w środę o godz. 20…czytaj

PLK: duże zmiany w Anwilu

06:10 PLK: duże zmiany w Anwilu

PLK: duże zmiany w Anwilu 0 opinii

Koszykarze Anwilu Włocławek po raz 23. z rzędu przystąpią do rywalizacji w ekstraklasie. Zespół, który w poprzednim sezonie zajął czwartą pozycję został mocno przebudowany. Najważniejsze jednak, że w klubie pozostał główny sponsor.czytaj

PLK: Torunianie marzą o playoffach

06:10 PLK: Torunianie marzą o playoffach

PLK: Torunianie marzą o playoffach 0 opinii

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń dzięki wykupieniu przez klub dzikiej karty zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już w pierwszym sezonie beniaminek chciałby awansować do fazy play off. Drużyna z Torunia swój pierwszy mecz rozegra już w ten piątek. Podejmie Anwil Włocławek.czytaj

PLK: Śląsk chce zrobić krok naprzód

06:10 PLK: Śląsk chce zrobić krok naprzód

PLK: Śląsk chce zrobić krok naprzód 0 opinii

Śląsk Wrocław chce w nowym sezonie ekstraklasy koszykarzy wykonać krok naprzód, czyli poprawić 9. lokatę z poprzednich rozgrywek. - Awans do playoffów to minimum, bo chcemy sięgać po najwyższe trofea - zaznaczył w rozmowie z PAP prezes klubu Michał Lizak. Śląsk już w środę o 20.00…czytaj

Pavicevic odwołany z funkcji trenera Czarnogóry

23.09.2014 Pavicevic odwołany z funkcji trenera Czarnogóry

Pavicevic odwołany z funkcji trenera Czarnogóry 0 opinii

Były koszykarz Anwilu Włocławek, 46-letni Luka Pavicevic został odwołany z funkcji selekcjonera reprezentacji Czarnogóry. Jego podopieczni nie zakwalifikowali się do finałów mistrzostw Europy 2015.czytaj

Trefl Sopot wygrał turniej w Słupsku

21.09.2014 Trefl Sopot wygrał turniej w Słupsku

Trefl Sopot wygrał turniej w Słupsku 0 opinii

Koszykarze Trefla Sopot wygrali zakończony w niedzielę XIX Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. W meczu o pierwsze miejsce pokonali miejscowy zespół Energi Czarnych 77:63.czytaj

Trzecie miejsce Turowa w Bonn

21.09.2014 Trzecie miejsce Turowa w Bonn

Trzecie miejsce Turowa w Bonn 0 opinii

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zajęli trzecie miejsce w turnieju międzynarodowym rozegranym w Bonn. Mistrz Polski najpierw przegrał z miejscowym Telekomem 72:82, a następnie pokonał Gravelines Dunkierka 81:77.czytaj

O Superpuchar Polski w Zgorzelcu

16.09.2014 O Superpuchar Polski w Zgorzelcu

O Superpuchar Polski w Zgorzelcu 0 opinii

Już 1 października w Zgorzelcu nastąpi oficjalne otwarcie koszykarskiego sezonu 2014/2015. W meczu o Superpuchar Polski mistrz kraju - PGE Turów Zgorzelec - podejmie zdobywcę Pucharu Polski - Śląsk Wrocław.czytaj

Porażka Turowa z Nymburkiem

14.09.2014 Porażka Turowa z Nymburkiem

Porażka Turowa z Nymburkiem 0 opinii

W drugim dniu rozgrywanego w Zgorzelcu międzynarodowego turnieju koszykarzy o Puchar Prezesa PGE Alba Berlin wygrała z węgierskim Szolnoki Olaj KK 73:64, a miejscowy PGE Turów przegrał czeskim CEZ Nymburk 92:94.czytaj

Kolejne mecze sparingowe PGE Turowa Zgorzelec

08.09.2014 Kolejne mecze sparingowe PGE Turowa Zgorzelec

Kolejne mecze sparingowe PGE Turowa Zgorzelec 0 opinii

Koszykarze mistrza Polski rozegrają jeszcze trzy turnieje przygotowawcze do sezonu Tauron Basket Ligi i Euroligi. Wśród nich są rozgrywki w Bonn i Wrocławiu, a wcześniej oczywiście prestiżowy turniej o Puchar Prezesa Polskiej Grupy Energetycznej, gdzie wystąpią Alba Berlin, CEZ Nymburk i…czytaj

30.08.2014 PLK: zawodnicy Trefla skoczyli z molo dla Marysi

PLK: zawodnicy Trefla skoczyli z molo dla Marysi 0 opinii

Koszykarze Trefla razem z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim zainicjowali akcję zbierania pieniędzy dla urodzonej z wadą serca trzyletniej Marysi, którą czeka niebawem operacja. Jej kulminacyjnym punktem był w sobotę wspólny skok 65 osób z molo do wody.czytaj

27.08.2014 PLK: Vasiliauskas wystąpi na mistrzostwach świata

PLK: Vasiliauskas wystąpi na mistrzostwach świata 0 opinii

Sarunas Vasiliauskas został powołany do reprezentacji Litwy na rozpoczynające się 30. sierpnia w Hiszpanii 17. mistrzostwa świata. Rozgrywający Trefla Sopot będzie jedynym koszykarzem z polskiej ekstraklasy, który zagra w tej imprezie.czytaj

22.08.2014 PLK: sezon rozpocznie się 3 października

PLK: sezon rozpocznie się 3 października 0 opinii

3 października meczem beniaminka Polski Cukier Toruń z Anwilem Włocławek rozpoczną się rozgrywki ekstraklasy koszykarzy sezonu 2014/2015 - poinformowały władze Polskiej Ligi Koszykówki. 16 zespołów będzie rywalizować o mistrzostwo Polski w dwóch etapach.czytaj

21.08.2014 PLK: Kinnard zamknął skład Śląska Wrocław

PLK: Kinnard zamknął skład Śląska Wrocław 0 opinii

Lawrence Kinnard podpisał kontrakt z występującym w koszykarskiej ekstraklasie Śląskiem Wrocław. Pozyskanie amerykańskiego skrzydłowego zamyka skład zespołu z Dolnego Śląska na nowy sezon.czytaj

21.08.2014 PLK: z mistrza Łotwy do Trefla Sopot

PLK: z mistrza Łotwy do Trefla Sopot 0 opinii

Willie Kemp został nowym koszykarzem Trefla. 27-letni amerykański rozgrywający występował ostatnio w BK Ventspils, z którym wywalczył mistrzostwo Łotwy. Po zakontraktowaniu tego zawodnika sopocki klub zakończył kompletowanie podstawowego składu.czytaj

19.08.2014 Bendzius w Treflu Sopot

Bendzius w Treflu Sopot 0 opinii

Eimantas Bendzius został nowym koszykarzem Trefla Sopot. 24-letni skrzydłowy, który dwa ostatnie sezony grał w Lietuvosie Rytas Wilno, podpisał z trzecim zespołem polskiej ekstraklasy roczny kontrakt.czytaj

17.08.2014 El. ME koszykarzy: Polacy powalczą o trzecie zwycięstwo w Austrii

El. ME koszykarzy: Polacy powalczą o trzecie zwycięstwo w Austrii 0 opinii

Wieczorem w Schwechat reprezentacja Polski koszykarzy zmierzy się z Austrią w swoim trzecim meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni to liderzy tabeli grupy C. W miejsce chorego Przemysława Karnowskiego trener Mike Taylor powołał Jarosława Mokrosa.czytaj

14.08.2014 PLK: koniec budowy składu w Toruniu

PLK: koniec budowy składu w Toruniu 1 opinia

Beniaminek ekstraklasy koszykarzy, Polski Cukier Siden Toruń zakończył budowanie składu na nowy sezon. W czwartek do zespołu dołączyło trzech ostatnich zawodników, Kanadyjczyk Sean Denison, Amerykanin Jamar Diggs oraz Aleksander Perka.czytaj

07.08.2014 Śląsk Wrocław z nowym trenerem i składem

Śląsk Wrocław z nowym trenerem i składem 0 opinii

Koszykarski Śląsk Wrocław z nowym szkoleniowcem Emilem Rajkovicem w sobotę rozpocznie przygotowania do sezonu 2014/2015. Skład jest mocno zmieniony. "Chcemy poprawić wynik z poprzednich rozgrywek" - zapowiedział prezes klubu z Dolnego Śląska Michał Lizak.czytaj