Łyżwiarstwo figurowe

17.07.2014 Pluszczenko odrzucił propozycję reprezentowania USA

Pluszczenko odrzucił propozycję reprezentowania USA 0 opinii

Jeden z najbardziej znanych obecnie łyżwiarzy figurowych Jewgienij Pluszczenko dostał przed igrzyskami w Soczi propozycję reprezentowania Stanów Zjednoczonych. Odrzucił ją i w rywalizacji drużynowej sięgnął z Rosją po złoty medal olimpijski.czytaj

23.05.2014 Pluszczenko wznowił treningi

Pluszczenko wznowił treningi 0 opinii

Dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym Rosjanin Jewgienij Pluszczenko wznowił treningi. Podczas igrzysk w Soczi zapowiadał zakończenie kariery.czytaj

20.05.2014 Łyżwiarstwo figurowe: mistrzyni świata myśli o przerwie

Łyżwiarstwo figurowe: mistrzyni świata myśli o przerwie 0 opinii

Srebrna medalistka olimpijska z Vancouver w łyżwiarstwie figurowym, trzykrotna mistrzyni świata 23-letnia Japonka Mao Asada oświadczyła na konferencji w Tokio, że rozważa możliwość wycofania się ze startów w nadchodzącym sezonie 2014/15.czytaj

13.05.2014 Pluszczenko zapowiada powrót na lodowisko

Pluszczenko zapowiada powrót na lodowisko 0 opinii

Utytułowany rosyjski łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko, który podczas igrzysk w Soczi zapowiedział zakończenie kariery, zmienił zdanie i w czerwcu chce wznowić treningi.czytaj

29.03.2014 Aljona Sawczenko zmienia partnera

Aljona Sawczenko zmienia partnera 0 opinii

Pięciokrotna złota medalistka mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par sportowych reprezentująca Niemcy Aljona Sawczenko postanowiła po ostatnim championacie w Saitamie zmienić partnera. Będzie nim Francuz Bruno Massot.czytaj

29.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: złoty medal Asady wśród solistek

MŚ łyżwiarzy figurowych: złoty medal Asady wśród solistek 0 opinii

Reprezentantka gospodarzy Mao Asada zdobyła w japońskiej Saitamie złoty medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym wśród solistek. Srebrny medal przypadł Rosjance Julii Lipnickiej, a brązowy Włoszce Carolinie Kostner. Polki nie startowały.czytaj

29.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: triumf Cappellini i Lanotte w tańcach

MŚ łyżwiarzy figurowych: triumf Cappellini i Lanotte w tańcach 0 opinii

Włosi Anna Cappellini i Luca Lanotte zwyciężyli w Saitamie w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji par tanecznych. Justyna Plutowska i Peter Gerber (Stoczniowiec Gdańsk) odpadli po programie krótkim, zajmując 22. miejsce.czytaj

28.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: Polacy odpadli po programie krótkim w tańcach

MŚ łyżwiarzy figurowych: Polacy odpadli po programie krótkim w tańcach 0 opinii

Justyna Plutowska i Peter Gerber (Stoczniowiec Gdańsk) odpadli po programie krótkim rywalizacji par tanecznych w mistrzostwach świata w japońskiej Saitamie. Polscy łyżwiarze figurowi zajęli 22. miejsce. Prowadzą Włosi Anna Cappellini i Luca Lanotte.czytaj

27.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: Asada prowadzi po programie krótkim

MŚ łyżwiarzy figurowych: Asada prowadzi po programie krótkim 0 opinii

Wicemistrzyni olimpijska z Vancouver Japonka Mao Asada prowadzi w Saitamie po programie krótkim solistek mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym. Wyprzedza Włoszkę Carolinę Kostner i Rosjankę Julię Lipnicką.czytaj

27.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: piąty tytuł niemieckiej pary

MŚ łyżwiarzy figurowych: piąty tytuł niemieckiej pary 0 opinii

Reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Robin Szolkowy triumfowali w japońskiej Saitamie w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par sportowych. To ich piąty tytuł w karierze.czytaj

26.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: awans Ciepluchy do programu dowolnego

MŚ łyżwiarzy figurowych: awans Ciepluchy do programu dowolnego 0 opinii

Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) awansował do drugiej części rywalizacji solistów odbywających się w japońskiej Saitamie mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym. Polak zajął 21. miejsce w stawce 32 startujących. Liderem jest zawodnik gospodarzy Tatsuki Machida.czytaj

26.03.2014 MŚ łyżwiarzy figurowych: Savchenko i Szolkowy na czele

MŚ łyżwiarzy figurowych: Savchenko i Szolkowy na czele 0 opinii

Reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Robin Szolkowy zmierzają w kierunku zdobycia piątego tytułu mistrzów świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par sportowych.czytaj

06.03.2014 MŚ w łyżwiarstwie figurowym: wycofał się kontuzjowany Ten

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: wycofał się kontuzjowany Ten 0 opinii

Z powodu kontuzji Kazach Denis Ten zrezygnował z udziału w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbędą się w dniach 24-30 marca w japońskiej Saitamie. Na igrzyskach w Soczi zdobył brąz, a rok temu w MŚ w Londynie był drugi.czytaj

Protest federacji Korei Południowej

22.02.2014 Protest federacji Korei Południowej

Protest federacji Korei Południowej 6 opinii

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska otrzymała od federacji Korei Południowej oficjalny protest w sprawie wyników rywalizacji solistek w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Koreańczycy domagają się weryfikacji rezultatów.czytaj

Kontrowersje wokół zwycięstwa Sotnikowej

21.02.2014 Kontrowersje wokół zwycięstwa Sotnikowej

Kontrowersje wokół zwycięstwa Sotnikowej 233 opinie

Nie ustają dyskusje wokół zwycięstwa w olimpijskiej rywalizacji łyżwiarek figurowych w Soczi Adeliny Sotnikowej. Zaskoczenie decyzją sędziów, którzy wyżej ocenili program dowolny reprezentantki gospodarzy niż Koreanki Yu-na Kim, wyraziła słynna Katarina Witt.czytaj

Rosjanka Sotnikowa złotą medalistką

20.02.2014 Rosjanka Sotnikowa złotą medalistką

Rosjanka Sotnikowa złotą medalistką 10 opinii

17-letnia rosyjska łyżwiarka figurowa Adelina Sotnikowa zdobyła złoty medal olimpijski w konkurencji solistek. Jej program dowolny został oceniony wyżej niż Koreanki Yu-na Kim, mistrzyni z Vancouver z 2010 roku i liderki po krótkim.czytaj

Soczi: pierwsze złoto w tańcach dla Amerykanów

17.02.2014 Soczi: pierwsze złoto w tańcach dla Amerykanów

Soczi: pierwsze złoto w tańcach dla Amerykanów 0 opinii

Meryl Davis i Charlie White zostali pierwszymi w historii amerykańskimi łyżwiarzami figurowymi, którzy zdobyli złoty medal olimpijski w parach tanecznych. W Soczi wyprzedzili mistrzów olimpijskich z Vancouver Kanadyjczyków Tessę Virtue i Scotta Moira.czytaj

To wydarzenie wstrząsnęło światem łyżwiarstwa

16.02.2014 To wydarzenie wstrząsnęło światem łyżwiarstwa

To wydarzenie wstrząsnęło światem łyżwiarstwa 0 opinii

"Dlaczego, dlaczego, dlaczego?" - pytała zapłakana Nancy Kerrigan. Chwilę wcześniej znakomita łyżwiarka została zaatakowana przez mężczyznę uzbrojonego w pałkę teleskopową. W jednej chwili jej dalsza sportowa kariera stanęła pod znakiem zapytania. 20 lat temu historię…czytaj

14.02.2014 30 lat od słynnego "Bolera" w Sarajewie

30 lat od słynnego "Bolera" w Sarajewie 0 opinii

Łyżwiarska para taneczna Jayne Torvill i Christopher Dean, która 30 lat temu, 14 lutego 1984 r., zdobyła złoty medal igrzysk w Sarajewie, powróciła do odbudowanej po wojnie hali Zetra. W stolicy Bośni i Hercegowiny odtańczyli oni ponownie słynne Bolero Ravela.czytaj

Soczi: prowadzi Hanyu na półmetku

13.02.2014 Soczi: prowadzi Hanyu na półmetku

Soczi: prowadzi Hanyu na półmetku 0 opinii

Japończyk Yuzuru Hanyu prowadzi na półmetku rywalizacji solistów w łyżwiarstwie figurowym w igrzyskach w Soczi. W programie krótkim uzyskał najwyższą w historii notę 101,45 pkt. Z zawodów wycofał się Rosjanin Jewgienij Pluszczenko.czytaj