Łyżwiarstwo figurowe

18.04.2015 PŚ w łyżwiarstwie figurowym: triumf drużyny USA

PŚ w łyżwiarstwie figurowym: triumf drużyny USA 0 opinii

Zespół Stanów Zjednoczonych wygrał w sobotę w Tokio zawody drużynowego Pucharu Świata w łyżwiarstwie figurowym. Amerykanie wyprzedzili Rosję, pomimo doskonałej postawy i zwycięstwa Jelizawiety Tuktamyszewej w konkurencji solistek.czytaj

28.03.2015 MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Javier Fernandez zdobył złoty medal

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Javier Fernandez zdobył złoty medal 0 opinii

Javier Fernandez zdobył złoty medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w Szanghaju. Został pierwszym hiszpańskim solistą, który dokonał tej sztuki. Drugie miejsce zajął broniący tytułu Japończyk Yuzuru Hanyu, a trzecie Kazach Denis Ten.czytaj

28.03.2015 MŚ w łyżwiarstwie figurowym: złoty medal Tuktamyszewej

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: złoty medal Tuktamyszewej 0 opinii

Rosjanka Jelizawieta Tuktamyszewa zdobyła złoty medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w Szanghaju. Drugie miejsce zajęła Japonka Satoko Miyahara, a trzecie rodaczka zwyciężczyni Jelena Radionowa. Polki nie startowały.czytaj

27.03.2015 MŚ w łyżwiarstwie figurowym: złoto Francuzów w parach tanecznych

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: złoto Francuzów w parach tanecznych 0 opinii

Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron zdobyli złoty medal w konkurencji par tanecznych w mistrzostwach świata łyżwiarzy figurowych w Szanghaju. Francuzi dwa miesiące wcześniej triumfowali w mistrzostwach Europy w Sztokholmie.czytaj

MŚ: triumf Kanadyjczyków w parach sportowych

26.03.2015 MŚ: triumf Kanadyjczyków w parach sportowych

MŚ: triumf Kanadyjczyków w parach sportowych 0 opinii

Kanadyjczycy Meagan Duhamel i Eric Radford wywalczyli złoty medal w konkurencji par sportowych w mistrzostwach świata łyżwiarzy figurowych w Szanghaju. Trzy kolejne miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy.czytaj

26.03.2015 MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Tuktamyszewa liderką po programie krótkim

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: Tuktamyszewa liderką po programie krótkim 0 opinii

Rosjanka Jelizawieta Tuktamyszewa prowadzi po programie krótkim mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w Szanghaju. Wyprzedza rodaczkę Jelenę Radionową i Japonkę Satoko Miyaharę. Polki nie startują.czytaj

25.03.2015 MŚ w łyżwiarstwie figurowym: finał par tanecznych bez Polaków

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: finał par tanecznych bez Polaków 0 opinii

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew nie wystąpi w programie dowolnym mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w Szanghaju. Zawodnicy, którzy byli jedynymi reprezentantami Polski w tej imprezie, zajęli w środowym programie krótkim 24. miejsce.czytaj

07.03.2015 MŚJ w łyżwiarstwie figurowym: 7. lokata polskiej pary

MŚJ w łyżwiarstwie figurowym: 7. lokata polskiej pary 0 opinii

Bardzo dobrze spisali się Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew w mistrzostwach świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym w Tallinnie zajmując siódme miejsce w parach tanecznych.czytaj

01.03.2015 Pluszczenko: rewie i obozy receptą na rozwój łyżwiarstwa figurowego w Polsce

Pluszczenko: rewie i obozy receptą na rozwój łyżwiarstwa figurowego w Polsce 0 opinii

Rewie z udziałem gwiazd i liczne obozy - to zdaniem jednego z najbardziej utytułowanych łyżwiarzy figurowych Jewgienija Pluszczenki recepta na rozwój tego sportu w Polsce. "Warto też zatrudnić zagranicznych trenerów"- dodał Rosjanin w rozmowie z PAP .czytaj

15.02.2015 Polina Edmunds wygrała łyżwiarskie Mistrzostwa Czterech Kontynentów

Polina Edmunds wygrała łyżwiarskie Mistrzostwa Czterech Kontynentów 0 opinii

Amerykanka Polina Edmunds zwyciężyła w rozgrywanych w Seulu Mistrzostwach Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym. 16-letnia zawodniczka, która po programie krótkim zajmowała dopiero czwarte miejsce, wyprzedziła Japonki Satoro Miyaharę oraz Rikę Hongo.czytaj

14.02.2015 Denis Ten zwycięzcą łyżwiarskich Mistrzostw Czterech Kontynentów

Denis Ten zwycięzcą łyżwiarskich Mistrzostw Czterech Kontynentów 0 opinii

Denis Ten z Kazachstanu zwyciężył w rozgrywanych w Seulu Mistrzostwach Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym. Brązowy medalista olimpijski wyprzedził Amerykanina Joshuę Farrisa oraz Chińczyka Yan Hana.czytaj

03.02.2015 Uniwersjada: skład reprezentacji Polski na zawody w Grenadzie

Uniwersjada: skład reprezentacji Polski na zawody w Grenadzie 0 opinii

Skład reprezentacji Polski na 27.Zimową Uniwersjadę - Grenada/Hiszpania 4-14 lutego (w nawiasach uczelnia/klub):czytaj

01.02.2015 ME w łyżwiarstwie figurowym: lepsze lokaty Polaków jedynie w tańcach

ME w łyżwiarstwie figurowym: lepsze lokaty Polaków jedynie w tańcach 0 opinii

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksim Spodyriew spisała się najlepiej z Polaków w mistrzostwach Europy łyżwiarzy figurowych w Sztokholmie, zajmując 14.miejsce.czytaj

01.02.2015 ME w łyżwiarstwie figurowym: triumf rosyjskiej pary sportowej

ME w łyżwiarstwie figurowym:  triumf rosyjskiej pary sportowej 0 opinii

Rosjanie Yuko Kavaguti i Aleksander Smirnow wygrali w Sztokholmie rywalizację par sportowych w mistrzostwach Europy łyżwiarzy figurowych. Pozostałe miejsca na podium zajęli ich rodacy. Taka sama sytuacja była wśród solistek.czytaj

31.01.2015 ME w łyżwiarstwie figurowym: całe podium dla Rosjanek

ME w łyżwiarstwie figurowym: całe podium dla Rosjanek 0 opinii

Rosjanka Jelizawieta Tuktamyszewa zdobyła w Sztokholmie złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji solistek. Pozostałe miejsca na podium przypadły jej rodaczkom. Srebrny wywalczyła Jelena Radionowa, a brązowy Anna Pogoriła.czytaj

28.01.2015 ME w łyżwiarstwie figurowym: Myzyk osiemnasty po programie krótkim

ME w łyżwiarstwie figurowym: Myzyk osiemnasty po programie krótkim 0 opinii

Solista Patrick Myzyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk) awansował do drugiej części rywalizacji - programu dowolnego rozpoczętych w środę w Sztokholmie mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Polak zajął 18. miejsce. Prowadzi broniący tytułu Hiszpan Javier ernandez.czytaj

25.01.2015 Zmarł Toller Cranston - medalista olimpijski w łyżwiarstwie figurowym

Zmarł Toller Cranston - medalista olimpijski w łyżwiarstwie figurowym 0 opinii

W wieku 65 lat zmarł w meksykańskiej miejscowości San Miguel de Allende brązowy medalista olimpijski w łyżwiarstwie figurowym igrzysk w Innsbrucku w 1976 roku Kanadyjczyk Toller Cranston.czytaj

MP w łyżwiarstwie szybkim: wygrane Złotkowskiej, Bródki i Nogala

24.01.2015 MP w łyżwiarstwie szybkim: wygrane Złotkowskiej, Bródki i Nogala

MP w łyżwiarstwie szybkim: wygrane Złotkowskiej, Bródki i Nogala 0 opinii

Luiza Złotkowska wygrała biegi na 500 i 1000 m w pierwszym dniu mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim w Zakopanem. Wśród mężczyzn triumfowali Artur Nogal i Zbigniew Bródka.czytaj

23.01.2015 Olimpijski Festiwal Młodzieży: skład reprezentacji Polski

Olimpijski Festiwal Młodzieży: skład reprezentacji Polski 0 opinii

Skład reprezentacji Polski na 12. Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (25-30 stycznia):czytaj