PŚ paraolimpijczyków: dwa zwycięstwa Rogowiec

PAP | dodane 2011-12-19 (22:00) 5 lat 11 miesięcy 4 dni 23 godziny i 19 minut temu

Medalistka igrzysk paraolimpijskich Katarzyna Rogowiec (Start Nowy Sącz) odniosła dwa zwycięstwa na zakończenie tygodniowych zawodów Pucharu Świata. W norweskiej miejscowości Sjusjoen wygrała narciarski bieg sprinterski oraz na 5 km techniką klasyczną.

Rywalizacja w sprincie odbywała się na dystansie 970 m. Polka miała najlepszy czas w kwalifikacjach - 2.35,91. W finale po zaciętej walce przed metą wyprzedziła Finkę Maiję Jearvelae i Japonkę Shoko Otę.

- Sama jestem zaskoczona tym zwycięstwem. W związku z wirusową infekcją ust o bardzo silnym przebiegu i lekarskim wskazaniem zminimalizowania wysiłków, nie byłam pewna startu - powiedziała Rogowiec.

Mimo osłabienia organizmu, pochodząca z Rabki-Zdroju zawodniczka również w biegu techniką klasyczną na 5 km pokazała rywalkom, jak mocna jest w tym sezonie.

- Ukształtowanie trasy, na której rozegraliśmy wcześniej bieg na 15 km techniką dowolną, sprzyjało mi. Były liczne podbiegi, szybkie zjazdy, ostre wiraże i mało płaskich odcinków, na których szczególnie przy technice klasycznej tracę dużo czasu, nie mogąc pomóc sobie kijkiem - wspomniała.

We wcześniejszych startach Rogowiec wygrała na dystansie 15 km techniką dowolną; natomiast w biegach biathlonowych zwyciężyła na 7,5 km, a na dochodzenie na 12,5 km oraz na 15 km była druga.

W biegu narciarskim mężczyzn na dystansie 10 km Kamil Rosiek (Start Nowy Sącz) był piąty, a jego klubowy kolega Robert Wątor 17. W sprincie zajęli odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce.