Skoki narciarskie

Znamy skład Polaków na PŚ w Willingen

WCZORAJ Znamy skład Polaków na PŚ w Willingen

Znamy skład Polaków na PŚ w Willingen 56 opinii

W najbliższy weekend skoczkowie narciarscy będą rywalizować w trzech zawodach na skoczni w Willingen. Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że do Niemiec zabierze kadrę złożoną z sześciu zawodników.czytaj

Tak źle nie było od lat. Co się dzieje z polskimi skoczkami?

27.01.2015 Tak źle nie było od lat. Co się dzieje z polskimi skoczkami?

Tak źle nie było od lat. Co się dzieje z polskimi skoczkami? 81 opinii

- Będę zadowolony, jeżeli w nowym sezonie zdobędziemy chociaż jeden punkt więcej niż w poprzednim - powtarza co roku trener Łukasz Kruczek. W ostatnich trzech sezonach mógł być usatysfakcjonowany, polscy skoczkowie uzyskiwali coraz lepsze wyniki. Obecny cykl Pucharu Świata jest…czytaj

27.01.2015 Olimpijski Festiwal Młodzieży: Jarząbek skoczył po brązowy medal

Olimpijski Festiwal Młodzieży: Jarząbek skoczył po brązowy medal 0 opinii

Dawid Jarząbek w austriackim Tschagguns zajął trzecie miejsce w konkursie skoków narciarskich w drugim dniu Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). To pierwszy medal polskiej ekipy w 12. edycji zawodów dla sportowców w wieku 14-18 lat.czytaj

27.01.2015 Uniwersjada: Biela siódmy, Zapotoczny ósmy w konkursie skoków

Uniwersjada: Biela siódmy, Zapotoczny ósmy w konkursie skoków 1 opinia

Stanisław Biela zajął siódme miejsce, a Andrzej Zapotoczny ósme w uniwersjadowym konkursie na skoczni normalnej w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. Złoty medal zdobył mistrz świata juniorów z 2011 roku Bułgar Władimir Zografski.czytaj

Bardal już trenuje. Udział w MŚ niezagrożony

27.01.2015 Bardal już trenuje. Udział w MŚ niezagrożony

Bardal już trenuje. Udział w MŚ niezagrożony 0 opinii

Norweski skoczek narciarski Anders Bardal, który 15 stycznia złamał nadgarstek podczas konkursu Pucharu Świata w Wiśle, wznowił treningi. Przed tygodniem przeszedł operację w Trondheim, a w środę lekarze zdejmą gips i zastąpią usztywnieniem.czytaj

Stoch: w Willingen można sobie polatać

27.01.2015 Stoch: w Willingen można sobie polatać

Stoch: w Willingen można sobie polatać 1 opinia

Kamil Stoch podsumowuje bardzo udany weekend Pucharu Świata w japońskim Sapporo i zdradza, na co liczy podczas kolejnych zawodów w Willingen.czytaj

Ahonen i Olli ponownie w reprezentacji Finlandii 3 opinie

Janne Ahonen i Harri Olli ponownie zostali powołani do reprezentacji Finlandii i wystąpią w najbliższych konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen.czytaj

Sławomir Hankus: sezon z falstartem do kariery, potrzeba pokory

26.01.2015 Sławomir Hankus: sezon z falstartem do kariery, potrzeba pokory

Sławomir Hankus: sezon z falstartem do kariery, potrzeba pokory 0 opinii

Jeszcze na początku sezonu zimowego plany polskich skoczkiń wyglądały dość obiecująco. Starty w PŚ, Uniwersjadzie, MŚ Juniorów… Teraz wiemy, że przygotowanie mentalne i upadki naszych zawodniczek pozbawiają je wielu szans. - Mam nadzieję, że dziewczyny się obudzą, nabiorą…czytaj

Kruczek: mam już w głowie nazwiska pewniaków

26.01.2015 Kruczek: mam już w głowie nazwiska pewniaków

Kruczek: mam już w głowie nazwiska pewniaków 118 opinii

Łukasz Kruczek zdradził na łamach "Przeglądu Sportowego", że ma już w głowie nazwiska kilku skoczków, którzy na pewno znajdą się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Falun. Trener kadry jest także zadowolony z tego, jak jego podopieczni zaprezentowali się…czytaj

PK w skokach: zwycięstwo Murańki w Planicy

25.01.2015 PK w skokach: zwycięstwo Murańki w Planicy

PK w skokach: zwycięstwo Murańki w Planicy 48 opinii

Klemens Murańka wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Planicy. W czołówce znaleźli się także inni Polacy: Stanisław Biela był czwarty, Bartłomiej Kłusek - szósty, a Stefan Hula - dziesiąty.czytaj

Co za skok! Rekord skoczni Stocha!

25.01.2015 Co za skok! Rekord skoczni Stocha!

Co za skok! Rekord skoczni Stocha! 153 opinie

Polak wyrównał rekord skoczni należący do Roara Ljoekelsoeya i Andreasa Koflera (140 metrów)!czytaj

PŚ w Sapporo: zobacz skoki Aleksandra Zniszczoła

25.01.2015 PŚ w Sapporo: zobacz skoki Aleksandra Zniszczoła

PŚ w Sapporo: zobacz skoki Aleksandra Zniszczoła 177 opinii

Aleksander Zniszczoł pokazał się z bardzo dobrej strony w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Sapporo. Polak po dobrych skokach był 10. Niestety Zniszczoł miał wielkiego pecha, został zdyskwalifikowany i ostatecznie zajął 30. miejsce. Zobacz skoki reprezentanta Polski. czytaj

PŚ: Stoch drugi w Sapporo, wygrał Czech Koudelka

25.01.2015 PŚ: Stoch drugi w Sapporo, wygrał Czech Koudelka

PŚ: Stoch drugi w Sapporo, wygrał Czech Koudelka 95 opinii

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Wygrał, po raz czwarty w sezonie, Czech Roman Koudelka. Piotr Żyła był jedenasty.czytaj

PŚ w Sapporo: zobacz skoki Piotra Żyły

24.01.2015 PŚ w Sapporo: zobacz skoki Piotra Żyły

PŚ w Sapporo: zobacz skoki Piotra Żyły 10 opinii

Piotr Żyła ma problem z ustabilizowaniem formy na równym wysokim poziomie. Reprezentant Polski z trudem awansował do drugiej serii sobotniego konkursu PŚ w Sapporo. W finałowej odsłonie Żyła zaprezentował się kapitalnie, dzięki czemu przesunął się z 30. na 16. miejsce. czytaj

PŚ w Sapporo: dobry skok Stocha w II serii

24.01.2015 PŚ w Sapporo: dobry skok Stocha w II serii

PŚ w Sapporo: dobry skok Stocha w II serii 9 opinii

Kamil Stoch zajął siódme miejsce w sobotnim konkursie PŚ w Sapporo. W pierwszej serii reprezentant Polski skakał w trudnych warunkach. Uzyskał 123 metry, co dawało mu 11. pozycję. W drugiej części zawodów mistrz olimpijski z Soczi poszybował na 127,5 m i przesunął się o cztery lokaty.…czytaj

Sapporo: Prevc najlepszy, Stoch 7.

24.01.2015 Sapporo: Prevc najlepszy, Stoch 7.

Sapporo: Prevc najlepszy, Stoch 7. 77 opinii

Peter Prevc wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Słoweniec wyprzedził Stefana Krafta i Romana Koudelkę. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 7. miejsce. Do drugiej serii awansowało także czterech innych "Biało-czerwonych".czytaj

Sapporo: dobre skoki Polaków w kwalifikacjach

24.01.2015 Sapporo: dobre skoki Polaków w kwalifikacjach

Sapporo: dobre skoki Polaków w kwalifikacjach 0 opinii

Manuel Poppinger wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu PŚ w Sapporo. Z dobrej strony pokazał się Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce. czytaj

Dlaczego Niemcy od lat nie wygrywają Turnieju Czterech Skoczni?

24.01.2015 Dlaczego Niemcy od lat nie wygrywają Turnieju Czterech Skoczni?

Dlaczego Niemcy od lat nie wygrywają Turnieju Czterech Skoczni? 0 opinii

W jednej z najważniejszych imprez sezonu, Turnieju Czterech Skoczni, niemieccy skoczkowie spisali się poniżej oczekiwań. Tuż po jego zakończeniu znów są w stanie wygrywać. Turniejowe fatum czy "głowa"?czytaj

23.01.2015 ME w short tracku: Patrycja Maliszewska w półfinale na 1500 m

ME w short tracku: Patrycja Maliszewska w półfinale na 1500 m 0 opinii

Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) zakwalifikowała się w holenderskim Dordrechcie do sobotniego półfinału wyścigu na 1500 m wielobojowych mistrzostw Europy w short tracku.czytaj