Radwańska wygrała z Woźniacką!

WP.PL | aktualizacja 2012-01-11 (14:07) 2 lata 3 miesiące 6 dni i 51 minut temu | 205 opinii

Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju WTA w Sydney. Polka pokonała po niesamowitym meczu Karolinę Woźniacką 3:6, 7:5, 6:2, która rok 2011 zakończyła jako numer 1 rankingu WTA. Nasza najlepsza tenisistka w kolejnym meczu zagra z Wiktorią Azarenką.

Było to siódme spotkanie tych zawodniczek, ale dopiero drugie zwycięstwo krakowianki, która poprzednio okazał się lepsza za pierwszym razem, w lipcu 2007 roku w Sztokholmie. Kolejne pięć pojedynków rozstrzygnęła na swoją korzyść córka polskich emigrantów Piotra i Anny Woźniackich.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla Polki, która już w pierwszym gemie przełamała swoją przyjaciółkę z Danii. Później jednak do głosu zaczęła dochodzić Woźniacka, która doprowadziła do wyrównania i przełamała Radwańską. W efekcie wygrała seta 6:3.

Druga partia znów znakomicie zaczęła nasza zawodniczka, która prowadziła już 4:1. Wtedy jednak drugi oddech złapała liderka światowego rankingu i doprowadziła do wyniku 4:4. Ponadto za chwilę wyszła na prowadzenie i potrzebowała już jednego wygranego seta. A miała swoje podanie.

Radwańska broniła się jednak dzielnie i wyrównała na 5:5. Końcówka partii była niesamowicie wyrównana. Polka grała "o życie", jednak ryzykowała i wygrała kilka ważnych punktów dzięki odważnym atakom. Kilka błędów wreszcie popełniła Woźniacka i nasza zawodniczka wygrała seta 7:5.

W trzecim secie problemy z lewym nadgarstkiem miała Dunka polskiego pochodzenia. Po interwencji lekarki mogła jednak grać dalej. Radwańska przełamała rywalkę i miała szansę na wyjście na prowadzenie już 3:0, jednak Woźniacka nie pozwoliła na to i wyrównała stan meczu.

Od tego momentu na korcie istniała już tylko jedna tenisistka. Polka zdominowała całkowicie rywalkę i wygrała cztery gemy z rzędu. Ostatni, decydujący, przy podaniu rywalki do 0!

W półfinale turnieju Radwańska zmierzy się z Wiktorią Azarenką.

Agnieszka Radwańska - Karolina Woźniacka 3:6, 7:5, 6:2
Wyniki środowych spotkań 1/4 finału:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) - Caroline Wozniacki (Dania, 1) 3:6, 7:5, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 2) - Daniela Hantuchova (Słowacja) 6:0, 6:4
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) - Marion Bartoli (Francja, 8) 7:5, 6:4
Na Li (Chiny, 4) - Lucie Safarova (Czechy) 6:2, 7:6 (7-3)

~uk 2012-01-11 (19:07) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 51 minut temu

najlepsza tenisistka w historii Polski, ten Fibak to nawet polowy tego nieosiagnal

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
12
~zoostacja 2012-01-11 (20:14) 2 lata 3 miesiące 5 dni 18 godzin i 44 minuty temu

kto uwazz ze radwanska to pisowiec i moherowy beret pokażmy ilu nas jest łeczyca wpisujcie mista

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~kibic 2012-01-11 (22:21) 2 lata 3 miesiące 5 dni 16 godzin i 37 minut temu

Wystarczy poczytać i posłuchać tego co się pisze i mówi o Woźniackiej a piszą i mówią przede wszystkim o kontuzji. A już w poniedziałek nastąpi cudowne ozdrowienie i w wielkim szlemie będzie śmigać jak gdyby nigdy nic ... Bardzo umniejszyła sukces swojej koleżance Adze, kłamczuszek już nie pierwszy raz roluje dziennikarzy.

odpowiedz

37
6
~logik 2012-01-11 (16:27) 2 lata 3 miesiące 5 dni 22 godziny i 31 minut temu

Panie redaktorze,zostaw Pan pioro/laptop/MAM DO PORABANIA DRZEWO.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

16
4
~ja 2012-01-11 (17:06) 2 lata 3 miesiące 5 dni 21 godzin i 52 minuty temu

Kontuzja Woźniackiej była wymyślona na potrzeby dziennikarskie!!! Bo co ma wspólnego z ręką osłabienie fizyczne w trakcie meczu? Ona spuchła i przestała dobiegać do piłek a że nie chciała się tłumaczyć czemu przegrała to wymyśliła kontuzję lewej ręki i po kłopocie, dziennikarze nie piętnują jej że światowa 1 przegrała z 8 rakietą. Woźniaccy bardzo nie lubią przegrywać z Agą to co wyprawiał Woźniacki w czasie meczu gwiazd między nimi to zakrawało na komedię, nigdy nie latał tak jak w meczu przeciwko Adze. To są tacy przyjaciele Radwańskich na zasadzie że my bierzemy wszystko a wy się cieszcie że się z wami przyjaźnimy...

odpowiedz

1
0
~Ogryzek 2012-01-11 (21:39) 2 lata 3 miesiące 5 dni 17 godzin i 19 minut temu

Gdyby Karolina zdecydowała się na trenowanie w Polsce to 99,99999% Polaków nie wiedziałoby kto to Karolina Woźniacka.

odpowiedz

9
2
~kibic 2012-01-11 (19:18) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 40 minut temu

Jutro Azarenka ? To ta sama co Aga wygrywając z nią 5:0 przegrała seta ? Czas na rewanż

odpowiedz

4
4
~pepe 2012-01-11 (18:14) 2 lata 3 miesiące 5 dni 20 godzin i 44 minuty temu

Karolina to taka Dunka jak niektórzy Niemcy co wyjechali z Polski i mają pochodzenie po owczarku niemieckim, Karolina mówi po polsku ma polskich rodziców i wszystko na ten temat, mama jej pochodzi z Kraśnika-jest Polka z krwi i kości, chyba, że się mylę....???

~P. Rorok 2012-01-11 (19:48) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 10 minut temu

Woźniacka leci w dół z formą. W tym roku będzie kiepska, dlatego to żaden sukces z nią wygrać.

odpowiedz

8
2
~mm 2012-01-11 (19:18) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 40 minut temu

Z Wozniackiej taka Dunka jak że mnie Brytyjka. Jak zwal tak zwał ale dobrze że Polki górą

~real 2012-01-11 (15:06) 2 lata 3 miesiące 5 dni 23 godziny i 52 minuty temu

Byla to bratobujcza walka, tak wlasciwie Wozniacka jest Polka...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~sd#3 2012-01-11 (19:33) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 25 minut temu

Szkoda ze Wozniacka sprzedala sie i nie gra dla nas...

odpowiedz

0
7
~Robert 2012-01-11 (19:29) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 29 minut temu

Szczerze. Trzymam kciuki za Azarenkę!!!!

odpowiedz

2
0
~andy0150 2012-01-11 (19:15) 2 lata 3 miesiące 5 dni 19 godzin i 43 minuty temu

Ponadto za chwilę wyszła na prowadzenie i potrzebowała już jednego wygranego seta. A miała swoje podanie. Gema panie redaktorze, gema.