Tenis

ATP Hamburg: Nadal z drugim tytułem

WCZORAJ PAP | opinie 0

Rozstawiony z numerem 1 Rafael Nadal powtórzył sukces sprzed siedmiu lat i wygrał tenisowy turniej ATP na kortach ziemnych w Hamburgu (z pulą nagród 1,286 mln euro). W finale pokonał Włocha Fabio Fogniniego 7:5, 7:5. czytaj

pozostałe wiadomości

Rankingi ATP: Janowicz awansował na 48. miejsce

08:25 Rankingi ATP: Janowicz awansował na 48. miejsce

Rankingi ATP: Janowicz awansował na 48. miejsce 7 opinii

Jerzy Janowicz awansował z 51. na 48. miejsce w najnowszym rankingu ATP World Tour. W czołowej "10" doszło do jednej zmiany - na dziewiątą lokatę, po zwycięstwie w Hamburgu, przesunął się Hiszpan Rafael Nadal. Liderem jest serbski tenisista Novak Djoković.czytaj

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska nadal siódma

07:45 Ranking WTA: Agnieszka Radwańska nadal siódma

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska nadal siódma 0 opinii

Agnieszka Radwańska nadal zajmuje siódme miejsce w rankingu tenisistek WTA Tour. Prowadzi Amerykanka Serena Williams, przed Rosjanką Marią Szarapową i Rumunką Simoną Halep.czytaj

WCZORAJ Atlanta: John Isner obronił trofeum

Atlanta: John Isner obronił trofeum 0 opinii

Najwyżej rozstawiony i broniący trofeum John Isner wygrał tenisowy turniej ATP na twardych kortach w Atlancie (pula nagród 585 870 dolarów). W finale Amerykanin bez kłopotów pokonał Cypryjczyka Marcosa Baghdatisa (nr 5.) 6:3, 6:3.czytaj

WCZORAJ Powiat Poznański Open: Cetkovska zwyciężyła w Sobocie

Powiat Poznański Open: Cetkovska zwyciężyła w Sobocie 0 opinii

Czeszka Petra Cetkovska wygrała tenisowy turniej ITF Powiat Poznański Open (pula nagród 75 tys. dolarów), który w niedzielę zakończył się w Sobocie k. Poznania. W finale pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 3:6, 7:5, 6:2.czytaj

WCZORAJ Gstaad: drugi z rzędu triumf Thiema

Gstaad: drugi z rzędu triumf Thiema 0 opinii

Dominic Thiem pokonał Belga Davida Goffina 7:5, 6:2 w finale turnieju tenisowego ATP w szwajcarskim Gstaad (z pulą nagród 494 310 euro). Tydzień temu 21-letni Austriak triumfował w zawodach w chorwackiej miejscowości Umag.czytaj

WCZORAJ Baku: pierwszy tytuł Gasparian

Baku: pierwszy tytuł Gasparian 0 opinii

Margarita Gasparian pokonała Rumunkę Patricię Tig 6:3, 5:7, 6:0 w finale tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Baku. To pierwsze zawody tej rangi wygrane przez 20-letnią Rosjankę.czytaj

WCZORAJ Atlanta: Isner i Baghdatis w finale

Atlanta: Isner i Baghdatis w finale 0 opinii

John Isner i Marcos Baghdatis zagrają w finale tenisowego turnieju ATP w Atlancie. Najwyżej rozstawiony Amerykanin pokonał rodaka Denisa Kudlę 4:6, 6:2, 7:5, a Cypryjczyk (nr 5) wygrał z Luksemburczykiem Gillesem Mullerem 6:7 (4-7), 6:3, 7:6 (7-4).czytaj

01.08.2015 Florianopolis: Pereira pokonała Beck w finale

Florianopolis: Pereira pokonała Beck w finale 0 opinii

Teliana Pereira pokonała Niemkę Annikę Beck 6:4, 4:6, 6:1 w finale turnieju WTA w brazylijskim Florianopolis (pula nagród 226 750 dolarów). To drugi wygrany turniej w karierze 27-letniej Brazylijki. W kwietniu triumfowała w Bogocie.czytaj

Hamburg: Nadal przed szansą powtórzenia sukcesu z 2008 r

01.08.2015 Hamburg: Nadal przed szansą powtórzenia sukcesu z 2008 r

Hamburg: Nadal przed szansą powtórzenia sukcesu z 2008 r 0 opinii

Rozstawiony z numerem 1. Rafael Nadal wygrał z Włochem Andreasem Seppim (4.) 6:1, 6:2 w półfinale tenisowego turnieju ATP na kortach ziemnych w Hamburgu (z pulą nagród 1,286 mln euro). Siedem lat temu Hiszpan triumfował w niemieckich zawodach.czytaj

01.08.2015 Gstaad: Goffin i Thiem w finale

Gstaad: Goffin i Thiem w finale 0 opinii

Najwyżej rozstawiony Belg David Goffin zagra z Austriakiem Dominicem Thiemem (3.) w finale turnieju tenisowego ATP w szwajcarskim Gstaad (z pulą nagród 494 310 euro).czytaj

Turniej WTA w Baku: finał bez najwyżej rozstawionych tenisistek

01.08.2015 Turniej WTA w Baku: finał bez najwyżej rozstawionych tenisistek

Turniej WTA w Baku: finał bez najwyżej rozstawionych tenisistek 0 opinii

Rozstawiona z numerem pierwszym Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa oraz Włoszka Karin Knapp (nr 2.) przegrały swoje mecze w półfinałach tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Baku. W finale zagrają Rumunka Patricia Tig i Rosjanka Margarita Gasparian.czytaj

Djoković kibicuje Lechii i przyjedzie do Gdańska

01.08.2015 Djoković kibicuje Lechii i przyjedzie do Gdańska

Djoković kibicuje Lechii i przyjedzie do Gdańska 9 opinii

Jak to jest możliwe, że najlepszy tenisista na świecie interesuje się losem klubu z Ekstraklasy? Stoi za tym Neven Marković, który gra w Lechii Gdańsk. Obaj Serbowie przyjaźnią się już od 20 lat.czytaj

Turniej ATP w Atlancie: amerykański pojedynek w półfinale

01.08.2015 Turniej ATP w Atlancie: amerykański pojedynek w półfinale

Turniej ATP w Atlancie: amerykański pojedynek w półfinale 0 opinii

Najwyżej rozstawiony Amerykanin John Isner awansował do półfinału tenisowego turnieju ATP w Atlancie. Zmierzy się w nim z rodakiem Denisem Kudlą. W drugim spotkaniu zagrają Cypryjczyk Marcos Baghdatis (nr 5.) oraz Gilles Muller z Luksemburga (7.).czytaj

Turniej WTA w Stanford: Serena Williams nie zagra z powodu kontuzji

01.08.2015 Turniej WTA w Stanford: Serena Williams nie zagra z powodu kontuzji

Turniej WTA w Stanford: Serena Williams nie zagra z powodu kontuzji 0 opinii

Amerykańska tenisistka Serena Williams w dalszym ciągu zmaga się z urazem łokcia, w związku z czym nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu turnieju WTA w Stanford (pula nagród 665 900 dolarów).czytaj

Turniej WTA we Florianopolis: porażka Kani w finale debla

31.07.2015 Turniej WTA we Florianopolis: porażka Kani w finale debla

Turniej WTA we Florianopolis: porażka Kani w finale debla 0 opinii

Rozstawione z numerem drugim Paula Kania i Argentynka Maria Irigoyen przegrały z Niemkami Anniką Beck i Laurą Siegemund (nr 4.) 3:6, 6:7 (1-7) w finale debla tenisowego turnieju WTA w brazylijskim Florianopolis (pula nagród 226 750 dolarów).czytaj

31.07.2015 ITF Powiat Poznański Open: Holenderki wygrały finał debla

ITF Powiat Poznański Open: Holenderki wygrały finał debla 0 opinii

Holenderki Richel Hogenkamp i Kiki Bertens wygrały ze szwedzko-łotewską parą - Cornelia Lister, Jelena Ostapenko 7:6 (7-2), 6:4 w finale debla tenisowego turnieju ITF Powiat Poznański Open (pula nagród 75 tys. dolarów) rozgrywanego w Sobocie k. Poznania.czytaj

31.07.2015 Gstaad: Goffin zagra w półfinale z Belluccim

Gstaad: Goffin zagra w półfinale z Belluccim 0 opinii

Najwyżej rozstawiony Belg David Goffin pokonał Portugalczyka Joao Sousę (nr 7.) 6:7 (7-9), 6:4, 7:6 (7-1) i awansował do półfinału turnieju tenisowego ATP w Gstaad. Jego kolejnym rywalem będzie Brazylijczyk Thomaz Bellucci (5.).czytaj

31.07.2015 Florianopolis: Beck i Pereira w finale

Florianopolis: Beck i Pereira w finale 0 opinii

Niemka Annika Beck i Brazylijka Teliana Pereira zagrają w finale turnieju WTA w brazylijskim Florianopolis (pula nagród 226 750 dolarów). To będzie trzecie starcie obu tenisistek. Dotychczas obie mają po jednej wygranej.czytaj

Puchar Davisa: Polacy ze Słowacją zagrają w Gdyni

31.07.2015 Puchar Davisa: Polacy ze Słowacją zagrają w Gdyni

Puchar Davisa: Polacy ze Słowacją zagrają w Gdyni 0 opinii

Baraż o awans do Grupy Światowej przyszłorocznej edycji tenisowego Pucharu Davisa między Polską a Słowacją odbędzie się w Gdyni - ogłosił w piątek PZT. Mecz zostanie rozegrany w dniach 18-20 września.czytaj