AO: Bolelli pierwszym rywalem Janowicza

WP/PAP | dodane 2013-01-11 (08:15) 5 lat 5 miesięcy 9 dni 7 godzin i 10 minut temu | 12 opinii

Włoch Simone Bolelli będzie rywalem Jerzego Janowicza w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open (pula nagród 30 mln dol.). Polski tenisista, rozstawiony z numerem 24, w trzeciej rundzie może trafić na Łukasza Kubota, a w ewentualnym ćwierćfinale na Hiszpana Davida Ferrara, z którym w ubiegłym roku przegrał w finale turnieju w Paryżu.

Sklasyfikowany na 80. miejscu w rankingu ATP Bolelli to rywal znany Janowiczowi. Polak grał z nim w pierwszej rundzie ubiegłorocznego Wimbledonu i pokonał go w czterech setach (3:6, 6:3, 6:3, 6:3).

Jeśli "Jerzyk" i tym razem upora się z Włochem, w drugiej rundzie zagra albo z Niemcem Bjoergen Phauem (ATP 78), albo z Hindusem Somdevem Devvarmanem (ATP 552).

Przeciwnikiem 22-letniego łodzianina w trzeciej rundzie może być m.in. Kubot (ATP 76, zacznie turniej od meczu z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem) oraz numer 11 światowego rankingu, Hiszpan Nicolas Almagro. W kolejnej fazie Janowicz może się spotkać z Serbem Janko Tipsareviciem (ATP 9), którego pokonał w ubiegłym roku w Paryżu, z reprezentantem gospodarzy Lleytonem Hewittem lub z Francuzem Julienem Bennetau (ATP 35).

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Polaka mógłby być najwyżej rozstawiony (z numerem 4) tenisista w "ćwiartce", do której trafił Janowicz - David Ferrer (ATP 5). "Jerzyk" nie ukrywa, że chętnie zrewanżowałby się temu zawodnikowi za porażkę z Paryża, może już w Australii będzie miał ku temu okazję.

Janowicz zajmuje obecnie 26. pozycję w rankingu ATP World Tour, najwyższą w karierze. Natomiast nieco wyższy numer w drabince zawdzięcza nieobecności dwóch kontuzjowanych graczy - Hiszpana Rafaela Nadala (nr 4.) i Amerykanina Johna Isnera (13.).

Tytułu wywalczonego przed rokiem będzie bronił Serb Novak Djokovic, lider rankingu, który na otwarcie wylosował niewygodnego Francuza Paula-Henri Mathieu, lubiącego długie pięciosetowe mecze. W swojej ćwiartce drabinki tenisista z Belgradu ma m.in. Czecha Tomasa Berdycha (5.), a w połówce Hiszpana Davida Ferrera (4.) i Serba Janko Tipsarevica (8.).

Najlepszym wynikiem singlowym Kubota w Wielkim Szlemie jest 1/8 finału, która osiągnął w 2010 roku. Powtórzył ten wynik w Wimbledonie w 2011 roku, gdzie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych przeciwko Hiszpanowi Feliciano Lopezowi. Janowicz najdalej dotarł do trzeciej rundy Wimbledonu (2012).

2
~Docent od Tenisa 2013-01-11 (09:16) 5 lat 5 miesięcy 9 dni 6 godzin i 9 minut temu

ludzie o czym wy marzycie, niech Jankiewicz najpierw wygra pierwszy mecz, przeciez w New Zealand gral jak amator, grac mu sie nie chcialo a rakieta machal jakby sie opedzal od much

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~PaniczPawełek007 2013-01-11 (09:39) 5 lat 5 miesięcy 9 dni 5 godzin i 46 minut temu

Jak tak będzie grał jak w Zelandii to niech się Janowiczowie szykują na sprzedaż następnego sklepu, bo wszystkie sponsory, biznesmeny pouciekają.