Kolarstwo

Vuelta a Espana bez Alberto Contadora

11:20 Vuelta a Espana bez Alberto Contadora

Vuelta a Espana bez Alberto Contadora 0 opinii

Dwukrotny zwycięzca Vuelta a Espana Alberto Contador nie wystartuje w tegorocznej edycji tego wyścigu. Jak poinformował w środę hiszpański kolarz, leczenie urazów, których doznał w wyniku upadku na trasie Tour de France, komplikuje się.czytaj

WCZORAJ MEJ w kolarstwie torowym: dwa medale Polaków

MEJ w kolarstwie torowym: dwa medale Polaków 0 opinii

Reprezentanci Polski wywalczyli dwa medale podczas mistrzostw Europy juniorów w kolarstwie torowym, które odbywają się w portugalskim Sangalhos. Brąz w wyścigu na 2 km na dochodzenie wywalczyła Agata Drozdek, a męska drużyna w sprincie zdobyła srebro.czytaj

TdF: wygrana Rogersa, duży awans Kwiatkowskiego

WCZORAJ TdF: wygrana Rogersa, duży awans Kwiatkowskiego

TdF: wygrana Rogersa, duży awans Kwiatkowskiego 71 opinii

Australijczyk Michael Rogers z grupy Saxo Bank - Tinkoff wygrał 16. etap Tour de France. Najlepiej z Polaków spisał się Michał Kwiatkowski, który do mety dojechał na siódmym miejscu i zanotował duży awans w klasyfikacji generalnej.czytaj

Tour de France: mistrz świata wycofał się

WCZORAJ Tour de France: mistrz świata wycofał się

Tour de France: mistrz świata wycofał się 0 opinii

Z powodu zapalenia płuc z kolarskiego wyścigu Tour de France wycofał się aktualny mistrz świata Rui Costa (Lampre-Merida). Portugalczyk po 15 etapach w klasyfikacji generalnej zajmował 13. miejsce.czytaj

TdF: Osicki wierzy w dobrą jazdę Polaków w Pirenejach

WCZORAJ TdF: Osicki wierzy w dobrą jazdę Polaków w Pirenejach

TdF: Osicki wierzy w dobrą jazdę Polaków w Pirenejach 1 opinia

Czołowy zawodnik grupy Kross Racing Team Kornel Osicki, który w tegorocznych mistrzostwach Polski MTB zajął piąte miejsce wierzy, że Polacy dobrze zaprezentują się w etapach Tour de France prowadzących przez Pireneje, w które dzisiaj wjadą kolarze.czytaj

Nibali: o zwycięstwie będę mówił, kiedy wygram

21.07.2014 Nibali: o zwycięstwie będę mówił, kiedy wygram

Nibali: o zwycięstwie będę mówił, kiedy wygram 0 opinii

Lider kolarskiego Tour de France Włoch Vincenzo Nibali, mający komfortową, ponad czterominutową przewagę nad rywalami przed ostatnim tygodniem wyścigu, nie chce, aby już teraz uznawano go za zwycięzcę Wielkiej Pętli.czytaj

21.07.2014 Lotto Tour: po raz 57. kolarze pojadą dookoła Mazowsza

Lotto Tour: po raz 57. kolarze pojadą dookoła Mazowsza 0 opinii

Ponad 20 ekip z 11 krajów zgłosiło się do 57. edycji kolarskiego Wyścigu Dookoła Mazowsza - Lotto Tour 2014. To najdłuższa, obok Tour de Pologne, impreza krajowa - potrwa sześć dni. Rozpocznie ją Memoriał Marka Cichosza, 28 lipca na warszawskim Służewcu.czytaj

Bjarne Riis o Majce: koszulka górala jest w jego zasięgu

21.07.2014 Bjarne Riis o Majce: koszulka górala jest w jego zasięgu

Bjarne Riis o Majce: koszulka górala jest w jego zasięgu 12 opinii

Bjarne Riis, dyrektor sportowy grupy Tinkoff-Saxo, której zawodnikiem jest Rafał Majka, liczy na kolejne etapowe zwycięstwo polskiego kolarza oraz wygraną w klasyfikacji górskiej wyścigu. Oba cele są trudne, lecz możliwe do osiągnięcia - twierdzi Duńczyk.czytaj

21.07.2014 Więckowski: polscy kolarze to chłopcy wielkiej odwagi

Więckowski: polscy kolarze to chłopcy wielkiej odwagi 0 opinii

Komplementując polskich kolarzy startujących w tegorocznym Tour de France - Rafała Majkę i Michała Kwiatkowskiego trzykrotny triumfator Tour de Pologne z lat pięćdziesiątych Marian Więckowski nazwał ich "chłopcami wielkiej odwagi".czytaj

21.07.2014 Tony Martin przedłużył kontrakt z grupą Omega Pharma

Tony Martin przedłużył kontrakt z grupą Omega Pharma 0 opinii

Trzykrotny mistrz świata w indywidualnej jeździe na czas Niemiec Tony Martin przedłużył do 2016 roku kontrakt z belgijskim zespołem Omega Pharma-Quick Step. Jego barw bronią także polscy kolarze Michałowie Kwiatkowski i Gołaś.czytaj

Lang: Majka i Kwiatkowski ciągle się rozwijają

21.07.2014 Lang: Majka i Kwiatkowski ciągle się rozwijają

Lang: Majka i Kwiatkowski ciągle się rozwijają 0 opinii

Czesław Lang, pierwszy polski kolarz, który wystartował w Tour de France, a obecnie dyrektor Tour de Pologne, jest pod wrażeniem jazdy Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego w tegorocznej edycji "Wielkiej Pętli". - Oni ciągle się rozwijają - zaznaczył.czytaj

Majka był wściekły na przełożonych? Kolega wyjaśnia

21.07.2014 Majka był wściekły na przełożonych? Kolega wyjaśnia

Majka był wściekły na przełożonych? Kolega wyjaśnia 20 opinii

Rafał Majka, zwycięzca sobotniego 14. etapu Tour de France, wedle pierwotnych założeń zespołu Saxo Bank-Tinkoff miał nie startować w słynnym francuskim wyścigu. Pojawiły się nawet informacje, że wściekł się, gdy poinformowano go o zmianie planów. Paweł Poljański, kolega Majki z…czytaj

Majka: nie wiedziałem jak się nazywam

21.07.2014 Majka: nie wiedziałem jak się nazywam

Majka: nie wiedziałem jak się nazywam 6 opinii

- Byłem tak zmęczony, że nie miałem nawet siły zasunąć koszulki. Bałem się, że się przewrócę. Nie wiedziałem, jak się nazywam - mówi o sobotnim, zwycięskim dla siebie 14. etapie Tour de France Rafał Majka. W rozmowie z "Super Expressem" polski kolarz przyznał, że jego…czytaj

21.07.2014 Vuelta a Espana: w 2017 roku start we Francji

Vuelta a Espana: w 2017 roku start we Francji 0 opinii

Miasto Nimes, które w niedzielę było metą 15. etapu kolarskiego Tour de France, w 2017 roku będzie miejscem startu Vuelta a Espana. Trzeci raz w historii rywalizacja tego wyścigu nie rozpocznie się w Hiszpanii.czytaj

20.07.2014 Sibiu Cycling Tour: drugie miejsce Rebellina z CCC Polsat

Sibiu Cycling Tour: drugie miejsce Rebellina z CCC Polsat 0 opinii

Włoch Davide Rebellin z grupy CCC Polsat Polkowice zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu kolarskiego Sibiu Tour w Rumunii. Zwyciężył Chorwat Radoslav Rogina (Adria Mobil).czytaj

20.07.2014 MP w kolarstwie górskim: zwycięstwa Włoszczowskiej i Konwy w Żerkowie

MP w kolarstwie górskim: zwycięstwa Włoszczowskiej i Konwy w Żerkowie 0 opinii

Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Team) oraz Marek Konwa (Superior Brntijens MTB Racing Team) wygrali w Żerkowie (wielkopolskie) wyścigi elity mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.czytaj

Tour de France: Norweg Kristoff wygrał 15. etap

20.07.2014 Tour de France: Norweg Kristoff wygrał 15. etap

Tour de France: Norweg Kristoff wygrał 15. etap 8 opinii

Norweg Alexander Kristoff z ekipy Katiusza wygrał w Nimes, po finiszu z peletonu, 15. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. To jego druga wygrana w tegorocznej imprezie. Liderem pozostaje Włoch Vincenzo Nibali (Astana).czytaj

TdF: skandynawskie media pod wrażeniem Majki

19.07.2014 TdF: skandynawskie media pod wrażeniem Majki

TdF: skandynawskie media pod wrażeniem Majki 52 opinie

Skandynawskie media są pod wrażeniem zwycięstwa Rafała Majki w 14. etapie Tour de France. Ich zdaniem Polak zaskoczył wszystkich i pokazał tak wielką klasę i formę, że "zapowiadają się następne niespodzianki".czytaj

Dariusz Baranowski: Rafał Majka pojechał wspaniale

19.07.2014 Dariusz Baranowski: Rafał Majka pojechał wspaniale

Dariusz Baranowski: Rafał Majka pojechał wspaniale 0 opinii

Dariusz Baranowski, czołowy polski kolarz lat dziewięćdziesiątych, który ukończył 11 wielkich tourów, był w sobotę pod wrażeniem postawy młodszego kolegi - Rafała Majki, zwycięzcy 14. etapu Tour de France.czytaj

Rafał Majka: z Zegartowic na Tour de France

19.07.2014 Rafał Majka: z Zegartowic na Tour de France

Rafał Majka: z Zegartowic na Tour de France 1 opinia

Rafał Majka, 24-letni kolarz zawodowej grupy Tinkoff-Saxo, odniósł w sobotę największy sukces w karierze wygrywając 14. , górski etap Tour de France. To drugi, po Zenonie Jaskule, Polak, który stanął na podium zwycięzców etapowych "Wielkiej Pętli".czytaj