07:00 Holenderski totalizator sponsorem kolarzy i panczenistów

Holenderski totalizator sponsorem kolarzy i panczenistów 0 opinii

Od przyszłego roku państwowy holenderski totalizator - Lotto będzie głównym sponsorem zarówno obecnej ekipy kolarskiej Belkin, jak i grupy łyżwiarzy szybkich, którzy w lutym zdominowali igrzyska olimpiskie w Soczi. Umowę podpisano na dwa lata.czytaj

WCZORAJ Lotto Tour: drugie zwycięstwo Rasmussena

Lotto Tour: drugie zwycięstwo Rasmussena 0 opinii

Duńczyk Alex Rasmussen (Riwal) wygrał w czwartek w Wysokiem Mazowieckiem 4. etap Lotto Tour - 57. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. To drugie zwycięstwo byłego mistrza świata na torze. Liderem pozostał Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).czytaj

TdP: Lech Wałęsa honorowym starterem wyścigu

WCZORAJ TdP: Lech Wałęsa honorowym starterem wyścigu

TdP: Lech Wałęsa honorowym starterem wyścigu 0 opinii

W niedzielę o godzinie 13 spod historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej na Placu Solidarności w Gdańsku blisko 170 kolarzy z 21 ekip i 40 krajów rozpocznie rywalizację w 71. Tour de Pologne. Honorowym starterem wyścigu będzie Lech Wałęsa.czytaj

30.07.2014 Lotto Tour: Rasmussen wygrał trzeci etap

Lotto Tour: Rasmussen wygrał trzeci etap 0 opinii

Duńczyk Alex Rasmussen (Riwal) wygrał w środę w Kozienicach trzeci etap kolarskiego wyścigu Lotto Tour-Dookoła Mazowsza. Były zawodnik czołowych ekip ProTouru na finiszu z peletonu wyprzedził Eryka Latonia i Mateusza Komara (obaj BDC MarcPol).czytaj

Majka wystartuje w Tour de Pologne

30.07.2014 Majka wystartuje w Tour de Pologne

Majka wystartuje w Tour de Pologne 14 opinii

Rafał Majka podjął decyzję dotyczącą startu w tegorocznym Tour de Pologne. Jak dowiedział się dziennikarz TVP Sport Sebastian Parfjanowicz zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France weźmie udział w wyścigu.czytaj

29.07.2014 Lotto Tour: Reske wygrał drugi etap, Marycz liderem

Lotto Tour: Reske wygrał drugi etap, Marycz liderem 0 opinii

Niemiec Tim Reske wygrał we wtorek w Nowym Dworze Mazowieckim drugi etap kolarskiego wyścigu Lotto Tour-Dookoła Mazowsza. Nowym liderem imprezy został Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice). Dystans 106 km zwycięzca pokonał z przeciętną ponad 46 km/godz.czytaj

29.07.2014 Giro d'Italia: początek wyścigu na ścieżce rowerowej

Giro d'Italia: początek wyścigu na ścieżce rowerowej 1 opinia

Drużynowa jazda na czas, która rozpocznie przyszłoroczny wyścig kolarski Giro d'Italia, przebiegać będzie wzdłuż ścieżki rowerowej. Będzie to pierwszy przypadek, kiedy etap z serii Grand Tour w całości poprowadzony zostanie po trasie dla rowerzystów.czytaj

29.07.2014 Lotto Tour: CCC Polsat najszybszy w drużynowej czasówce

Lotto Tour: CCC Polsat najszybszy w drużynowej czasówce 0 opinii

Zespół CCC Polsat Polkowice był najszybszy na trasie pierwszego etapu Lotto Tour - 57. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. Zawodnicy w pomarańczowych koszulkach pokonali trasę 18,2 km w Nowym Dworze Maz. z przeciętną prędkością 55,15 km/godz.czytaj

Rafał Majka gwiazdą kolarskich zawodów w Boxmeer

28.07.2014 Rafał Majka gwiazdą kolarskich zawodów w Boxmeer

Rafał Majka gwiazdą kolarskich zawodów w Boxmeer 0 opinii

Najlepszy "góral" Tour de France Rafał Majka był owacyjnie witany przez sympatyków kolarstwa, którzy w poniedziałkowy wieczór oglądali kryterium uliczne w holenderskiej miejscowości Boxmeer. 80-kilometrowy wyścig wygrał reprezentant gospodarzy Lars Boom.czytaj

28.07.2014 Nikołaj Michajłow zwycięzcą kolarskiego Memoriału Marka Cichosza

Nikołaj Michajłow zwycięzcą kolarskiego Memoriału Marka Cichosza 0 opinii

Bułgar Nikołaj Michajłow z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w poniedziałek w Warszawie kolarski Memoriał Marka Cichosza. 45-kilometrowe kryterium było jednocześnie prologiem 57. wyścigu Dookoła Mazowsza.czytaj

Kwiatkowski: start poniżej oczekiwań

28.07.2014 Kwiatkowski: start poniżej oczekiwań

Kwiatkowski: start poniżej oczekiwań 3 opinie

Michał Kwiatkowski, który w zakończonym w niedzielę w Paryżu wyścigu Tour de France zajął 28. miejsce, nie kryje rozczarowania swoim występem, a jedynym pocieszeniem dla niego jest sam fakt ukończenia bardzo wyczerpującej rywalizacji.czytaj

Zarzeczny: to robienie wody z mózgu

28.07.2014 Zarzeczny: to robienie wody z mózgu

Zarzeczny: to robienie wody z mózgu 581 opinii

Znany dziennikarz Paweł Zarzeczny nie podziela zachwytów polskich kibiców nad Rafałem Majką, który znakomicie radził sobie na górskich etapach w ostatnim Tour de France. Jego zdaniem prawdziwą klasę zawodnika oddaje klasyfikacja generalna, w której 25-latek zajął dalszą pozycję.czytaj

Rafał Majka: ciężko zapracowałem na ten sukces

28.07.2014 Rafał Majka: ciężko zapracowałem na ten sukces

Rafał Majka: ciężko zapracowałem na ten sukces 3 opinie

Najlepszy "góral" Tour de France Rafał Majka podkreśla, że ciężko zapracował na ten sukces. Nie miał jednak wiele czasu na świętowanie i jest już w drodze do Holandii, gdzie wieczorem wystartuje w pierwszym z dwóch pokazowych kryteriów ulicznych.czytaj

Ranking UCI: wielki awans Nibalego, Kwiatkowski dziesiąty

28.07.2014 Ranking UCI: wielki awans Nibalego, Kwiatkowski dziesiąty

Ranking UCI: wielki awans Nibalego, Kwiatkowski dziesiąty 18 opinii

Zwycięzca Tour de France Włoch Vincenzo Nibali awansował z 40. na drugie miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Michał Kwiatkowski spadł z siódmej na dziesiątą pozycję, a Rafał Majka jest 29. Liderem pozostał Hiszpan Alberto Contador.czytaj

Astana - od dopingowych afer do Nibalego

28.07.2014 Astana - od dopingowych afer do Nibalego

Astana - od dopingowych afer do Nibalego 2 opinie

Przez ostatnie pięć lat zawodowy zespół kolarski Astana przebył długą drogę - od dopingowych afer związanych z Lancem Armstrongiem i Alberto Contadorem do bezapelacyjnego zwycięstwa włoskiego "Rekina z Messyny" - Vincenzo Nibalego.czytaj

27.07.2014 ME młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym - 9 medali Polaków

ME młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym - 9 medali Polaków 0 opinii

Dziewięć medali - jeden złoty, trzy srebne i pięć brązowych zdobyła polska ekipa w zakończonych w niedzielę wieczorem w portugalskiej Anadii mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów w kolarstwie torowym.czytaj

27.07.2014 Tour de France: kolarze Astany zarobili 539 330 euro

Tour de France: kolarze Astany zarobili 539 330 euro 2 opinie

Blisko 540 tysięcy euro nagród odbiorą po tegorocznym Tour de France kolarze ekipy Astana, w której barwach jechał triumfator 101. edycji Włoch Vincenzo Nibali. Lwia część tej sumy - 450 tysięcy euro - to czek dla zwycięzcy Wielki Pętli.czytaj

Majka dla TVP: za rok pojadę jeszcze lepiej

27.07.2014 Majka dla TVP: za rok pojadę jeszcze lepiej

Majka dla TVP: za rok pojadę jeszcze lepiej 1 opinia

Polski kolarz (Tinkoff-Saxo) – zdobywca koszulki najlepszego górala TdF – podsumował start w słynnym wyścigu.czytaj

Matka Majki: na rowerze usiadł, gdy miał dwa lata

27.07.2014 Matka Majki: na rowerze usiadł, gdy miał dwa lata

Matka Majki: na rowerze usiadł, gdy miał dwa lata 0 opinii

Najlepszy "góral" kolarskiego Tour de France Rafał Majka pierwszy raz siedział na rowerze, gdy miał zaledwie dwa lata. "Oczywiście nie poruszał się na nim samodzielne, ale dzięki pomocy babci" - powiedziała PAP mama kolarza, Kamila Majka.czytaj

Jaskuła: Nibali wygrałby więcej, gdyby chciał

27.07.2014 Jaskuła: Nibali wygrałby więcej, gdyby chciał

Jaskuła: Nibali wygrałby więcej, gdyby chciał 0 opinii

Zenon Jaskuła, pierwszy polski kolarz, który stanął na podium klasyfikacji końcowej Tour de France, jest pod wrażeniem postawy Włocha Vincenzo Nibalego, bezapelacyjnego zwycięzcy tegorocznego wyścigu. Cieszy się także, że Rafał Majka wygrał dwa etapy.czytaj