Kolarstwo

WCZORAJ MŚ w kolarstwie górskim: Stirnemann i Mels najlepsi w eliminatorze

MŚ w kolarstwie górskim: Stirnemann i Mels najlepsi w eliminatorze 0 opinii

Szwajcarka Kathrin Stirnemann i Belg Fabrice Mels zdobyli we wtorek złote medale w konkurencji eliminator podczas mistrzostw świata w kolarstwie górskim w norweskim Hafjell. Polacy nie startowali.czytaj

WCZORAJ Vuelta a Espana: Martin wygrał 10. etap

Vuelta a Espana: Martin wygrał 10. etap 1 opinia

Niemiec Tony Martin z grupy Omega Pharma-Quick Step wygrał 10. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana - 36,7-kilometrową jazdę indywidualną na czas z metą w mieście Borja. Liderem został Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).czytaj

WCZORAJ Wyścig kolarski Dookoła Chin: Kamil Gradek wciąż liderem

Wyścig kolarski Dookoła Chin: Kamil Gradek wciąż liderem 0 opinii

Kamil Gradek (BDC Marcpol) pozostał liderem wyścigu Dookoła Chin po czterech etapach. Drugi, ze stratą 36 sekund, jest inny z kolarzy polskiej grupy zawodowej z Nowego Dworu Mazowieckiego - Paweł Bernas. Czwarty etap wygrał Ukrainiec Witalij Buc.czytaj

Śmierć młodego belgijskiego kolarza nie była samobójstwem

WCZORAJ Śmierć młodego belgijskiego kolarza nie była samobójstwem

Śmierć młodego belgijskiego kolarza nie była samobójstwem 20 opinii

30 sierpnia zmarł kolarski mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas Belg Igor Decraene. Pierwsze informacje, jakie pojawiły się w belgijskich mediach mówiły, że 18-latek popełnił samobójstwo, ale w toku śledztwa wyszło, że prawdopodobną przyczyną śmierci był…czytaj

WCZORAJ MŚ w parakolarstwie: Polacy zdobyli w USA siedem medali

MŚ w parakolarstwie: Polacy zdobyli w USA siedem medali 0 opinii

Siedem medali mistrzostw świata w parakolarstwie zdobyli w Greenville w USA reprezentanci Polski. Dwa złote wywalczyli Renata Kałuża(Start Bielsko-Biała) i Rafał Wilk (Marma Start Szczecin). W pięciodniowej imprezie wystartowało blisko 300 zawodników z 45 krajów.czytaj

MŚ w kolarstwie: 18 polskich kandydatów do startu, Majka zrezygnował

01.09.2014 MŚ w kolarstwie: 18 polskich kandydatów do startu, Majka zrezygnował

MŚ w kolarstwie: 18 polskich kandydatów do startu, Majka zrezygnował 24 opinie

PZKol ogłosił szeroki skład kadry seniorów, z którego wyłoniona zostanie dziewięcioosobowa reprezentacja Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym (21-28 września w Ponferradzie). W tym gronie nie ma Rafała Majki, który zrezygnował ze startu.czytaj

01.09.2014 Wyścig kolarski Dookoła Chin: Gradek objął prowadzenie

Wyścig kolarski Dookoła Chin: Gradek objął prowadzenie 0 opinii

Kamil Gradek (BDC Marcpol) wygrał, po samotnej akcji, trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Chin i został liderem imprezy. Dotychczasowy przodownik Paweł Bernas (BDC MarcPol) jest drugi - poinformował PAP dyrektor sportowy ekipy Dariusz Banaszek.czytaj

31.08.2014 Górskie MP w kolarstwie szosowym: zwycięstwo Łukasza Owsiana

Górskie MP w kolarstwie szosowym: zwycięstwo Łukasza Owsiana 0 opinii

Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) wygrał w niedzielę w Przesiece koło Jeleniej Góry wyścig o tytuł górskiego mistrza Polski w kolarstwie szosowym.czytaj

31.08.2014 Vuelta a Espana: Anacona wygrał dziewiąty etap

Vuelta a Espana: Anacona wygrał dziewiąty etap 0 opinii

Kolumbijczyk Winner Anacona z grupy Lampre wygrał po samotnej akcji dziewiąty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Carboneras de Guadazaon do Aramon Valdelinares, długości 185 km. Nowym liderem został jego rodak Nairo Quintana (Movistar).czytaj

31.08.2014 Kolarska GP Plouay: triumf Chavanela, Kwiatkowski daleko

Kolarska GP Plouay: triumf Chavanela, Kwiatkowski daleko 0 opinii

Francuz Sylvain Chavanel (IAM Cycling) wygrał po finiszu z peletonu 48. edycję Grand Prix Plouay, wyścigu zaliczanego do cyklu World Tour. Wyprzedził Włocha Andreę Fediego (Neri Sottoli) i swojego rodaka Arthura Vichota (FDj.fr).czytaj

31.08.2014 Wyścig kolarski Dookoła Chin: Bernas utrzymał prowadzenie

Wyścig kolarski Dookoła Chin: Bernas utrzymał prowadzenie 0 opinii

Paweł Bernas (BDC Marcpol) jest liderem kolarskiego wyścigiu Dookoła Chin. Niedzielny, drugi etap długości 137 km wygrał Włoch Matti Gavazzi (Amore e Vita), a Polak przyjechał na metę w peletonie.czytaj

30.08.2014 Górskie MP w kolarstwie szosowym: triumf Pauliny Brzeźnej

Górskie MP w kolarstwie szosowym: triumf Pauliny Brzeźnej 0 opinii

Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) wygrała w sobotę górskie szosowe kolarskie mistrzostwa Polski elity, które zostały rozegrane w okolicach Jeleniej Góry.czytaj

30.08.2014 Vuelta a Espana: Bouhanni wygrał ósmy etap

Vuelta a Espana: Bouhanni wygrał ósmy etap 0 opinii

Francuz Nacer Bouhanni z grupy FDJ po finiszu z peletonu wygrał ósmy etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Baezy do Albacete, o długości 207 km. W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Prowadzi Hiszpan Alejandro Valverde.czytaj

30.08.2014 Chorwacki kolarz Kiserlovski związał się z ekipą Tinkoff-Saxo

Chorwacki kolarz Kiserlovski związał się z ekipą Tinkoff-Saxo 0 opinii

Chorwacki kolarz Robert Kiserlovski podpisał dwuletni kontrakt z ekipą Tinkoff-Saxo. Barw tej drużyny bronią także Rafał Majka i Paweł Poljański.czytaj

30.08.2014 Zmarł kolarski mistrz świata juniorów

Zmarł kolarski mistrz świata juniorów 0 opinii

W wieku 18 lat zmarł kolarski mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas Belg Igor Decraene. Tytuł zdobył w 2013 roku we Florencji.czytaj

30.08.2014 Wyścig kolarski Dookoła Chin: Paweł Bernas wygrał pierwszy etap

Wyścig kolarski Dookoła Chin: Paweł Bernas wygrał pierwszy etap 0 opinii

24-letni Paweł Bernas z grupy BDC Marcpol wygrał w sobotę pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Chin długości 93,6 km. Drugi w Xi'an był Ukrainiec Ołeksandr Poliwoda (Kolss Cycling Team), a trzeci Australijczyk Neil van der Ploeg (aVant Racing team).czytaj

29.08.2014 Vuelta a Espana: De Marchi wygrał siódmy etap

Vuelta a Espana: De Marchi wygrał siódmy etap 0 opinii

Włoch Alessandro de Marchi z grupy Cannondale po samotnym finiszu wygrał siódmy etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Alhendin do Alcaudete o długości 169 km. W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Prowadzi Hiszpan Alejandro Valverde.czytaj

Vuelta a Espana: Valverde wygrał 6. etap i został liderem

28.08.2014 Vuelta a Espana: Valverde wygrał 6. etap i został liderem

Vuelta a Espana: Valverde wygrał 6. etap i został liderem 0 opinii

Alejandro Valverde z grupy Movistar wygrał szósty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Benalmadeny do La Zubia o długości 167 km. Hiszpan objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma 15 s przewagi nad kolegą z drużyny Kolumbijczykiem Nairo Quintaną.czytaj

27.08.2014 Vuelta: Degenkolb wygrał 4. etap, Matthews liderem

Vuelta: Degenkolb wygrał 4. etap, Matthews liderem 0 opinii

Niemiec John Degenkolb z grupy Giant Shimano wygrał piaty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Priego de Cordoba do Ronda o długości 180 km. Liderem pozostał Australijczyk Michael Matthews z ekipy Orica.czytaj

Vuelta a Espana: Degenkolb wygrał 4. etap, Matthews liderem

26.08.2014 Vuelta a Espana: Degenkolb wygrał 4. etap, Matthews liderem

Vuelta a Espana: Degenkolb wygrał 4. etap, Matthews liderem 1 opinia

Niemiec John Degenkolb z grupy Giant Shimano wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Mairena del Alcor do Kordoby o długości 164,7 km. Liderem pozostał Australijczyk Michael Matthews z grupy Orica.czytaj