Kolarstwo

MŚ: Matysiak za Wiśniowskiego w składzie elity

13:05 MŚ: Matysiak za Wiśniowskiego w składzie elity

MŚ: Matysiak za Wiśniowskiego w składzie elity 0 opinii

Bartłomiej Matysiak zastąpi Łukasza Wiśniowskiego w składzie reprezentacji Polski na niedzielny wyścig o kolarskie mistrzostwo świata elity w hiszpańskiej Ponferradzie.czytaj

MŚ: zwycięstwo Stewart, Pikulik dziewiąta

12:40 MŚ: zwycięstwo Stewart, Pikulik dziewiąta

MŚ: zwycięstwo Stewart, Pikulik dziewiąta 0 opinii

Australijka Macey Stewart została w hiszpańskiej Ponferradzie mistrzynią świata juniorek w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Daria Pikulik zajęła wysokie, dziewiąte miejsce.czytaj

"Żelazny Henryk" wrócił na kolarskie trasy

08:15 "Żelazny Henryk" wrócił na kolarskie trasy

"Żelazny Henryk" wrócił na kolarskie trasy 0 opinii

Henryk Fortoński, kolarz szosowy z Wałbrzycha, inwalida posługujący się protezą lewej nogi, wrócił po chorobie na kolarskie trasy i planuje kolejne, niecodzienne wyczyny.czytaj

Pech Mai Włoszczowskiej w wyścigu XCO w Jeleniej Górze

WCZORAJ Pech Mai Włoszczowskiej w wyścigu XCO w Jeleniej Górze

Pech Mai Włoszczowskiej w wyścigu XCO w Jeleniej Górze 8 opinii

Szwajcarka Jolanda Neff i Szwed Emil Lindgren zwyciężyli w niedzielę w kolarskim wyścigu górskim w formule XCO rozegranym w Jeleniej Górze. Defekt koła spowodował, że Maja Włoszczowska zajęła dopiero czwarte miejsce.czytaj

WCZORAJ Kwiatkowski: brązowy medal cieszy

Kwiatkowski: brązowy medal cieszy 0 opinii

Michał Kwiatkowski jest zadowolony z brązowego medalu w jeździe drużynowej na czas kolarskich mistrzostw świata w hiszpańskiej Ponferradzie i z optymizmem czeka na wyścig ze startu wspólnego.czytaj

WCZORAJ MŚ w kolarstwie: wygrana ekipy BMC, brąz drużyny Kwiatkowskiego

MŚ w kolarstwie: wygrana ekipy BMC, brąz drużyny Kwiatkowskiego 1 opinia

Amerykańska grupa BMC zdobyła w hiszpańskiej Ponferradzie złoty medal kolarskich mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas. Broniąca tytułu ekipa Michała Kwiatkowskiego - Omega Pharma-Quick Step wywalczyła brąz.czytaj

WCZORAJ MŚ w kolarstwie: zwycięstwo Amerykanek

MŚ w kolarstwie: zwycięstwo Amerykanek 1 opinia

Amerykańska grupa Specialized-Lululemon po raz trzeci z rzędu zdobyła w hiszpańskiej Ponferradzie tytuł mistrza świata w jeździe drużynowej na czas kobiet. Holenderska ekipa Boels-Dolmans, z Katarzyną Pawłowską w składzie, zajęła piąte miejsce.czytaj

20.09.2014 Maja Włoszczowska wygrała wyścig XCC w Jeleniej Górze

Maja Włoszczowska wygrała wyścig XCC w Jeleniej Górze 0 opinii

Rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska wygrała w sobotę w Jeleniej Górze wyścig w formule XCC. Polka o pięć sekund wyprzedziła Włoszkę Evę Lechner. Trzecia, ze stratą siedmiu sekund, była Szwajcarka Jolanda Neff.czytaj

20.09.2014 Michał Gołaś trzeci w kolarskim GP Impanis-Van Petegem

Michał Gołaś trzeci w kolarskim GP Impanis-Van Petegem 0 opinii

Belg Greg Van Avermaet (BMC) wygrał w w Haecht sobotę czwartą edycję kolarskiego wyścigu Grand Prix Impanis-Van Petegem Haecht. Trzecie miejsce zajął Michał Gołaś (Omega Pharma Quick Step).czytaj

20.09.2014 W Prudniku odsłonięto pomnik kolarza Stanisława Szozdy

W Prudniku odsłonięto pomnik kolarza Stanisława Szozdy 0 opinii

W Prudniku odsłonięto w sobotę pomnik zmarłego w ub. roku wybitnego kolarza szosowego Stanisława Szozdy. W uroczystości wzięli udział m.in. byli trenerzy i koledzy - sportowcy medalisty olimpijskiego. Szozda zmarł 23 września ub. roku w wieku niespełna 63 lat.czytaj

Zmarł słynny belgijski kolarz Giuseppe "Pino" Cerami

20.09.2014 Zmarł słynny belgijski kolarz Giuseppe "Pino" Cerami

Zmarł słynny belgijski kolarz Giuseppe "Pino" Cerami 7 opinii

W wieku 92 lat zmarł w sobotę w swoim domu w Garpines słynny belgijski kolarz włoskiego pochodzenia Giuseppe "Pino" Cerami - poinformowały tamtejsze media, powołując się na rodzinę sportowca. Kilka dni wcześniej trafił do szpitala w Charleroi.czytaj

18.09.2014 Voigt pobił rekord świata w jeździe godzinnej na rowerze

Voigt pobił rekord świata w jeździe godzinnej na rowerze 0 opinii

Niemiec Jens Voigt pobił rekord świata w jeździe godzinnej na rowerze, uzyskując na welodromie w szwajcarskim Granges wynik 51,115 km. Poprzedni rekord, należący od dziewięciu lat do Czecha Ondreja Sosenki, wynosił 49,700 km.czytaj

18.09.2014 MŚ w kolarstwie: składy ekip CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol

MŚ w kolarstwie: składy ekip CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol 0 opinii

W jeździe drużynowej na czas, otwierającej 21 września mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Ponferradzie, wystąpią dwie polskie grupy zawodowe - CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol. Dyrektorzy sportowi Piotr Wadecki i Dariusz Banaszek ogłosili ich składy.czytaj

17.09.2014 MŚ: Degenkolb w szpitalu, ale nie rezygnuje ze startu

MŚ: Degenkolb w szpitalu, ale nie rezygnuje ze startu 0 opinii

Niemiecki kolarz, specjalista finiszowych końcówek, zdobywca koszulki najlepszego sprintera tegorocznej hiszpańskiej Vuelty - John Degenkolb, po powrocie do kraju został hospitalizowany z powodu przedłużającego się przeziębienia i kontuzji prawej nogi.czytaj

Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z Movistarem o trzy lata

16.09.2014 Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z Movistarem o trzy lata

Alejandro Valverde przedłużył kontrakt z Movistarem o trzy lata 0 opinii

Hiszpański kolarz Alejandro Valverde, czwarty w tegorocznym Tour de France i trzeci we Vuelta a Espana, przedłużył o trzy lata kontrakt z grupą Movistar. Zawodnikiem tej ekipy był przez dwa ostatnie sezony Sylwester Szmyd, ale jego umowa dobiega końca.czytaj

Parfjanowicz: wszystko skrojone pod sukces "Kwiatka"

16.09.2014 Parfjanowicz: wszystko skrojone pod sukces "Kwiatka"

Parfjanowicz: wszystko skrojone pod sukces "Kwiatka" 5 opinii

Dziennikarz TVP Sport - Sebastian Parfjanowicz - wylicza atuty Michała Kwiatkowskiego przed mistrzostwami świata w kolarstwie szosowym.czytaj

15.09.2014 Kolarz Walentin Iglinski zdyskwalifikowany na cztery lata

Kolarz Walentin Iglinski zdyskwalifikowany na cztery lata 0 opinii

Kazach Walentin Iglinski został zdyskwalifikowany na cztery lata za stosowanie dopingu - poinformowała w poniedziałek jego krajowa federacja kolarska. Zawodnik grupy Astana przyjmował zabroniony hormon wzrostu - erytropoetynę (EPO).czytaj

15.09.2014 Giro d'Italia: wyścig powraca na miejsce dramatu Pantaniego

Giro d'Italia: wyścig powraca na miejsce dramatu Pantaniego 0 opinii

W przyszłym roku wyścig Giro d'Italia powróci do miejsca, gdzie załamała się kariera uwielbianego we Włoszech kolarza Marco Pantaniego - do Madonna di Campiglio. W poniedziałek organizatorzy zapowiedzieli, że 15. etap zakończy się w tej stacji narciarskiej.czytaj

15.09.2014 MŚ w kolarstwie: do Ponferrady jedzie liczna ekipa biało-czerwonych

MŚ w kolarstwie: do Ponferrady jedzie liczna ekipa biało-czerwonych 0 opinii

Trzydziestu trzech zawodników, nie licząc rezerwowych, znalazło się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 21-28 września w hiszpańskiej Ponferradzie. Liderem ekipy ma być Michał Kwiatkowski.czytaj