Kolarstwo

14:50 Tour of Hainan: Włoch Palini nowym liderem, Łukasz Owsian dziesiąty

Tour of Hainan: Włoch Palini nowym liderem, Łukasz Owsian dziesiąty 0 opinii

Włoch Andrea Palini (Lampre-Merida) wygrał w piątek piąty etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan, z Wanning do Sanya o długości 192 km, i objął prowadzenie w imprezie. W ponad dwudziestoosobowej czołowej grupie przyjechał m.in. Łukasz Owsian (CCC Polkowice).czytaj

Tour of Hainan: Antomarchi wygrał czwarty etap i został liderem

WCZORAJ Tour of Hainan: Antomarchi wygrał czwarty etap i został liderem

Tour of Hainan: Antomarchi wygrał czwarty etap i został liderem 0 opinii

Francuz Julien Antomarchi z ekipy La Pomme Marseille 13 wygrał w Xinglong czwarty etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.czytaj

22.10.2014 Tour de France: tylko 14 km indywidualnej czasówki w 2015 roku

Tour de France: tylko 14 km indywidualnej czasówki w 2015 roku 0 opinii

Tylko 14 kilometrów będą mieli do pokonania kolarze w indywidualnej jeździe na czas w trakcie Tour de France w 2015 r. W środę zaprezentowano trasę 102. edycji wyścigu. W tym sezonie koszulkę najlepszego górala Wielkiej Pętli zdobył Rafał Majka.czytaj

22.10.2014 Tour of Hainan: Kamyszew wygrał trzeci etap

Tour of Hainan: Kamyszew wygrał trzeci etap 0 opinii

Kazach Arman Kamyszew z ekipy Astana, po sprincie z peletonu, wygrał w chińskim Yueliangwan trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Chińczyk Meiyin Wang (Hengxiang).czytaj

21.10.2014 Kolarze torowi serdecznie powitani na lotnisku w Warszawie

Kolarze torowi serdecznie powitani na lotnisku w Warszawie 0 opinii

Kolarze torowi zostali serdecznie powitani na warszawskim lotnisku po powrocie z mistrzostw Europy na Gwadelupie. Na złotą medalistkę Eugenię Bujak czekał mąż i rodzina. Były kwiaty, gratulacje od najwierniejszych kibiców, sesja dla fotoreporterów i wywiady.czytaj

21.10.2014 Tour of Hainan: Bonifazio wygrał drugi etap

Tour of Hainan: Bonifazio wygrał drugi etap 0 opinii

Włoch Niccolo Bonifazio z ekipy Lampre-Merida, po sprincie z peletonu, wygrał w chińskim Haikou drugi etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan. Dzięki sekundowym bonifikatom na mecie i lotnych premiach zaledwie 21-letni Włoch objął prowadzenie w klasyfikacji.czytaj

21.10.2014 Kolarska grupa BDC MarcPol kończy działalność

Kolarska grupa BDC MarcPol kończy działalność 0 opinii

Nieoczekiwaną decyzję podjęło kierownictwo zawodowej grupy kolarskiej BDC MarcPol, informując na portalu społecznościowym, że - po bardzo udanym sezonie - kończy swą działalność. Jej szef Dariusz Banaszek zapowiada jednak kontynuację szkolenia młodzieży.czytaj

Kwiatkowski o Majce: nie jesteśmy jak Messi i Ronaldo

21.10.2014 Kwiatkowski o Majce: nie jesteśmy jak Messi i Ronaldo

Kwiatkowski o Majce: nie jesteśmy jak Messi i Ronaldo 1 opinia

Mistrz świata Michał Kwiatkowski w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem o sukcesach w minionym sezonie i nadziejach przed kolejnymi wyścigami.czytaj

Majka: w środę lecę do Japonii

20.10.2014 Majka: w środę lecę do Japonii

Majka: w środę lecę do Japonii 0 opinii

Kolarz Rafał Majka w środę wylatuje do Japonii gdzie w sobotę weźmie udział w pokazowym kryterium Le Tour de France Saitama Criterium. Do Azji udaje się ze swoją żoną. W wyścigu wystąpi w koszulce najlepszego górala TdF.czytaj

Prezydent Komorowski odznaczył Kwiatkowskiego i Majkę

20.10.2014 Prezydent Komorowski odznaczył Kwiatkowskiego i Majkę

Prezydent Komorowski odznaczył Kwiatkowskiego i Majkę 3 opinie

Mistrz świata Michał Kwiatkowski oraz najlepszy "góral" Tour de France i zwycięzca Tour de Pologne Rafał Majka, odebrali w poniedziałek z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczenia państwowe. Kwiatkowski - Złoty Krzyż Zasługi, a Majka - Srebrny.czytaj

20.10.2014 Tour of Hainan: Moreno Hofland pierwszym liderem

Tour of Hainan: Moreno Hofland pierwszym liderem 0 opinii

Holender Moreno Hofland (Belkin) wygrał w poniedziałek w chińskim Chengmai pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan (kat. 2 HC UCI) i objął prowadzenie w imprezie. Drugi na mecie był Włoch Andrea Palini (Lampre-Merida).czytaj

EuroBasket na Narodowym?

20.10.2014 EuroBasket na Narodowym?

EuroBasket na Narodowym? 159 opinii

Jeśli Ukraina straci organizację EuroBasketu w 2017 roku, Polska może przejąć rolę gospodarza imprezy. Prezes PZKosz Grzegorz Bachański wyjawił na łamach "Przeglądu Sportowego", że jedną z aren mógłby być Stadion Narodowy w Warszawie.czytaj

20.10.2014 ME w kolarstwie torowym: Bujak tuż za podium na dochodzenie

ME w kolarstwie torowym: Bujak tuż za podium na dochodzenie 0 opinii

Eugenia Bujak (BTC City Lublana) zajęła czwarte miejsce w rywalizacji indywidualnej na dochodzenie na 3 km w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Wcześniej Polka zdobyła w Baie-Mahault na Gwadelupie złoty medal w wyścigu punktowym.czytaj

19.10.2014 Nathan Haas wygrał kolarsk klasyki Japan Cup

Nathan Haas wygrał kolarsk klasyki Japan Cup 0 opinii

Australijczyk Nathan Haas (Garmin-Sharp) wygrał w niedzielę kolarski wyścig Japan Cup, przeprowadzony po raz 23. na 151-kilometrowej trasie wokół miejscowości Utsunomiya. Na finiszu wyprzedził Norwega Edvalda Boasson Hagena (Sky).czytaj

Damian Zieliński wicemistrzem Europy!

19.10.2014 Damian Zieliński wicemistrzem Europy!

Damian Zieliński wicemistrzem Europy! 2 opinie

Damian Zieliński (Gryf Szczecin) zdobył w Baie-Mahault na Gwadelupie srebrny medal torowych mistrzostw Europy w sprincie. W finale Polaka pokonał wielokrotny mistrz świata Francuz Gregory Bauge. To drugi medal dla biało-czerwonych, po złocie Eugenii Bujak.czytaj

Myśliwy postrzelił znaną kolarkę. "Celowałem w zająca"

18.10.2014 Myśliwy postrzelił znaną kolarkę. "Celowałem w zająca"

Myśliwy postrzelił znaną kolarkę. "Celowałem w zająca" 101 opinii

Bardzo pechowo zakończył się trening kolarki Christiane Koschier-Bitante. Doświadczona Austriaczka przygotowywała się do wyścigu we włoskim Colloredo kiedy została... trzykrotnie postrzelona przez myśliwego. 41-latka trafiła do szpitala. Pechowy łowca tłumaczył się policji, że…czytaj

Rafał Majka zawarł związek małżeński

18.10.2014 Rafał Majka zawarł związek małżeński

Rafał Majka zawarł związek małżeński 231 opinii

Kolarz Rafał Majka, najlepszy "góral" Tour de France i zwycięzca Tour de Pologne, zawarł związek małżeński. Ślub odbył się w sobotę w drewnianym kościele św. Marcina w Wiśniowej (Małopolska).czytaj

18.10.2014 ME w kolarstwie torowym: Małgorzata Wojtyra szósta w scratchu

ME w kolarstwie torowym: Małgorzata Wojtyra szósta w scratchu 0 opinii

Małgorzata Wojtyra zajęła szóste miejsce, a Łucja Pietrzak była jedenasta w konkurencji scratch mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Wygrała Rosjanka Jewgienia Romaniuta. Impreza po raz pierwszy odbywa się poza kontynentem - na francuskiej Gwadelupie.czytaj

17.10.2014 ME w kolarstwie torowym: Zieliński awansował do ćwierćfinału sprintu

ME w kolarstwie torowym: Zieliński awansował do ćwierćfinału sprintu 0 opinii

Damian Zieliński awansował do ćwierćfinału sprintu mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, które odbywają się na Gwadelupie. Szczecinianin o wejście do półfinału będzie walczyć z Czechem Adamem Ptacnikiem.czytaj

ME w kolarstwie torowym: Bujak złotą medalistką

17.10.2014 ME w kolarstwie torowym: Bujak złotą medalistką

ME w kolarstwie torowym: Bujak złotą medalistką 11 opinii

Eugenia Bujak zdobyła złoty medal w wyścigu punktowym mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Impreza po raz pierwszy odbywa się poza kontynentem - na francuskiej Gwadelupie. Druga była Belgijka Kelly Druyts, a trzecia Włoszka Elena Cecchini.czytaj