Dożywotnia dyskwalifikacja grozi Mauro Santambrogio. Włoski kolarz, w trakcie odbywania kary za stosowanie środków dopingujących podczas ubiegłorocznego Giro d'Italia, ponownie został przyłapany na korzystaniu z zabronionej substancji.czytaj

Kwiatkowski trzecim kolarzem roku w ankiecie Cyclingnews.com

17.12.2014 Kwiatkowski trzecim kolarzem roku w ankiecie Cyclingnews.com

Kwiatkowski trzecim kolarzem roku w ankiecie Cyclingnews.com 0 opinii

Mistrz świata Michał Kwiatkowski zajął trzecie miejsce w ankiecie fachowego portalu "Cyclingnews" na najlepszych kolarzy 2014 roku. Zwyciężył Hiszpan Alberto Contador.czytaj

Thor Hushovd ukarany za "piracką" jazdę skuterem wodnym

13.12.2014 Thor Hushovd ukarany za "piracką" jazdę skuterem wodnym

Thor Hushovd ukarany za "piracką" jazdę skuterem wodnym 3 opinie

Kolarski mistrz świata z 2010 roku Norweg Thor Hushovd został ukarany mandatem w wysokości 5000 koron (2500 złotych) za "dramatyczne" przekroczenie szybkości podczas jazdy skuterem wodnym.czytaj

12.12.2014 Paryż-Roubaix uznany za najlepszy wyścig kolarski 2014 roku

Paryż-Roubaix uznany za najlepszy wyścig kolarski 2014 roku 0 opinii

Paryż-Roubaix został uznany za najlepszy jednodniowy wyścig kolarski 2014 roku, uzyskując ponad połowę głosów w rankingu popularnego portalu cyclingnews. Klasyk zwany "Piekłem Północy" zajął pierwsze miejsce również w ubiegłorocznej klasyfikacji.czytaj

Astana z licencją World Tour na sezon 2015

10.12.2014 Astana z licencją World Tour na sezon 2015

Astana z licencją World Tour na sezon 2015 0 opinii

Europejska Unia Kolarska (UCI) postanowiła przyznać kazaskiemu teamowi Astana licencję World Tour, dającą prawo udziału w najważniejszych wyścigach w 2015 roku. To duża ulga dla zespołu, który w ostatnich miesiącach dotykały afery dopingowe.czytaj

W 2016 roku wyścig wystartuje na Mont-Saint-Michel

09.12.2014 W 2016 roku wyścig wystartuje na Mont-Saint-Michel

W 2016 roku wyścig wystartuje na Mont-Saint-Michel 4 opinie

103. edycja kolarskiego wyścigu Tour de France rozpocznie się 2 lipca 2016 r. na wyspie Mont-Saint-Michel, jednej z największych atrakcji turystycznych kraju, połączonej z jego kontynentalną częścią groblą długości 1800 m.czytaj

07.12.2014 PŚ w kolarstwie torowym: 7. miejsce Małgorzaty Wojtyry w omnium

PŚ w kolarstwie torowym: 7. miejsce Małgorzaty Wojtyry w omnium 0 opinii

Małgorzata Wojtyra zajęła siódme miejsce w omnium w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Londynie. Sprinterzy Damian Zieliński i Mateusz Lipa odpadli we wczesnej fazie rywalizacji, podobnie jak Katarzyna Kirschenstein w keirinie.czytaj

06.12.2014 MŚ w kolarskich przełajach: Stybar nie będzie bronić tytułu

MŚ w kolarskich przełajach: Stybar nie będzie bronić tytułu 0 opinii

Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym Czech Zdenek Stybar nie będzie bronić tytułu przed własną publicznością w Taborze z powodu kontuzji prawego barku. Nabawił się jej w październiku podczas zawodów w belgijskim Ardooie i przeszedł już operację.czytaj

05.12.2014 Włoskie media: Astana nie otrzyma licencji World Tour

Włoskie media: Astana nie otrzyma licencji World Tour 0 opinii

Kolarski zespół Astana nie otrzyma licencji World Tour na 2015 rok - poinformowała strona internetowa włoskiego dziennika "La Gazzetta dello Sport". Oficjalną decyzję Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ma ogłosić do 10 grudnia.czytaj

03.12.2014 Francuski kolarz chce zakończyć karierę jako... bokser

Francuski kolarz chce zakończyć karierę jako... bokser 0 opinii

Francuski kolarz Nacer Bouhanni chce w przyszłości zamienić rower na... rękawice bokserskie. 24-letni znakomity sprinter trenował pięściarstwo jako junior i chciałby zakończyć karierę sportową na ringu.czytaj

03.12.2014 Ekspert sądowy: Pantani przed śmiercią nie został pobity

Ekspert sądowy: Pantani przed śmiercią nie został pobity 0 opinii

Włoski kolarz Marco Pantani przed śmiercią nie został pobity - oświadczył profesor Franco Tagliaro w związku ze śledztwem, które wznowiono dziesięć lat po tragicznym zgonie słynnego "Pirata".czytaj

02.12.2014 Roman Kreuziger ujawnił w internecie swój paszport biologiczny

Roman Kreuziger ujawnił w internecie swój paszport biologiczny 0 opinii

Podejrzany o doping czeski kolarz Roman Kreuziger opublikował w internecie swój paszport biologiczny, który ma stanowić dowód jego niewinności. Kolega Rafała Majki z grupy Tinkoff-Saxo może zostać ukarany czteroletnią dyskwalifikacją i bardzo wysoką grzywną.czytaj

02.12.2014 Tour de France: Chris Froome potwierdził udział

Tour de France: Chris Froome potwierdził udział 0 opinii

Brytyjski kolarz Chris Froome, zwycięzca Tour de France 2013, potwierdził udział w przyszłorocznej edycji wyścigu. Wcześniej zastanawiał się, czy ze względu na małą liczbę etapów jazdy indywidualnej na czas, nie zrezygnować z występu.czytaj

29.11.2014 PŚ w kolarskich przełajach: zwycięstwo Pauwelsa w Milton Keynes

PŚ w kolarskich przełajach: zwycięstwo Pauwelsa w Milton Keynes 0 opinii

Belg Kevin Pauwels wygrał w angielskiej miejscowości Milton Keynes trzeci w tym sezonie wyścig Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Wyprzedził o sekundę swojego rodaka Klaasa Vantornouta oraz o 16 sekund Francuza Francisa Moureya.czytaj

28.11.2014 Pierwsze porządki w Astanie po aferach dopingowych

Pierwsze porządki w Astanie po aferach dopingowych 0 opinii

Drużyna B zespołu Astana została wykluczona ze wszystkich zawodów, a jej menedżera Dmitrija Seduna zwolniono - poinformował kazachski związek kolarski. W ostatnich miesiącach w tej grupie na dopingu przyłapano pięciu zawodników.czytaj

27.11.2014 TdP: jeden z etapów w 2016 r. może się odbyć w Chorwacji

TdP: jeden z etapów w 2016 r. może się odbyć w Chorwacji 0 opinii

Chorwacja jest zainteresowana współorganizacją jednego z etapów wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w 2016 roku. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w ostatnich dniach w Zagrzebiu - poinformowano w czwartek na stronie internetowej TdP.czytaj

Ruszył 80. Plebiscyt "PS" na najlepszych polskich sportowców 2014 r.

27.11.2014 Ruszył 80. Plebiscyt "PS" na najlepszych polskich sportowców 2014 r.

Ruszył 80. Plebiscyt "PS" na najlepszych polskich sportowców 2014 r. 11 opinii

Kamil Stoch, Zbigniew Bródka, Anita Włodarczyk, Agnieszka Radwańska, Mariusz Wlazły i Michał Kwiatkowski są wśród 25 kandydatów nominowanych do tytułu najlepszego sportowca Polski 2014 w 80. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP.czytaj

25.11.2014 Ekipy kolarskiej elity utworzyły grupę komercyjną

Ekipy kolarskiej elity utworzyły grupę komercyjną 0 opinii

Jedenaście grup kolarskiej elity, w tym Omega Pharma-Quick Step Michała Kwiatkowskiego oraz Tinkoff-Saxo Rafała Majki, utworzyły jedną grupę komercyjną Velon, która ma im zapewnić dodatkowe dochody. Każdy z zespołów będzie dysponować równymi udziałami.czytaj

22.11.2014 PŚ w kolarskich przełajach: dominacja Belgów w Koksijde

PŚ w kolarskich przełajach: dominacja Belgów w Koksijde 0 opinii

Reprezentanci gospodarzy zdominowali drugi w tym sezonie wyścig Pucharu Świata w kolarskich przełajach w belgijskiej miejscowości Koksijde. Triumfował w wielkim stylu 19-letni Wout van Aert, odnosząc pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi w gronie elity.czytaj