Kolarstwo

WCZORAJ Mark Cavendish zwycięzcą wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne

Mark Cavendish zwycięzcą wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne 0 opinii

Brytyjczyk Mark Cavendish z ekipy Etixx-Quick Step wygrał wyścig kolarski Kuurne-Bruksela-Kuurne. Po finiszu z peletonu wyprzedził Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza) i Włocha Elię Vivianiego (Sky).czytaj

28.02.2015 Marek Leśniewski został trenerem kolarskiej kadry młodzieżowej

Marek Leśniewski został trenerem kolarskiej kadry młodzieżowej 1 opinia

Marek Leśniewski został trenerem kadry szosowej młodzieżowców (do lat 23), zastępując Tomasza Brożynę, który objął funkcję dyrektora sportowego grupy zawodowej CCC Sprandi Polkowice - poinformował w sobotę Polski Związek Kolarski.czytaj

Belgijski kolarz Greg Van Avermaet podejrzany o doping

28.02.2015 Belgijski kolarz Greg Van Avermaet podejrzany o doping

Belgijski kolarz Greg Van Avermaet podejrzany o doping 1 opinia

Belgijski kolarz Greg Van Avermaet zostanie 13 marca przesłuchany przez komisję macierzystej federacji w związku z podejrzeniami o doping. Tymczasem w sobotę stanie na starcie wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, inaugurującego sezon w Belgii.czytaj

UCI chce odebrania licencji grupie Astana

27.02.2015 UCI chce odebrania licencji grupie Astana

UCI chce odebrania licencji grupie Astana 0 opinii

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) domaga się odebrania licencji World Tour ekipie Astana, w której jeździ triumfator ubiegłorocznego Tour de France Włoch Vincenzo Nibali, z powodu licznych przypadków dopingu - poinformowała w piątek UCI.czytaj

Szurkowski o Tomaszewskim: potrafił stworzyć nastrój do rozmowy

27.02.2015 Szurkowski o Tomaszewskim: potrafił stworzyć nastrój do rozmowy

Szurkowski o Tomaszewskim: potrafił stworzyć nastrój do rozmowy 0 opinii

- Był doskonałym dziennikarzem, człowiekiem wielkiej kultury, potrafił stworzyć nastrój do rozmowy - powiedział były kolarski mistrz świata Ryszard Szurkowski o zmarłym redaktorze Bohdanie Tomaszewskim.czytaj

Dekkerowi zabrakło 270 m do pobicia rekordu w godzinnej jeździe na czas

25.02.2015 Dekkerowi zabrakło 270 m do pobicia rekordu w godzinnej jeździe na czas

Dekkerowi zabrakło 270 m do pobicia rekordu w godzinnej jeździe na czas 0 opinii

Holenderski kolarz Thomas Dekker nie pobił rekordu świata w godzinnej jeździe na czas na welodromie w Meksyku, położonym na wysokości 1800 m n.p.m. W Aguascalientes przejechał 52,221 km i do osiągnięcia Australijczyka Rohana Dennisa zabrakło mu 270 m.czytaj

Dekker celuje w rekord świata w jeździe na czas

24.02.2015 Dekker celuje w rekord świata w jeździe na czas

Dekker celuje w rekord świata w jeździe na czas 0 opinii

Holenderski kolarz szosowy Thomas Dekker zamierza na welodromie w meksykańskim mieście Aguascalientes na wysokości 1800 m n.p.m. pobić rekord świata w godzinnej jeździe na czas - 52,491 km. Należy on od 8 lutego do Australijczyka Rohana Dennisa.czytaj

24.02.2015 Zmarł Sebastian Cancio, wielokrotny mistrz Argentyny w kolarstwie

Zmarł Sebastian Cancio, wielokrotny mistrz Argentyny w kolarstwie 0 opinii

Argentyński kolarz Sebastian Cancio, dziesięciokrotny mistrz kraju w konkurencjach torowych, złoty medalista Igrzysk Panamerykańskich z 2004 roku, zmarł w Buenos Aires na skutek komplikacji zrowotnych spowodowanych udarem słonecznym i odwodnieniem organizmu.czytaj

23.02.2015 Duńska grupa kolarska wróciła z wyścigu we Francji bez rowerów

Duńska grupa kolarska wróciła z wyścigu we Francji bez rowerów 1 opinia

Duńska grupa kolarska Cult Energy musiała wycofać się z wyścigu Tour du Haut-Var w południowo-wschodniej Francji, ponieważ w nocy z soboty na niedzielę skradziono jej 27 rowerów, po 10 tys. euro za sztukę.czytaj

22.02.2015 Tour du Haut-Var: zwycięstwo Gastauera, Rebellin ósmy

Tour du Haut-Var: zwycięstwo Gastauera, Rebellin ósmy 0 opinii

Luksemburczyk Ben Gastauer (AG2R) został zwycięzcą wyścigu kolarskiego Tour du Haut-Var na południu Francji. Najlepszy z zawodników grupy CCC Sprandi Polkowice - Włoch Davide Rebellin zajął ósme miejsce, ze stratą siedmiu sekund.czytaj

22.02.2015 Volta ao Algarve: triumf Thomasa, Kwiatkowski drugi

Volta ao Algarve: triumf Thomasa, Kwiatkowski drugi 0 opinii

Mistrz świata Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce w wyścigu kolarskim Dookoła Algarve. Zwyciężył Brytyjczyk Geraint Thomas. Ostatni, piąty etap wygrał w kurorcie Vilamoura, po finiszu z peletonu, Niemiec Andre Greipel.czytaj

22.02.2015 MŚ w kolarstwie torowym: Edmondson wygrała omnium, Wojtyra 19.

MŚ w kolarstwie torowym: Edmondson wygrała omnium, Wojtyra 19. 0 opinii

Australijka Annette Edmondson zwyciężyła w wieloboju (omnium) mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem. Małgorzata Wojtyra, która jako jedyna z polskiej ekipy startowała w niedzielę, zajęła przedostatnie, 19. miejsce.czytaj

22.02.2015 Dookoła Andaluzji: triumf Froome'a, ostatni etap dla Lobato

Dookoła Andaluzji: triumf Froome'a, ostatni etap dla Lobato 0 opinii

Brytyjczyk Chris Froome (Sky) został triumfatorem wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji. Ostatni, piąty etap wygrał po finiszu z peletonu Hiszpan Juan Jose Lobato (Movistar), a czwarty linię mety minął Słoweniec Grega Bole z ekipy CCC Sprandi Polkowice.czytaj

22.02.2015 Tour of Oman: Valls zwycięzcą wyścigu, Majka czwarty

Tour of Oman: Valls zwycięzcą wyścigu, Majka czwarty 0 opinii

Hiszpan Rafael Valls (Lampre-Merida), który zajał 29. miejsce na ostatnim etapie, wygrał kolarski wyścig Dookoła Omanu. Rafał Majka (Saxo Tinkoff), który w niedzielę był 52., w klasyfikacji generalnej uplasował się na czwartej pozycji.czytaj

21.02.2015 MŚ w kolarstwie torowym: Gaviria wygrał omnium, słabe starty Polaków

MŚ w kolarstwie torowym: Gaviria wygrał omnium, słabe starty Polaków 0 opinii

Kolumbijczyk Fernando Gaviria został najwszechstronniejszym kolarzem torowym mistrzostw świata w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem. W rywalizacji omnium wyprzedził Australijczyka Glenna O'Shea i Włocha Elię Vivianiego. Polacy w sobotę nie odnieśli sukcesów.czytaj

21.02.2015 MŚ w kolarstwie torowym: odległa lokata Pawłowskiej w scratchu

MŚ w kolarstwie torowym: odległa lokata Pawłowskiej w scratchu 0 opinii

Katarzyna Pawłowska zajęła dopiero 17. miejsce w wyścigu scratch mistrzostw świata w kolarstwie torowym w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines. Zwyciężyła po finiszu z grupy Holenderka Kirsten Wild.czytaj

21.02.2015 Tour du Haut-Var: Gastauer liderem wyścigu

Tour du Haut-Var: Gastauer liderem wyścigu 0 opinii

Luksemburczyk Ben Gastauer (AG2R) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour du Haut-Var na południu Francji. Wyprzedził o 7 sekund niewielki peleton, w którym przyjechali dwaj kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice - Włoch Davide Rebellin oraz Marek Rutkiewicz.czytaj

Volta ao Algarve: Kwiatkowski drugi na Alto do Malhao

21.02.2015 Volta ao Algarve: Kwiatkowski drugi na Alto do Malhao

Volta ao Algarve: Kwiatkowski drugi na Alto do Malhao 3 opinie

Mistrz świata Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce na czwartym, królewskim etapie wyścigu kolarskiego Volta ao Algarve z metą na szczycie Alto do Malhao. W klasyfikacji generalnej Polak awansował na drugą pozycję. Liderem pozostał Brytyjczyk Geraint Thomas.czytaj

21.02.2015 Dookoła Andaluzji: Froome nowym liderem, Szmyd czwarty na etapie

Dookoła Andaluzji: Froome nowym liderem, Szmyd czwarty na etapie 1 opinia

Brytyjczyk Chris Froome (Sky) wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji i odebrał koszulkę lidera Hiszpanowi Alberto Contadorowi (Tinkoff-Saxo). Wysokie, czwarte miejsce zajął Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice).czytaj

21.02.2015 Tour of Oman: z powodu wiatru i upału odwołano sobotni etap

Tour of Oman: z powodu wiatru i upału odwołano sobotni etap 0 opinii

Z powodu wysokich temperatur przekraczających 40 stopni i silnego wiatru organizatorzy po konsultacji z kolarzami postanowili odwołać piąty, przedostatni etap wyścigu Dookoła Omanu. Wśród startujących jest Rafał Majka (Saxo Tinkoff).czytaj