Kolarstwo

Tour de France: Tony Martin wygrał etap i został liderem

18:27 Tour de France: Tony Martin wygrał etap i został liderem

Tour de France: Tony Martin wygrał etap i został liderem 0 opinii

Niemiec Tony Martin wygrał w Cambrai czwarty etap i został liderem wyścigu Tour de France. Kolarz ekipy Etixx-Quick Step zaatakował trzy kilometry przed metą i niewielką przewagę utrzymał aż do "kreski".czytaj

TdF: idealna współpraca Kwiatkowskiego z Niemcem

12:20 TdF: idealna współpraca Kwiatkowskiego z Niemcem

TdF: idealna współpraca Kwiatkowskiego z Niemcem 1 opinia

Michał Kwiatkowski daleki jest od szczytowej formy podczas tegorocznego Tour de France. Ale to nie oznacza, że jest nieprzydatny dla teamu Etixx-Quick Step. Polski kolarz podczas trzeciego etapu pracował na rzecz swojego kolegi Tony'ego Martina.czytaj

Karambol podczas trzeciego etapu TdF

07:53 Karambol podczas trzeciego etapu TdF

Karambol podczas trzeciego etapu TdF 8 opinii

Na trasie 3. etapu Tour de France doszło do karambolu. Na około 60 kilometrów jeden z kolarzy w peletonie wywrócił się. Zawodnicy, nie chcąc go przejechać, skręcili poza drogę i zaczęli wpadać na siebie z impetem przy prędkości około 40 kilometrów na godzinę. Poszkodowanych zostało…czytaj

WCZORAJ Tour de France: Rodriguez wygrał trzeci etap, Froome liderem

Tour de France: Rodriguez wygrał trzeci etap, Froome liderem 0 opinii

Hiszpan Joaquin Rodriguez (Katiusza) wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour de France, 159,5 km z Antwerpii do Huy. Drugi był Brytyjczyk Chris Froome (Team Sky), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Michał Kwiatkowski zajął 49. pozycję.czytaj

WCZORAJ Tour de France: rywalizacja na trzecim etapie wstrzymana

Tour de France: rywalizacja na trzecim etapie wstrzymana 0 opinii

Sędziowie zdecydowali o tymczasowym wstrzymaniu rywalizacji na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Tour de France. Powodem takiego werdyktu była duża kraksa, do której doszło ok. 60 km przed metą. Zawody wznowiono po kilkuminutowej przerwie.czytaj

05.07.2015 GP Polski w kolarstwie torowym: Dawkins najszybszy w Pruszkowie

GP Polski w kolarstwie torowym: Dawkins najszybszy w Pruszkowie 0 opinii

Nowozelandczyk Edward Dawkins triumfował w sprincie w rozegranych na torze kolarskim w Pruszkowie zawodach o Grand Prix Polski.czytaj

PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska szósta w Lenzerheide

05.07.2015 PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska szósta w Lenzerheide

PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska szósta w Lenzerheide 0 opinii

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła szóste miejsce w trzecich zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w szwajcarskim Lenzerheide. Wygrała utytułowana Norweżka Gunn-Rita Dahle-Flesjaa.czytaj

Tour de France: Rohan Dennis wygrał pierwszy etap

04.07.2015 Tour de France: Rohan Dennis wygrał pierwszy etap

Tour de France: Rohan Dennis wygrał pierwszy etap 0 opinii

Rohan Dennis z grupy BMC wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour de France - jazdę indywidualną na czas ulicami Utrechtu. Australijczyk 13,8 km pokonał w 14.56 min, czyli ze średnią prędkością 55,446 km/h, co jest rekordem "Wielkiej Pętli".czytaj

04.07.2015 Wyścig Solidarności: triumf Johima Ariesena

Wyścig Solidarności: triumf Johima Ariesena 0 opinii

Holender Johim Ariesen wygrał w Łodzi ostatni, piąty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i triumfował w całej imprezie. W klasyfikacji generalnej o 15 s wyprzedził Pawła Franczaka (ActiveJet).czytaj

Tour de France: zamieszanie wokół Larsa Booma

04.07.2015 Tour de France: zamieszanie wokół Larsa Booma

Tour de France: zamieszanie wokół Larsa Booma 0 opinii

Holenderski kolarz Lars Boom wystartuje w sobotę w Utrechcie w Tour de France, mimo że przeprowadzone tuż przed wyścigiem badania wykazały u niego zbyt niski poziom kortyzolu.czytaj

Froome przed TdF: powracam, by się zemścić

04.07.2015 Froome przed TdF: powracam, by się zemścić

Froome przed TdF: powracam, by się zemścić 0 opinii

Już w sobotę (04.07) w Utrechcie rozpocznie się 102. edycja Tour de France. Do grona faworytów zaliczany jest zwycięzca Wielkiej Pętli z 2013 roku Chris Froome. - Tour jest dla mnie wszystkim. Jest w nim coś wyjątkowego. Zamieszanie, pasja, kibice, zainteresowanie mediów - wszystko to jest…czytaj

Majka i Kwiatkowski faworytami TdF? "Nie liczę na czołowe miejsca"

04.07.2015 Majka i Kwiatkowski faworytami TdF? "Nie liczę na czołowe miejsca"

Majka i Kwiatkowski faworytami TdF? "Nie liczę na czołowe miejsca" 0 opinii

W sobotę w holenderskim Utrechcie rozpocznie się 102. edycja prestiżowego kolarskiego wyścigu Tour de France. Pojadą w nim między innymi Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Tomasz Jaroński, komentator kolarstwa, przyznał, że Polacy raczej nie mają szans na sukces w klasyfikacji generalnej.…czytaj

04.07.2015 Szurkowski: nie dano mi szansy startu w TdF

Szurkowski: nie dano mi szansy startu w TdF 0 opinii

Ryszardowi Szurkowskiemu, legendzie polskiego kolarstwa, nie dane było wystartować w Tour de France. "Nie miałem tej możliwości, ale ściganie się wśród amatorów dało mi wiele satysfakcji. Obce mi były kompleksy, dałbym radę rywalizować z profi" - powiedział PAP.czytaj

03.07.2015 Wyścig Solidarności: kolejne zwycięstwo Ariesena

Wyścig Solidarności: kolejne zwycięstwo Ariesena 0 opinii

Holender Johim Ariesen wygrał w Kielcach czwarty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Zawodnik ekipy Metec był najszybszy również na dwóch pierwszych odcinkach.czytaj

03.07.2015 Chris Froome: jestem na dobrej fali

Chris Froome: jestem na dobrej fali 0 opinii

Zwycięzca Tour de France w 2013 roku Brytyjczyk Chris Froome podchodzi z optymizmem do rozpoczynającej się w sobotę tegorocznej "Wielkiej Pętli". - Jestem na dobrej fali - powiedział kolarz ekipy Sky na piątkowej konferencji prasowej.czytaj

TdF: ekspert o szansach Majki i Kwiatkowskiego

03.07.2015 TdF: ekspert o szansach Majki i Kwiatkowskiego

TdF: ekspert o szansach Majki i Kwiatkowskiego 4 opinie

Gołaś: będę osłaniać Kwiatkowskiego

03.07.2015 Gołaś: będę osłaniać Kwiatkowskiego

Gołaś: będę osłaniać Kwiatkowskiego 0 opinii

Jednym z głównych zadań Michała Gołasia w Tour de France będzie osłanianie Michała Kwiatkowskiego, mistrza świata i kolegi z belgijskiej ekipy Etixx-Quick Step. Największy wyścig kolarski rozpocznie się w sobotę w holenderskim Utrechcie.czytaj

02.07.2015 TdF: holenderska policja zrezygnowała z planu przerwania wyścigu

TdF: holenderska policja zrezygnowała z planu przerwania wyścigu 0 opinii

Walczący o lepsze warunki pracy holenderscy policjanci zrezygnowali z planów przerwania kolarskiego wyścigu Tour de France. Funkcjonariusze domagają się m.in. podwyżek. Ich wynagrodzenia nie wzrosły od czterech lat.czytaj

02.07.2015 TdF: kolarze zaprezentowali się publiczności w Utrechcie

TdF: kolarze zaprezentowali się publiczności w Utrechcie 0 opinii

Tysiące kibiców obejrzało w czwartek wieczorem w Utrechcie prezentację ekip przed rozpoczynającym się w sobotę wyścigiem Tour de France. Na scenę w otoczonym kanałami wodnymi parku Lepelenburg kolarze... podpływali małymi łodziami.czytaj

02.07.2015 Wyścig Solidarności: Kankovsky wygrał w Jaworznie

Wyścig Solidarności: Kankovsky wygrał w Jaworznie 0 opinii

Czech Alois Kankovsky z ekipy Whirpool-Author wygrał w Jaworznie trzeci etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Żółtą koszulkę lidera zachował Holender Johim Ariesen (Metec), który linię mety minął na ósmej pozycji.czytaj