Cunego chwali Przemysława Niemca

WP | dodane 2013-06-27 (11:05) 4 lata 4 miesiące 26 dni 12 godzin i 18 minut temu
 
- Moim zdaniem Przemysław Niemiec jest jednym z najlepszych "górali" na świecie - chwali swojego kolegę z zespołu triumfator Giro d'Italia z 2004 roku i obecny lider grupy Lampre-Merida Damiano Cunego. Włoch nie uważa jednak, by on i Polak walczyli o miejsca w czołowej "3" klasyfikacji generalnej w zbliżającym się Tour de France.

Już w sobotę rozpocznie się najsłynniejszy wyścig kolarski świata Tour de France. Będzie to setna edycja tej imprezy. W tegorocznym TdF wystartuje trzech Polaków - Maciej Bodnar (Cannondale), Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) oraz Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Liderem tej ostatniej piłki ma być Damiano Cunego, szósty w Wielkiej Pętli w 2011 roku, ale silną pozycję będzie mieć Niemiec, który w maju odniósł życiowy sukces, kończąc Giro d'Italia również na szóstej pozycji.

Cunego, triumfator Giro d'Italia z 2004 roku udzielił wywiadu serwisowi "laola1.at", w którym bardzo pochwalił Przemysława Niemca.

- Myślę, że choć obaj nie będziemy w stanie walczyć o miejsce na podium w generalnej klasyfikacji, to na pewno zagrozimy najlepszym na poszczególnych etapach. Podczas ostatniego Giro Przemysław potwierdził, że jest jednym z najlepszych "górali" na świecie - mówi Cunego.

- Jeśli odpowiednio "naładuje baterie", to będzie odgrywał w tym wyścigu ważną rolę. Obaj będziemy walczyć dla zespołu - zakończył Włoch. Trzecim z kolarzy, na których szczególnie liczy dyrektor sportowy grupy Lampre-Merida Giuseppe Saronni, jest zwycięzca wyścigu Dookoła Bawarii Adriano Malori.

WP.PL

Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 3 60%
nie 2 40%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!