Wyścig Pokoju po raz drugi w historii odwołany

PAP | dodane 2006-12-20 (15:25) 10 lat 9 miesięcy 29 dni 4 godziny i 54 minuty temu
 
Rozgrywany tradycyjnie w maju kolarski Wyścig Pokoju w przyszłym roku z powodu kłopotów finansowych organizatorów nie odbędzie - zdecydowało kierownictwo imprezy.

Wyścig Pokoju przeżywał w ostatnich latach kryzys, a w 2005 roku w ogóle nie doszedł do skutku. W tym roku wrócił do kalendarza, a kolarze po raz pierwszy w jego historii ścigali się w Austrii, a następnie wjechali do Czech i Niemiec, omijając Polskę.

W 2007 roku ponownie zniknie z kolarskiego kalendarza, a powodem odwołania imprezy są kłopoty finansowe. Do zamknięcia budżetu organizatorom zabrakło 250 tys. euro, choć jeszcze dwa miesiące temu ogłosili, że wyścig odbędzie się na trasie ze Znojma do Magdeburga w dniach 19-27 maja. Sytuacja zmieniła się, gdyż wbrew wcześniejszym deklaracjom wycofał się główny sponsor imprezy - producent samochodów Skoda.

Dyrektor imprezy Herbert Notter wyraził jednak nadzieję, że "nie jest to koniec imprezy, która w przeszłości cieszyła się olbrzymią popularnością w krajach Bloku Wschodniego". Szwajcar poinformował w środę, że wkrótce rozpocznie pozyskiwanie środków, które pozwolą zorganizować wyścig w 2008 roku.

Po raz pierwszy na trasie Wyścigu Pokoju kolarze rywalizowali w 1948 roku. Do tej pory odbyło się 58 edycji. Rekordzistą pod względem liczby zwycięstw jest Steffen Wesemann. Niemiec, który obecnie startuje z licencją szwajcarską, wygrał WP pięć razy. Po cztery razy triumfowali Ryszard Szurkowski i Niemiec Uwe Ampler.

Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!