Wioślarstwo

WCZORAJ W Poznaniu wioślarze będą rywalizować o nominacje do kadry

W Poznaniu wioślarze będą rywalizować o nominacje do kadry 0 opinii

Blisko 400 wioślarzy w najbliższy weekend na poznańskim Torze Regatowym Malta rozpocznie walkę o nominacje do kadry i prawo startu na najważniejszych imprezach w tym roku. Do zawodów zgłosili się niemal wszyscy najlepsi polscy zawodnicy.czytaj

12.04.2014 Pierwsze w sezonie regaty wioślarzy na Kanale Żerańskim

Pierwsze w sezonie regaty wioślarzy na Kanale Żerańskim 0 opinii

Kadrowicze przygotowujący się do mistrzostw świata dominowali w pierwszych w sezonie kontrolnych regatach długodystansowych wioślarzy na Kanale Żerańskim w Warszawie.czytaj

06.04.2014 Oxford pokonał Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat

Oxford pokonał Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat 0 opinii

Ósemka Uniwersytetu Oxford pokonała załogę Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat wioślarskich na Tamizie w Londynie. To była jej 78. wygrana, rywale mają w dorobku 81 triumfów. Zmagania w 1877 roku uznano za nierozstrzygnięte.czytaj

30.03.2014 PŚ w wioślarstwie: trzecie miejsce polskiej czwórki w Sydney

PŚ w wioślarstwie: trzecie miejsce polskiej czwórki w Sydney 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska zajęły trzecie miejsce w finale wyścigu czwórek podwójnych w zawodach wioślarskiego Pucharu Świata. Na torze olimpijskim w Sydney wygrała osada gospodarzy.czytaj

28.03.2014 PŚ w wioślarstwie: Polki trzecie w walce o miejsce na starcie finału

PŚ w wioślarstwie: Polki trzecie w walce o miejsce na starcie finału 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska zajęły trzecie miejsce w wyścigu czwórek podwójnych o pozycje na torze olimpijskim w Sydney w niedzielnym finale wioślarskich regat Pucharu Świata.czytaj

04.03.2014 Wioślarki szykują się na podbój Australii

Wioślarki szykują się na podbój Australii 0 opinii

Blisko 390 kilometrów przepłynęły wioślarki podczas zakończonego niedawno zgrupowania w Portugalii. Kadrowiczki obecnie szykują się do pierwszego startu w sezonie - zawodów Pucharu Świata w Sydney. Polskę będą reprezentować tylko cztery zawodniczki.czytaj

01.02.2014 MP w ergowiosłach: złoto dla Bartosza Zabłockiego

MP w ergowiosłach: złoto dla Bartosza Zabłockiego 0 opinii

Rekordowe 460 osób walczyło we Wrocławiu o medale mistrzostw Polski w ergowiosłach. Złoty medal w wadze ciężkiej zdobył Bartosz Zabłocki. Podczas zawodów oficjalnie karierę zakończył Paweł Rańda, medalista z igrzysk w Pekinie.czytaj

31.01.2014 Hipoksyjny eksperyment wioślarzy w Zakopanem

Hipoksyjny eksperyment wioślarzy w Zakopanem 0 opinii

Wioślarska ósemka ze sternikiem oraz czterech z ośmiu ubiegłorocznych brązowych medalistów młodzieżowych mistrzostw świata, w ramach eksperymentu skorzystała z pokoi hipobarycznych w OPO COS w Zakopanem. Zawodnicy mieszkali w nich przez trzy tygodnie.czytaj

27.01.2014 Francuski wioślarz przepłynął Ocean Indyjski

Francuski wioślarz przepłynął Ocean Indyjski 0 opinii

Francuski wioślarz Emmanuel Coindre jako pierwszy przepłynął Ocean Indyjski, pokonując trasę z zachodniego wybrzeża Australii na leżącą na wschód od Madagaskaru wyspę Reunion w czasie 56 dni 7 godzin i 29 minut.czytaj

07.12.2013 Wioślarze Lotto-Bydgostii zdobywają medale od 85 lat

Wioślarze Lotto-Bydgostii zdobywają medale od 85 lat 0 opinii

Takich klubów jak RTW Lotto-Bydgostia Bydgoszcz w historii polskiego sportu jest niewiele. Jego wioślarze od 85 lat zdobywają medale na wszystkich akwenach świata. Od 1993 roku w drużynowych mistrzostwach Polski są niepokonani.czytaj

17.11.2013 Marcin Witkowski wybrany najlepszym wioślarskim trenerem

Marcin Witkowski wybrany najlepszym wioślarskim trenerem 0 opinii

Marcin Witkowski, opiekun kadry wioślarek, został po raz drugi z rzędu wybrany najlepszym szkoleniowcem roku Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Wyróżnienie otrzymał również trener współpracujący z kadrą juniorów Jarosław Szymczyk.czytaj

03.11.2013 "Złote wiosła" dla Sylwii Lewandowskiej i Tomasza Zagórskiego

"Złote wiosła" dla Sylwii Lewandowskiej i Tomasza Zagórskiego 0 opinii

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich podsumował tegoroczną rywalizację w rankingu "Złote wiosła". Pierwsze miejsca zajęli Sylwia Lewandowska (WTW Warszawa) i Tomasz Zagórski (AZS Szczecin).czytaj

26.10.2013 Jeliński: na emeryturę jeszcze się nie wybieram

Jeliński: na emeryturę jeszcze się nie wybieram 0 opinii

Mistrz olimpijski z Pekinu Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w minionym roku nie trenował z kadrą, nie startował też w ważnych imprezach wioślarskich. Były członek "złotej" osady zapewnił jednak, że na emeryturę jeszcze się nie wybiera.czytaj

20.10.2013 Najlepsi polscy wioślarze rywalizowali na poznańskiej Malcie

Najlepsi polscy wioślarze rywalizowali na poznańskiej Malcie 0 opinii

Najlepsi polscy wioślarze w miniony weekend rywalizowali w Centralnych Kontrolnych Regatach Jesiennych na poznańskim Torze Regatowym Malta. Dwukrotnie w finałach jedynek wygrywali Mateusz Biskup (Unia Tczew) oraz Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia).czytaj

07.10.2013 Wioślarze z Bydgoszczy od 21 lat z rzędu niepokonani

Wioślarze z Bydgoszczy od 21 lat z rzędu niepokonani 0 opinii

Wioślarze Lotto-Bydgostii, zwyciężając w ostatnich mistrzostwach Polski w Warszawie, zapewnili sobie dwudziesty pierwszy z rzędu drużynowy tytuł. Podczas poniedziałkowej konferencji podsumowano bieżący rok oraz dotychczasowe sukcesy klubu.czytaj

05.10.2013 Wioślarze Lotto-Bydgostia po raz 25. mistrzami Polski

Wioślarze Lotto-Bydgostia po raz 25. mistrzami Polski 0 opinii

Wioślarze Lotto-Bydgostia po raz 21. z rzędu, a 25. w historii zostali drużynowym mistrzem Polski. W ostatnich regatach zaliczanych do klasyfikacji PZTW - długodystansowych mistrzostwach kraju na Kanale Żerańskim w Warszawie - zdobyli 15 medali.czytaj

05.10.2013 Długodystansowe MP w wioślarstwie: Litwini najszybsi w jedynkach

Długodystansowe MP w wioślarstwie: Litwini najszybsi w jedynkach 0 opinii

Litwinka Donata Vistaraite i jej rodak, finalista wioślarskich mistrzostw świata Mindaugas Griskonis (oboje Lotto Bydgostia) zdobyli w jedynkach złote medale długodystansowych mistrzostw Polski (8 km), które odbyły się na Kanale Żerańskim w Warszawie.czytaj

14.09.2013 Korol i Kusznierewicz w Smoczych Łodziach

Korol i Kusznierewicz w Smoczych Łodziach 0 opinii

W niedzielę podczas imprezy Energa Gdański Weekend Mistrzów wioślarz Adam Korol i żeglarz Mateusz Kusznierewicz nie tylko będą rywalizować w swoich koronnych konkurencjach. Mistrzowie olimpijscy razem z przyjaciółmi ścigać się będą także na Smoczych Łodziach.czytaj

08.09.2013 Akademickie ME: jedenaście medali Polaków

Akademickie ME: jedenaście medali Polaków 0 opinii

Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy wygrała klasyfikację uczelnianą Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie, które od piątku odbywały się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. W klasyfikacji narodowej Polacy zajęli drugie miejsce, ustępując tylko Niemcom.czytaj

05.09.2013 Akademickie ME: w Poznaniu ponad 400 wioślarzy z 61 uczelni

Akademickie ME: w Poznaniu ponad 400 wioślarzy z 61 uczelni 0 opinii

Ponad 400 wioślarzy z 61 uczelni z 14 krajów rywalizować będzie do niedzieli w akademickich mistrzostwach Europy na Malcie w Poznaniu, a wśród nich brązowa medalistka niedawnych mistrzostw świata w Korei Południowej Magdalena Fularczyk-Kozłowska.czytaj