Wioślarstwo

27.07.2014 MMŚ w wioślarstwie: dwa medale Polaków we Włoszech

MMŚ w wioślarstwie: dwa medale Polaków we Włoszech 0 opinii

Dwa medale młodzieżowych mistrzostw świata zdobyli we włoskim Varese polscy wioślarze. Srebrne wywalczyli Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) w skiffie i czwórka podwójna kobiet.czytaj

13.07.2014 PŚ w wioślarstwie: dwójka podwójna kobiet trzecia w Lucernie

PŚ w wioślarstwie: dwójka podwójna kobiet trzecia w Lucernie 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (Lotto Bydgostia) uplasowały się z czasem 7.00,760 na trzeciej pozycji w finale rywalizacji dwójek podwójnych zawodów wioślarskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej Lucernie.czytaj

12.07.2014 PŚ w wioślarstwie: pięć polskich osad w finale zawodów w Lucernie

PŚ w wioślarstwie: pięć polskich osad w finale zawodów w Lucernie 0 opinii

Pięć polskich osad wystąpi w niedzielnym finale zawodów wioślarskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej Lucernie. W sobotę awans wywalczyły dwójka podwójna i dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet oraz czwórka podwójna mężczyzn.czytaj

11.07.2014 PŚ w wioślarstwie: dwie polskie osady awansowały do finału

PŚ w wioślarstwie: dwie polskie osady awansowały do finału 0 opinii

Dwie polskie osady - czwórka podwójna kobiet oraz ósemka mężczyzn awansowały do sobotniego finału zawodów wioślarskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej Lucernie. W półfinale z szansami na awans popłynie dwójka podwójna kobiet.czytaj

22.06.2014 PŚ: Polki trzecie w dwójce podwójnej w Aiquebelette

PŚ: Polki trzecie w dwójce podwójnej w Aiquebelette 0 opinii

Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (Lotto Bydgostia Bydgoszcz) zajęły we francuskiej miejscowości Aiquebelette trzecie miejsce w dwójce podwójnej zawodów wioślarskiego Pucharu Świata. Wygrały Australijki przed Amerykankami.czytaj

08.06.2014 Synoracki i Zieliński na podium

Synoracki i Zieliński na podium 1 opinia

Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK) zdobył w Myśliborzu złoty medal motorowodnych mistrzostw Europy w klasie O-175, a Marcin Zieliński (SKM LOK Szczecin) - srebrny. Na szóstej pozycji uplasował się Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka).czytaj

08.06.2014 MP w wioślarstwie: 11 złotych medali Lotto Bydgostii

MP w wioślarstwie: 11 złotych medali Lotto Bydgostii 0 opinii

Wioślarze Lotto Bydgostii zdominowali 90. mistrzostwa Polski, które w niedzielę zakończyły się w Poznaniu. Bydgoszczanie zdobyli 11 złotych medali. Dwukrotnie na najwyższym podium stanęły m. in. mistrzynie Europy Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.czytaj

01.06.2014 ME w wioślarstwie: złoty i brązowy medal Polek w Belgradzie

ME w wioślarstwie: złoty i brązowy medal Polek w Belgradzie 0 opinii

Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska (Lotto Bydgostia Bydgoszcz) zdobyły w Belgradzie złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w dwójce podwójnej.czytaj

23.05.2014 Wysokie premie dla bydgoskich wioślarzy za olimpijskie medale w Rio

Wysokie premie dla bydgoskich wioślarzy za olimpijskie medale w Rio 0 opinii

Prezes RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz zdradził w piątek kwoty premii, jakie otrzymają wioślarze klubu za zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Mogą one wynosić nawet 400 tys. złotych.czytaj

02.05.2014 Michalska-Płotkowiak: dopiero teraz doceniłam swoją pracę

Michalska-Płotkowiak: dopiero teraz doceniłam swoją pracę 0 opinii

Brązowa medalistka igrzysk w Londynie wioślarka Julia Michalska-Płotkowiak po urlopie macierzyńskim trenuje coraz mocniej i wraca do dawnej formy. Jak przyznała, długa przerwa w startach pozwoliła jej inaczej spojrzeć na całą swoją karierę.czytaj

27.04.2014 Magdalena Fularczyk: wolę wiosłować w osadzie aniżeli w jedynce

Magdalena Fularczyk: wolę wiosłować w osadzie aniżeli w jedynce 0 opinii

Blisko 400 wioślarzy rywalizowało na poznańskim torze Malta w Centralnych Regatach Kwalifikacyjnych Otwarcia Sezonu. Brązowa medalistka olimpijska Magdalena Fularczyk po zwycięstwie w dwóch konkurencjach przyznała, że woli startować w osadzie aniżeli w jedynce.czytaj

24.04.2014 W Poznaniu wioślarze będą rywalizować o nominacje do kadry

W Poznaniu wioślarze będą rywalizować o nominacje do kadry 0 opinii

Blisko 400 wioślarzy w najbliższy weekend na poznańskim Torze Regatowym Malta rozpocznie walkę o nominacje do kadry i prawo startu na najważniejszych imprezach w tym roku. Do zawodów zgłosili się niemal wszyscy najlepsi polscy zawodnicy.czytaj

12.04.2014 Pierwsze w sezonie regaty wioślarzy na Kanale Żerańskim

Pierwsze w sezonie regaty wioślarzy na Kanale Żerańskim 0 opinii

Kadrowicze przygotowujący się do mistrzostw świata dominowali w pierwszych w sezonie kontrolnych regatach długodystansowych wioślarzy na Kanale Żerańskim w Warszawie.czytaj

06.04.2014 Oxford pokonał Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat

Oxford pokonał Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat 0 opinii

Ósemka Uniwersytetu Oxford pokonała załogę Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat wioślarskich na Tamizie w Londynie. To była jej 78. wygrana, rywale mają w dorobku 81 triumfów. Zmagania w 1877 roku uznano za nierozstrzygnięte.czytaj

30.03.2014 PŚ w wioślarstwie: trzecie miejsce polskiej czwórki w Sydney

PŚ w wioślarstwie: trzecie miejsce polskiej czwórki w Sydney 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska zajęły trzecie miejsce w finale wyścigu czwórek podwójnych w zawodach wioślarskiego Pucharu Świata. Na torze olimpijskim w Sydney wygrała osada gospodarzy.czytaj

28.03.2014 PŚ w wioślarstwie: Polki trzecie w walce o miejsce na starcie finału

PŚ w wioślarstwie: Polki trzecie w walce o miejsce na starcie finału 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska i Sylwia Lewandowska zajęły trzecie miejsce w wyścigu czwórek podwójnych o pozycje na torze olimpijskim w Sydney w niedzielnym finale wioślarskich regat Pucharu Świata.czytaj

04.03.2014 Wioślarki szykują się na podbój Australii

Wioślarki szykują się na podbój Australii 0 opinii

Blisko 390 kilometrów przepłynęły wioślarki podczas zakończonego niedawno zgrupowania w Portugalii. Kadrowiczki obecnie szykują się do pierwszego startu w sezonie - zawodów Pucharu Świata w Sydney. Polskę będą reprezentować tylko cztery zawodniczki.czytaj

01.02.2014 MP w ergowiosłach: złoto dla Bartosza Zabłockiego

MP w ergowiosłach: złoto dla Bartosza Zabłockiego 0 opinii

Rekordowe 460 osób walczyło we Wrocławiu o medale mistrzostw Polski w ergowiosłach. Złoty medal w wadze ciężkiej zdobył Bartosz Zabłocki. Podczas zawodów oficjalnie karierę zakończył Paweł Rańda, medalista z igrzysk w Pekinie.czytaj

31.01.2014 Hipoksyjny eksperyment wioślarzy w Zakopanem

Hipoksyjny eksperyment wioślarzy w Zakopanem 0 opinii

Wioślarska ósemka ze sternikiem oraz czterech z ośmiu ubiegłorocznych brązowych medalistów młodzieżowych mistrzostw świata, w ramach eksperymentu skorzystała z pokoi hipobarycznych w OPO COS w Zakopanem. Zawodnicy mieszkali w nich przez trzy tygodnie.czytaj

27.01.2014 Francuski wioślarz przepłynął Ocean Indyjski

Francuski wioślarz przepłynął Ocean Indyjski 0 opinii

Francuski wioślarz Emmanuel Coindre jako pierwszy przepłynął Ocean Indyjski, pokonując trasę z zachodniego wybrzeża Australii na leżącą na wschód od Madagaskaru wyspę Reunion w czasie 56 dni 7 godzin i 29 minut.czytaj