Wioślarstwo

20.01.2015 Jankowski: wioślarska ósemka musi być na nowo zbudowana

Jankowski: wioślarska ósemka musi być na nowo zbudowana 0 opinii

Dla wioślarskiej ósemki, brązowych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata, najważniejszym celem sezonu będzie zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Trener kadry Wojciech Jankowski zaznaczył, że najpierw trzeba tę osadę od nowa zbudować.czytaj

01.01.2015 Noworoczny trening wioślarzy w Bydgoszczy

Noworoczny trening wioślarzy w Bydgoszczy 0 opinii

Wioślarze RTW Lotto-Bydgostii Bydgoszcz spotkali się w czwartek na klubowej przystani, by uczestniczyć w tradycyjnym noworocznym treningu na wodzie. Nie zabrakło także symbolicznego toastu i życzeń na Nowy Rok.czytaj

29.11.2014 Witkowski po raz piąty wybrany najlepszym wioślarskim trenerem

Witkowski po raz piąty wybrany najlepszym wioślarskim trenerem 0 opinii

Marcin Witkowski, opiekun kadry wioślarek, został po raz piąty wybrany najlepszym szkoleniowcem roku Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Wyróżnienie otrzymali także trenerzy męskiej ósemki Wojciech Jankowski i Jerzy Broniec.czytaj

Michalska-Płotkowiak: myślałam nawet, żeby zakończyć karierę

28.10.2014 Michalska-Płotkowiak: myślałam nawet, żeby zakończyć karierę

Michalska-Płotkowiak: myślałam nawet, żeby zakończyć karierę 0 opinii

Brązowa medalistka igrzysk w Londynie wioślarka Julia Michalska-Płotkowiak powoli wraca do wielkiego ścigania, choć rozważała nawet zakończenie kariery. W przyszłym roku na mistrzostwach świata chce powalczyć o kwalifikację olimpijską w konkurencji jedynek.czytaj

26.10.2014 Regaty wioślarskie w Poznaniu: trzy zwycięstwa Michalskiej-Płotkowiak

Regaty wioślarskie w Poznaniu: trzy zwycięstwa Michalskiej-Płotkowiak 0 opinii

Trzy zwycięstwa w konkurencji jedynek zanotowała wracająca po urlopie macierzyńskim wioślarka Julia Michalska-Płotkowiak w centralnych kontrolnych regatach jesiennych rozegranych w Poznaniu. Na Torze Regatowym Malta rywalizowali najlepsi polscy zawodnicy.czytaj

27.09.2014 Wielka Wioślarska o Puchar Brdy: Cambridge pokonał Oxford

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy: Cambridge pokonał Oxford 0 opinii

Już po raz 23. w Bydgoszczy odbyła się Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W tradycyjnym wyścigu ósemek uniwersytetów Oxford i Cambridge tym razem zwyciężyła ta druga, przerywając passę czterech zwycięstw z rzędu reprezentacji Oxfordu.czytaj

31.08.2014 Wioślarskie MŚ: wyniki niedzielnych finałów

Wioślarskie MŚ: wyniki niedzielnych finałów 0 opinii

Medaliści niedzielnych finałów 44. wioślarskich mistrzostw świata w Amsterdamie - konkurencje olimpijskie:czytaj

31.08.2014 Wioślarskie MŚ: srebrny medal Fularczyk-Kozłowskiej i Madaj

Wioślarskie MŚ: srebrny medal Fularczyk-Kozłowskiej i Madaj 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (LOTTO Bydgostia) zdobyły w Amsterdamie srebrny medal 44. wioślarskich mistrzostw świata w dwójce podwójnej. Zwyciężyły Nowozelandki, a na trzeciej pozycji finiszowały Australijki.czytaj

30.08.2014 Wioślarskie MŚ: dwa drugie miejsca polskich osad w finałach B

Wioślarskie MŚ: dwa drugie miejsca polskich osad w finałach B 0 opinii

Dwa drugie miejsca w sobotnich finałach B (generalnie ósme) 44. wioślarskich mistrzostw świata w Amsterdamie zajęły polskie osady kobiece - dwójka podwójna wagi lekkiej oraz czwórka podwójna.czytaj

29.08.2014 Wioślarskie MŚ: dwie polskie osady powalczą o medale

Wioślarskie MŚ: dwie polskie osady powalczą o medale 0 opinii

Z sześciu polskich osad, które przyjechały do Amsterdamu na 44. wioślarskie mistrzostwa świata, dwie walczyć będą o medale. W niedzielnych finałach wystąpią: dwójka podwójna kobiet i ósemka mężczyzn.czytaj

29.08.2014 Adam Korol: wielkie biegi są jak igrzyska

Adam Korol: wielkie biegi są jak igrzyska 0 opinii

Mistrz olimpijski Adam Korol, który po zakończeniu wioślarskiej kariery znalazł nową pasję, przyznał, że wielkie imprezy biegowe fascynują go tak samo, jak igrzyska. W niedzielę wystąpi w Warszawie w BMW Półmaratonie Praskim.czytaj

27.08.2014 Wioślarskie MŚ: czwórka bez sternika wyeliminowana

Wioślarskie MŚ: czwórka bez sternika wyeliminowana 0 opinii

Polskiej czwórce bez sternika nie udało się awansować do półfinału 44. wioślarskich mistrzostw świata w Amsterdamie.czytaj

Wioślarskie MŚ: Dorociak i Deresz w półfinale

26.08.2014 Wioślarskie MŚ: Dorociak i Deresz w półfinale

Wioślarskie MŚ: Dorociak i Deresz w półfinale 1 opinia

W trzecim dniu 44.wioślarskich mistrzostw świata w Amsterdamie do półfinału awansowała dwójka podwójna wagi lekkiej Joanna Dorociak i Weronika Deresz (WTW Warszawa). W czwartek w finale B popłyną dwie polskie osady osób niepełnosprawnych.czytaj

25.08.2014 Wioślarskie MŚ: ósemka w finale, dwójka podwójna w półfinale

Wioślarskie MŚ: ósemka w finale, dwójka podwójna w półfinale 0 opinii

Męska ósemka wioślarska była najszybsza w swej serii kwalifikacyjnej i awansowała do finału 44. mistrzostw świata w Amsterdamie. Swój wyścig wygrała też dwójka podwójna kobiet i jest w półfinale.czytaj

24.08.2014 Wioślarskie MŚ: czwórki podwójne w półfinałach

Wioślarskie MŚ: czwórki podwójne w półfinałach 0 opinii

Wyścigami kwalifikacyjnymi rozpoczęły się w niedzielę w Amsterdamie 44. wioślarskie mistrzostwa świata. Z polskich załóg do półfinałów awansowały obie czwórki podwójne.czytaj

22.08.2014 Witkowski: celem medal w dwójce i finał dla czwórki

Witkowski: celem medal w dwójce i finał dla czwórki 0 opinii

Trener kadry wioślarek Marcin Witkowski nie ukrywa, że przed dwójką Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj stawia wysokie cele na mistrzostwach świata w Amsterdamie. - Liczymy w dwójce na medal, a sukcesem czwórki podwójnej byłby awans do finału A - ocenił.czytaj

19.08.2014 Wioślarskie MŚ: osiem polskich osad w Amsterdamie

Wioślarskie MŚ: osiem polskich osad w Amsterdamie 0 opinii

Osiem polskich osad wioślarskich, w tym dwie w gronie osób niepełnosprawnych, wystąpi w 44. mistrzostwach świata w Amsterdamie (24-31 sierpnia). Największe szanse medalowe szkoleniowcy dają Natalii Madaj i Magdalenie Fularczyk-Kozłowskiej w dwójce podwójnej.czytaj

Walczykiewicz: wiosło do szafy, czas na odpoczynek

13.08.2014 Walczykiewicz: wiosło do szafy, czas na odpoczynek

Walczykiewicz: wiosło do szafy, czas na odpoczynek 0 opinii

Kajakarka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz w imponującym stylu zakończyła sezon, zdobywając w Moskwie trzy medale mistrzostw świata. - Chowam teraz wiosło do szafy i przede mną półtora miesiąca odpoczynku - powiedziała PAP po powrocie do kraju.czytaj

10.08.2014 MŚJ w wioślarstwie: bez polskich osad w finałach A

MŚJ w wioślarstwie: bez polskich osad w finałach A 0 opinii

Żadna z pięciu polskich osad nie zakwalifikowała się do finałów A wioślarskich mistrzostw świata w Hamburgu. Najbliższej awansu była dwójka podwójna Mateusz Świętek i Damian Rewers (KW 04 Poznań/SMS), która zajęła drugie miejsce w finale B (w sumie ósme).czytaj

27.07.2014 MMŚ w wioślarstwie: dwa medale Polaków we Włoszech

MMŚ w wioślarstwie: dwa medale Polaków we Włoszech 0 opinii

Dwa medale młodzieżowych mistrzostw świata zdobyli we włoskim Varese polscy wioślarze. Srebrne wywalczyli Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) w skiffie i czwórka podwójna kobiet.czytaj