Wioślarstwo

26.07.2015 MMŚ w wioślarstwie: brązowy medal Natana Węgrzyckiego-Szymczyka

MMŚ w wioślarstwie: brązowy medal Natana Węgrzyckiego-Szymczyka 0 opinii

Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) wywalczył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w wioślarstwie w bułgarskiej miejscowości Płowdiw w rywalizacji jedynek. O kolejności na podium zdecydowały ułamki sekund. To drugi medal biało-czerwonych w tej imprezie.czytaj

MMŚ: złoty medal czwórki podwójnej w Bułgarii

25.07.2015 MMŚ: złoty medal czwórki podwójnej w Bułgarii

MMŚ: złoty medal czwórki podwójnej w Bułgarii 1 opinia

Czwórka podwójna kobiet zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw świata w wioślarstwie, które odbywają się w bułgarskiej miejscowości Płowdiw. Polki uzyskały czas 6.43,20 i wyprzedziły osady Australii - 6.46,07 oraz Francji - 6.49,27.czytaj

19.07.2015 MPJ w wioślarstwie: w Poznaniu rywalizowało 200 zawodników z 28 klubów

MPJ w wioślarstwie: w Poznaniu rywalizowało 200 zawodników z 28 klubów 0 opinii

Blisko 200 wioślarzy z 28 klubów rywalizowało w Poznaniu w mistrzostwach Polski juniorów. Zdaniem doświadczonego trenera Lotto Bydgostii Mariana Drażdżewskiego, nie jest to imponująca frekwencja, ale ważne, że młodzież wciąż chce uprawiać tę dyscyplinę sportu.czytaj

12.07.2015 PŚ w wioślarstwie: Polacy bez podium w Lucernie

PŚ w wioślarstwie: Polacy bez podium w Lucernie 0 opinii

Żadnej polskiej osadzie nie udało się zająć miejsca na podium w zawodach Pucharu Świata w wioślarstwie, które odbyły się w Lucernie. Był to ostatni sprawdzian na arenie międzynarodowej przed rozpoczynającymi się 30 sierpnia mistrzostwami świata w Aiguebelette.czytaj

11.07.2015 PŚ w wioślarstwie: trzy polskie osady w finale A

PŚ w wioślarstwie: trzy polskie osady w finale A 0 opinii

Trzy polskie osady wystartują w niedzielnych finałach A podczas ostatniej rundy Pucharu Świata w wioślarstwie, która odbywa się w Lucernie. Biało-czerwoni wystąpią także w czterech finałach B.czytaj

Uniwersjada: dwa medale wioślarzy we wtorek, złoto Kowalskiego

07.07.2015 Uniwersjada: dwa medale wioślarzy we wtorek, złoto Kowalskiego

Uniwersjada: dwa medale wioślarzy we wtorek, złoto Kowalskiego 4 opinie

Jerzy Kowalski, student WSG w Bydgoszczy, wioślarz KW Gopło Kruszwica, wywalczył w jedynce wagi lekkiej złoty medal 28. Uniwersjady w Gwangju. Srebrny zdobyła dwójka podwójna Dawid Grabowski (UP Poznań/KS Posnania) i Adam Wicenciak (AWF Poznań/KW 04 Poznań).czytaj

06.07.2015 Uniwersjada: jubileuszowy medal wioślarskiej dwójki Mikołajczak-Kowalska

Uniwersjada: jubileuszowy medal wioślarskiej dwójki Mikołajczak-Kowalska 0 opinii

Wioślarki Martyna Mikołajczak i Monika Kowalska zdobyły w poniedziałek pierwszy medal dla Polski w 28. Uniwersjadzie w południowokoreańskim Gwangju. To jednocześnie 300. wywalczony przez biało-czerwonych w historii tej imprezy.czytaj

21.06.2015 PŚ w wioślarstwie: drugie miejsce kobiecej czwórki podwójnej

PŚ w wioślarstwie: drugie miejsce kobiecej czwórki podwójnej 0 opinii

Czwórka podwójna kobiet zajęła drugie miejsce w regatach wioślarskiego Pucharu Świata we włoskim Varese. To jedyna polska osada na podium drugiej rundy cyklu. Na czwartej pozycji uplasowała się dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.czytaj

19.06.2015 PŚ: 12 polskich osad wciąż z szansami na podium

PŚ: 12 polskich osad wciąż z szansami na podium 0 opinii

12 z 14 polskich osad wioślarskich zachowało szansę na zdobycie miejsca na podium drugiej rundy Pucharu Świata we włoskim Varese. Dwie z nich mają już miejsce w niedzielnych finałach A, a pozostałe czeka w sobotę walka w repasażach i półfinałach.czytaj

Sylwetka Adama Korola, nowego ministra sportu

15.06.2015 Sylwetka Adama Korola, nowego ministra sportu

Sylwetka Adama Korola, nowego ministra sportu 9 opinii

Mistrz olimpijski z Pekinu i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie Adam Korol zastąpi Andrzej Biernata na stanowisku ministra sportu i turystyki. - Wioślarstwo nauczyło mnie szacunku do ciężkiej pracy i wytrwałości - mówi o sobie Korol.czytaj

Mistrz olimpijski nowym ministrem sportu

15.06.2015 Mistrz olimpijski nowym ministrem sportu

Mistrz olimpijski nowym ministrem sportu 119 opinii

Wielokrotny olimpijczyk Adam Korol zastąpi Andrzeja Biernata na stanowisku ministra sportu - ogłosiła premier Polski Ewa Kopacz podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.czytaj

31.05.2015 Stadniuk: cel został zrealizowany

Stadniuk: cel został zrealizowany 1 opinia

Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk z zadowoleniem przyjął dorobek reprezentacji, która na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy w Poznaniu wywalczyła trzy medale.czytaj

31.05.2015 ME w wioślarstwie: trzy medale polskich osad

ME w wioślarstwie: trzy medale polskich osad 0 opinii

Polskie osady zdobyły trzy medale podczas mistrzostw Europy w wioślarstwie, które w niedzielę zakończyły się w Poznaniu. Na najwyższym stopniu podium stanęły Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej.czytaj

30.05.2015 Michalska-Płotkowiak: powroty nie są łatwe

Michalska-Płotkowiak: powroty nie są łatwe 0 opinii

Nie tak wyobrażała sobie powrót do wioślarstwa Julia Michalska-Płotkowiak. Startująca w konkurencji jedynek w mistrzostwach Europy w Poznaniu brązowa medalistka olimpijska z Londynu dwukrotnie przypłynęła na ostatnim miejscu i w niedzielę wystąpi w finale B.czytaj

30.05.2015 ME: Fularczyk-Kozłowska i Madaj dobrej myśli przed finałem

ME: Fularczyk-Kozłowska i Madaj dobrej myśli przed finałem 0 opinii

Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj, które w wioślarskich mistrzostwach Europy w Poznaniu bronią tytułu z ubiegłego roku, są w dobrym nastroju przed niedzielnym finałem A dwójek podwójnych. "Kontrolowałyśmy przebieg wyścigu" - mówiły po półfinale.czytaj

30.05.2015 ME w wioślarstwie: duży sukces sióstr Wierzbowskich

ME w wioślarstwie: duży sukces sióstr Wierzbowskich 0 opinii

Siostry Anna i Maria Wierzbowskie nie ukrywały radości z awansu do finału A wioślarskich mistrzostw Europy, które odbywają się w Poznaniu. "To olbrzymi sukces, bo jesteśmy +świeżą+ osadą" - cieszyła się Anna, starsza z zawodniczek dwójki bez sterniczki.czytaj

ME w wioślarstwie: siedem polskich osad powalczy o medale

30.05.2015 ME w wioślarstwie: siedem polskich osad powalczy o medale

ME w wioślarstwie: siedem polskich osad powalczy o medale 1 opinia

Siedem polskich osad wystąpi w niedzielę w finałach A wioślarskich mistrzostw Europy w Poznaniu. W sobotę z bardzo dobrej strony pokazały się przede wszystkim załogi żeńskie.czytaj

29.05.2015 ME w wioślarstwie: męska czwórka podwójna już w finale

ME w wioślarstwie: męska czwórka podwójna już w finale 1 opinia

Męska czwórka podwójna w składzie: Mateusz Biskup, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski oraz Wiktor Chabel wygrała wyścig eliminacyjny wioślarskich mistrzostw Europy w Poznaniu i wywalczyła awans do niedzielnego finału.czytaj

ME w wioślarstwie: zawody rozpoczęte, od piątku walka na torze

28.05.2015 ME w wioślarstwie: zawody rozpoczęte, od piątku walka na torze

ME w wioślarstwie: zawody rozpoczęte, od piątku walka na torze 2 opinie

Kilkaset osób - zawodników, działaczy, trenerów i kibiców obejrzało ceremonię otwarcia wioślarskich mistrzostw Europy, które do niedzieli rozgrywane będą na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Pierwsze wyścigi zaplanowano na piątkowy poranek.czytaj

27.05.2015 ME w wioślarstwie: skład reprezentacji Polski

ME w wioślarstwie: skład reprezentacji Polski 0 opinii

Skład reprezentacji Polski na wioślarskie mistrzostwa Europy (Poznań, 29-31 maja):czytaj