MEJ w szermierce - złoty medal szablistek

PAP | dodane 2009-11-03 (19:20) 8 lat 3 miesiące 19 dni 9 godzin i 41 minut temu

Drużyna polskich szablistek w składzie: Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań), Matylda Ostojska (Dragon Łódź), Marta Puda (TMS Sosnowiec) i Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa) zdobyła we wtorek w duńskim Odense złoty medal szermierczych mistrzostw Europy juniorów. W finale Polki pokonały Niemki 45:43.

Mecz z Niemkami był udanym rewanżem Polek z porażkę w ubiegłorocznych mistrzostwach. To właśnie Niemki zamknęły wówczas polskiej drużynie drogę do półfinału MEJ.

Podopieczne trenera Norberta Jaskota, w drodze po mistrzowski tytuł, w ćwierćfinale pokonały reprezentację Islandii 45:7(!), a w półfinale poradziły sobie z Ukrainkami 45:39.

Trenerem kadry juniorek jest były znakomity szablista, ostatni polski zwycięzca turnieju "O Szablę Wołodyjowskiego", trzykrotny olimpijczyk - Norbert Jaskot.

W turnieju indywidualnym najlepiej z Polek spisała się Kędziora, która zajęła siódme miejsce.

W rywalizacji drużynowej florecistów biało-czerwoni uplasowali się na ósmej pozycji, a indywidualnie Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) był siódmy. Wśród florecistek ósma była Marta Łyczbińska (Sietom), a żadnemu z czwórki polskich szpadzistów nie udało się zakwalifikować do czołowej "32".