Logo dostawcy Polki przegrały z Ukrainkami

PAP | dodane 2013-11-12 (22:55) 3 lata 6 miesięcy 12 dni 9 godzin i 51 minut temu

W piątej rundzie Ukrainki pokonały Polki 3,5:0,5 pkt w meczu na szczycie rozgrywanych w Warszawie drużynowych mistrzostw Europy w szachach. W turnieju open polscy zawodnicy zwyciężyli Islandię 3:1.

"W środę dzień przerwy. Zawody wchodzą w decydującą fazę. Pomimo że do zakończenia rywalizacji są jeszcze cztery rundy, to teraz ważne będzie już każde zwycięstwo. Po stracie punktów w pierwszych rundach faworyci nie mogą sobie pozwolić na porażki. Zapowiada się emocjonujący finisz turnieju" - ocenił mistrz międzynarodowy Michał Luch.

Najsilniej obsadzona impreza w Polsce od czasu olimpiady szachowej w 1935 roku rozgrywana jest w hotelu Novotel Warszawa Centrum. W czwartek początek wszystkich partii o godz. 15.

Kacper Piorun - Renier Vazquez Igarza   remis

Holandia - Polska III 3:1 ------------------------ Anish Giri - Marcin Tazbir 1:0 Ivan Sokolov - Bartłomiej Heberla 1:0 Jan Smeets - Krzysztof Bulski remis Robin van Kampen - Jacek Gdański remis