PŚ paraolimpijczyków: Rogowiec cztery razy na podium

PAP | dodane 2012-01-31 (05:40) 6 lat 5 miesięcy 20 dni 23 godziny i 21 minut temu | 1 opinia
 
Medalistka igrzysk paraolimpijskich Katarzyna Rogowiec (Start Nowy Sącz) czterokrotnie stawała na podium w czterech dotychczasowych startach zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich i biathlonie, które odbywają się w USA.

Rywalizację rozpoczęła w Cable w stanie Wisconsin od zwycięstwa w biegu na 15 km techniką klasyczną (55.16). Za nią metę minęły Japonka Shoko Ota i Finka Maija Jarvela.

- Po tym sukcesie umocniłam się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej. Zdobycie największej kryształowej kuli w biegach narciarskich to mój najważniejszy cel na ten sezon - powiedziała PAP 34-letnia Rogowiec.

Dodała, że chciałaby też wywalczyć trofeum w biathlonie, ale - jak zaznaczyła - nieco się ono oddaliło po ostatnich dwóch startach.

- W biegu na 6 km byłam druga za Finką, a to przez cztery błędy na strzelnicy. Natomiast na 10 km, po kłopotach technicznych z wiatrówką z powodu zbyt niskiej temperatury (prawie 20 stopni), zajęłam trzecie miejsce - poinformowała pochodząca z Rabki-Zdroju, a mieszkająca i pracująca w Krakowie zawodniczka.

Z Cable uczestnicy pucharowych zmagań przejechali ok. 500 km do Minneapolis (stan Minnesota) na kolejne zawody. W poniedziałek odbył się bieg na 5 km techniką dowolną, który wygrała Polka.

- Nieco się zaczerwieniłam, bo usłyszałam dużo miłych opinii od trenerów i delegatów technicznych, a także od prowadzącego imprezę. Dwa lata temu komentował igrzyska olimpijskie w Vancouver, a teraz często porównywał mnie do Justyny Kowalczyk - powiedziała Rogowiec, która w czwartym biegu Pucharu Świata odniosła czwarte zwycięstwo.

Oprócz zawodniczki Startu Nowy Sącz, w pucharowych zawodach startuje jeszcze jej kolega klubowy Kamil Rosiek. Oto jego miejsca:

siódme - bieg narciarski na 20 km techniką klasyczną
ósme - biathlon 7,5 km
piąte - biathlon 12,5 km
szóste - bieg narciarski na 10 km techniką dowolną

We wtorek w programie jest oficjalny trening, a w następnych dniach sprint na 1 km oraz bieg na 15 km techniką dowolną.

Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 2 100%
nie 0 0%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Fan Norwegów 2012-01-31 (17:51) 6 lat 5 miesięcy 20 dni 11 godzin i 10 minut temu

A Marit nie startuje? Akurat miała wolne.

odpowiedz